Úvod / Fanoušek Streetman o emocích s Hradcem Králové: Ty k hokeji přece patří, má jasno

Fanoušek Streetman o emocích s Hradcem Králové: Ty k hokeji přece patří, má jasno

Některé zápasy Extraligy bývají s konkrétními soupeři pravidelně vyhrocené - zvláště pak v Play off. Výjimkou proti Kometě není ani Hradec Králové

B r n o  -  Po mnoha týdnech se ozývá hlas našich - Vašich KometaFans rozhovorů, milí Modrobílí hokejoví čtenáři. I v nynější nepříliš lehké době a obrovském hladu po hokeji, Vám přinášíme nový rozhovor z tradičních řad místních diskutérů na webu KometaFans. Z výběru po 42 vydaných povídání byl osloven místní diskutér, jehož nick je Streetman . Je fajn, že pozvánku přijal a protože se momentálně nic moc hokejového neděje kvůli nám všem známé situaci a k počtení toho v médiích - na známých sportovních, potažmo konkrétně hokejových webech moc není, tak našim Komet'ákům to alespoň částečně v tomto již podzimním víkendu velmi rádi vynahradíme. :-) I s ohledem na to, že na KometaFans webu se toho moc neděje. Ani mnohými uživateli oblíbená Tip:Liga není rozjetá - respektive ji panter přerušil. Ona vůbec celá prozatimní sezóna je jiná a divná. Ale proč tomu tak je, netřeba znova zmiňovat. Snad bude líp a nejen Extraliga, ale celý hokej se zas vrátí do normálu. I kdyby se mělo hrát nějaký čas bez přítomnosti fanoušků na tribunách.

Jednou z nejprodiskutovanějších novinek české nejvyšší tuzemské soutěže napříč hokejové veřejnosti mezi extraligovými fanoušky je, že letos, s koncepcí výhledu i na příští sezónu, se nebude sestupovat. Argumentů pro a proti se dá všude dočíst po internetu nebo i živé diskuze mezi lidmi. Jedni pro tento krok uzavřít ligu jsou z jistých důvodů, druzí s tim nesouhlasí a zastánci nejsou. ,,Momentálně to uzavření snad i smysl dává, protože aby při současném průběhu soutěže někdo sestupoval, to by byl úlet,'' má jasno náš host ,,ale obecně nejsem. Zastáncem bych byl jen v případě, když by tu fungoval třeba finský model. Ale to u nás, kde se furt všechno obchází a na všechno jsou výjimky, nemůže fungovat. Navíc, liga by se spíš měla zúžit...''

Bohužel celý český hokej je nyní pozastavený, i když byl částečně rozjetý a některé týmy sezónu rozehrály, i když ne na dlouho. Letos si však mohli příznivci NHL přijít na své a to v netradičním letním období, kdy se dohrála sezóna 2019/2020 před prázdnými tribunami. Profesionální kanadsko-americký hokej se dočkal svého nového šampióna z floridského poloostrova. Stanleyův pohár získal tým Tampy Bay Lightning. Takže i když netradičně, ale bez hokeje jsme nakonec úplně nebyli, i když pouze přes obrazovky a posléze se kromě večerních hodin našeho SELČ hrálo pak standardně po půlnoci. Mimochodem - slova profesionál, profesionální hokejista. Přemýšleli jste někdy někdo z fanoušků v dětství, že by chtěl být sportovcem - právě hokejistou? Nad tím jistě mnozí určitě přemýšleli. Hokej je krásná hra, nejrychlejší na světě a svou popularitu si ve světě drží, zejména v našich končinách. I v souvislosti s tím, že se všeobecně v hokeji a kolem něj vše možné zlepšuje a modernizuje. ,,Ne, o tom jsem nesnil nikdy,'' říká o snu profesionálního hokejisty Streetman.

Tolik slov bychom věnovali z lehce vyčerpávající předmluvy. Nyní Vás, naše milé čtenáře, čeká hlavní část rozhovoru s naším hostem Streetmanem. Věříme, že si dobře počtete a společně všichni přijdeme zase na jiné myšlenky - v tomto případě samozřejmě na hokejové. :-) Tak příjemné a zajímavé čtení! Sportu zdar, hokeji zvlášt' a KometaFans rozhovorům obzvlášt'! :-)

 

Ahoj, Streetmane! Vítám tě u hlavní části rozhovoru. Jak se ti daří v nynější nelehké době?

Ahoj. Především bych chtěl poděkovat za pozvání k rozhovoru. A jinak k otázce: Mně dobře. Sice mě, jako stejně asi všechny ostatní, ovlivňují všelijaká omezení, ale už to nijak neprožívám a neřeším a dál bych to asi nerozváděl. :)

Odkud pochází tvoje jistě zajímavá přezdívka? Má nějaké vazby na videohru, film, či cokoliv jiného?

Jestli je zajímavá, to nevím... :D Ale pochází ještě z doby, kdy jsem někdy před 14-15 lety hrál Call of Duty na PC. A upřímně, ani nevím už, jak přesně jsem na ten nick přišel, ale na různých diskuzích i online hrách ho používám dál...

Jakou cestou jsi se k fandění Komety dostal? Přes rodinu, kamarády, známé?

Bydlím v Blansku, takže Kometa je logická volba. Odmala jsem chodil v Blansku na druhou ligu, pak se licence prodala do Vsetína a šlo to tu bohužel celý do kopru. Mezitím jsem asi někdy v roce 2005-06 byl poprvé s otcem na Kometě s Prostějovem a od té doby už jsem Kometu sledoval. Když najednou místo pár stovek lidí na stadiónu člověk jich zažije tisíce a tu atmosféru, tak ho to musí zaujmout... Rozhodně nepatřím mezi ty, co název Kometa slyšeli až ve spojení s Extraligou nebo tituly...

Znáš třeba i případ ze svého okolí, kdy se někdo z lidí zmínil před těmi, co v životě na hokeji nebyli se podívat, že je tam skvělá atmosféra a hokej samotný je na kvalitní úrovni? Pak to toho člověka začne lákat a na Kometu si s někým zajde a pak se podělí o své dojmy?

Nevybavuju si nic takovýho.

Do kterého sektoru v Rondu chodíš? Přemýšlel jsi třeba o změně místa, at' už důvod by byl jakýkoliv?

Na F. Nemám permici, takže nepřemýšlím. Chodil bych na sezení, ale to v Rondu nehrozí, jedině až s novým stadiónem... :) S ním bych třeba začal zas chodit i častěji. Ted' jsem to dost omezil - jak kvůli času, za studentských let toho volného času bylo mnohem víc, tak i lidem. Protože přijít 40 minut před začátkem a všude na zemi šály a nikde nikdo... to mi vadí hodně. A věřím, že nejsem jediný, koho tohle odrazuje...

Který soupeř je ten, na kterého se na domácím ledě nejvíc těšíš?

Samozřejmá volba je Sparta. Tam ta rivalita je obrovská. Na tyhle zápasy rád vyrazím i do Prahy, když je možnost. Pak ještě určitě Pardubice, ted' i Liberec, protože hraje atraktivní hokej... Já zas soupeře nějak neprožívám, spíš jsem rád za pěkný hokej. :)

Hokejisté často říkají, že by klidně hráli mnohem častěji, což by znamenalo více kol základní části, než je oněch standardních 52 zápasů. Taky bys uvítal více zápasů, zejména těch domácích?

S domácími zápasy musí přibýt i venkovní. Ale určitě, ten los je na podzim nesmyslný, kdy se snad dva měsíce hraje systém pátek - neděle. Hráči nemůžou být v tempu. Hrát třikrát týdně by určitě víc vyhovovalo i samotným hráčům...

Zajímají tě často pozápasové ohlasy, at' už od hráčů nebo trenérů?

Ani moc ne. Občas je to akorát na pobavení.

Myslíš, že statistika Radegast index dává relevantní informace o tom, jak hráč pro tým maká? At' se jedná o obrannou činnost blokování střel nebo zastavení soupeře hitem?

Pro mě je to zbytečná statistika, stejně jako +/-, takže asi tak.

Sice jsem se už zeptal, na jakého soupeře se nejvíce těšíš, ale není třeba takový Mountfield Hradec Králové pro nás Komet'áky neoblíbeným soupeřem? Často je tam totiž vždy minimálně jeden hráč, který dokáže našim hráčům znepříjemňovat hru. Třeba takový Radek Smoleňák operuje kolem našeho brankoviště a vzbuzuje negativní emoce...?

Tak to přece k hokeji patří. Kdyby byl u nás, tak ho každý bude obhajovat a budeme rádi, že tu je.

Nedávno padl v jednom extraligovém zápase v době, kdy Kometa byla v karanténě, gól z téměř metrového ofsajdu a ta branka byla uznána. Přitom máme v Extralize nedostatečně zavedenou techniku pro přezkoumávání ,,Trenérské výzvy''. Podle tvého názoru: Mělo by se v nejbližším možném čase zavést i pár kamer na modré čáry? Vždyt' když pochybí čárový rozhodčí, měly by rozhodnout záznamy kamer a tak by se nemohlo pak stát, že gól byl vsítěn neprávem...

Samozřejmě. Bohužel u nás se vždy vše zavádí napůl. S velkou slávou se něco převezme po vzoru velkých lig, ale to, že to funguje jen částečně, už se moc neřeší... Stejně jako zápasy, kde to občas ani nefunguje. Škoda slov k tomuhle...

Ono to samozřejmě závisí na finančních prostředcích. Nejprve se zavedla tato výzva u nás zavedla i v rámci zkoušení. Nakonec se stávalo i to, že technika během zápasu selhala a nebyla funkční. Stát se to může, bohužel. Nicméně, když ještě navážu na předchozí otázku: Měla by být u nás přesto tato výzva u nás uplatňována v plném rozsahu, jako v NHL, i se zapojením vyjádření rozhodčích na celou halu?

To je právě to, co jsem napsal už v předchozí otázce - tady vše funguje jen napůl. A tohle k tomu patří. Pak lidi na stadiónu ani neví, co se řeší a proč se rozhodlo, jak se rozhodlo a zbytečně to vzbuzuje emoce. Je otázka, co všechno tu chceme řešit, ale rozhodně brankové situace, ofsajdy a vyšší tresty by se mohly kontrolovat na videu. Tolik času to zase nezabere a těch sporných situací taky tolik není.

Jezdíš i na zápasy v rámci letní přípravy? At' už na domácí nebo ty venkovní?

Maximálně na domácí někdy. Ale moc ne.

Na venkovní zápasy často jezdí Kometa k nejbližším městům, jako je například klasika do Třebíče. Nebo i takové Znojmo není geograficky od Brna moc daleko. Myslíš, že i to je výhoda a lákadlo pro fanouška Komety odcestovat fandit svému týmu relativně blízko?

Určitě. Navíc, pokud už jim po pauze hokej chybí. Já si od hokeje rád odpočnu a počkám až na novou sezónu.

Znáš ve svém okolí Komet'áky, o kterých víš, že pro ně žádná dálka není překážkou, at' už se jedná o štreky v podobě Liberce, Plzně nebo Karlových Varů a za hranicemi třeba do Skandinávie, byt' tam mohou třeba přijít čeští fanoušky, kteří v těchto severských zemích trvale žijí?

O nikom nevím.

Často padala otázka s myšlenkou a neodpustím si ji ani ted', kdy byla představa, že by mohla Kometa odehrát jeden zápas proti americkému nebo kanadskému týmu z NHL. Myslíš, že by to byl pro brněnský hokej svátek, kdyby přijel takový tým, který má v sobě hodně hokejových osobností? Vždyt' jsme tu měli už v rámci Českých hokejových her i Alexe Ovečkina, Nikitu Kučerova a další...?

Určitě ano. Vidět tyhle hráče na ledě je zážitek na celý život. Zrovna na EHT v Brně, kdy tam tyhle hvězdy hrály, jsem byl a stálo to za to. Každopádně, pokud by nějaký NHL tým zavítal do Brna, tak bych nechtěl vidět ty ceny vstupenek. :)

Mezinárodní zápasy se v Rondu odehrály i na klubové úrovni, když se odehrávaly evropské turnaje. Co říkáš na konfrontace se švédskými a finskými týmy? Co já vím, tak o Švédové jsou silní, většina z nich urostlí, Finové zase už mnoho let disponují rychlým bruslivým hokejem... Je to pro tebe osobně zajímavé zpestření?

Zajímavé zpestření to určitě je. Já ty zápasy zas tolik nesledoval. Rozhodně jsou dnes oba národy mnohem hokejovější než my...

Každopádně Kometa ukázala, že v těchto mezinárodních měření sil nikdy výsledkově a ani herně nepropádavala. A šanci hrát a předvést se dostávali mladí hráči z juniorky. Je třeba o to větší motivace, jak budou v takových zápasech mladí hráči lítat a snažit se předvést a říct si třeba o stálé místo v sestavě?

100% je to pro ně šance ukázat, že hokej hrát umí. Jen jeden zápas není měřítko, musí na ty výkony umět navázat i dál...

Spousta lidí by si přálo v sestavě co nejvíce mladých odchovanců z Brna v sestavě A týmu Komety. Máš to také tak?

To není tak jednoduché. Určitě by bylo super mít tu třeba dvě lajny odchovanců, na kterých to bude stát, ale každý trochu lepší hráč ti uteče za penězi do zahraničí. Takže určitě by to bylo pěkný, ale reálný to podle mě moc není.

Momentálně nesleduju ani juniorskou ligu a ani tu dorosteneckou. Nicméně pozornosti nemůže asi žádnému fanouškovi ujít jméno mladičkého hráče Eduarda Šalého. Myslíš si, že vzhledem k jeho ještě o něco nižšímu věku, než je u Standy Svozila, by se mohl ukázat na nějakém přípravném zápase?

Je mu 15, tak bych se zase úplně nebláznil. Jeho čas přijde...

Tedy kromě toho - chodíš se dívat třeba i na zmíněnou juniorku, pokud máš čas?

Ne.

Zajímáš se i o jiné ligy v Evropě nebo ve světě?

Jasně, o NHL. V Evropě, jen když se hodně nudím, tak občas kouknu na nějaký zajímavý zápas KHL, ale to je úplný minimum.

Třeba v Německu a ve Švýcarsku jsou fanoušci také vášniví a zapálení do fandění. A taky si dělají chorea. Viděl jsi například na Facebooku nějaké zajímavé provedení?

Neviděl, tohle nějak nesleduju.

Nyní možná jedna trochu kontroverzní otázka, která spolehlivě vždy rozdělí naše diskuzní fórum na dva tábory s protichůdnými názory: Jaký ty máš osobně názor na užívání pyrotechniky na hokejových zápasech? Jsi příznivcem nebo odpůrcem této zpestřující zábavy během fandění?

Uvnitř haly to nemá co dělat. Takže asi tak.

Na který zápas Komety nejvíce vzpomínáš? A že je z čeho vybírat s ohledem na medaile z několika posledních let, které Kometa získala, včetně dvou titulů za sebou...

Jako první se mi vždy vybaví semifinále s Plzní a Erat, který si udělal ,,dobrej den'' z Moravčíka s Jonesem a minutu před koncem rozhodl...

Vyjmenoval bys pár svých oblíbených hráčů, kteří Kometou v minulosti prošli nebo v současném týmu?

Rozhodně Leoš Čermák, ač po jeho příchodu jsem jeho fanoušek moc nebyl, tak jeho leadershipem a nasazením si mě získal. Pak i Martin Erat - to byl podobný typ. A ještě bych zmínil i Radka Dlouhého a Jirku Trvaje.

Já se sice o Zbrojovku téměř vůbec nezajímám, nicméně i tak mi to nebrání v tom položit otázku, zda patříš mezi ty Komet'áky, kteří ji sledují a fandí ji? Pokud to člověk stíhá všechno sledovat... :-)

Občas. Nějaký přehled o nich mám. Když je čas, tak se podívám...

Obecně řečeno - je přáním snad každého fanouška, aby co nejvíce sportovních odvětví v Brně, ve druhém největším městě v republice, byly co nejvíce úspěšné, dařilo se jim a byly kluby v těch nejvyšších patrech tabulek ve svých ligách?

Asi jo. Já v Brně kromě hokeje a fotbalu nic jinýho nesleduju...

Několikrát se na fóru probírala fotbalová SK Líšeň. Sleduješ ji občas také?

Maximálně výsledky.

Vlastně mě ted' napadá otázka... jsi rodilým Brňákem? Bydlíš přímo v naší perle Moravěnky? :-)

Ne. Jak jsem zmiňoval už v jedné z předchozích otázek, jsem z Blanska. :)

Jaké jiné sporty tě kromě hokeje baví, které třeba i sám provozuješ soukromě nebo venku v přírodě?

Občas si zahraju maximálně pinec pro zábavu... :) Jinak sleduju ještě fotbal a tenis.

Jaký žánr filmů tě nejvíc baví? Který film považuješ za jeden z těch nejpovedenějších?

Jeden žánr asi vybrat nejde, ale nejvíc sleduju akční, sci-fi, fantasy a komedie. :) A vybrat nějaký TOP film je hrozně těžký, ale určitě bych zmínil Temného Rytíře s Balem...

Máš nějaké Komet'ácké talismany doma? A v čem chodíš na hokej? V dresu nebo v případě zimního období Komet'ácká bunda z Fanshopu, v létě tričko a podobně?

Mám dres a šálu. Nic dalšího zatím kupovat neplánuju, i když musím uznat, že třeba bundy mají pěkný. :)

Byl jsi se podívat na rozlučku fotbalisty Petra Švancary v roce 2015?

Bohužel nebyl, protože mi to nevyšlo a docela mě to mrzí...

Chodíš na různé kulturní akce, at' už konané v Brně nebo kdekoliv jinde?

Na hokej. :) A hodně mě láká navštívit FMX Games v Praze...

Bazíruješ na oblíbené značce piva nebo je ti jedno, které zkonzumuješ?

To je u mě velice jednoduché - pivo nepiju. :)

Co bys na závěr našim čtenářům ještě dalšího o sobě prozradil, co se týče koníčků a volnočasových aktivit?

Nic mě nenapadá.

Poslední otázka: Co bys rád, aby se ti v životě splnilo hezkého? Jaké jsou tvá očekávání nebo osobní ambice?

Rád bych se konečně podíval do Ameriky a snad se toho i dožiju někdy. Měli jsme tam letět letos, ale bohužel z toho nic nebylo. Nepočítám už ani s příštím rokem, tak snad za dva roky...

 

Streetmane, mockrát Ti děkuju za přijetí rozhovoru! :-) Je vidět, že Tě hokej a hlavně naše Kometa hodně zajímá a fandíš ti! Tak at' se daří Kometě podle Tvých představ a splní se Ti všechny hokejové sny, coby jako fandu! Nejlépe v brzké době další titul a s ním sdílená radost mezi našimi Modrobílými příznivci. Přeju Ti pevné zdraví, at' se ti ve všem daří, hlavně v osobním životě a užívej si každý zápas!

 

Host: Streetman

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
Srb Srb +1 / 0 30.10.20 16:06 [98618]

Dobry rozhovor. Hlavne pri tech otazkach kolikrat clovek zapremysli sam, co by odpovedel, zavzpomina na doby pralesni, dobra vec ty rozhovkry.*22*

„Vincour ven!“
IP: 213.235.160.--

Souhlasím s Moravákem , není opravdu co dodat , snad jen to , že Blansko je krásné město a dost jsem se tam najezdila za kamarádkou .*209**196*

IP: 109.81.213.--
moravak moravak +2 / 0 17.10.20 22:59 [97901]

Opět pěkné počteníčko, není co dodat. Rozhovor dobře propracovaný, je vidět, že se Steve vyzná.*22*

Komentář byl upraven (1x), naposledy 17.10.20 23:00
„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace