Úvod / Tipliga

Tipliga - pravidla

Co je Tipliga?

TipLiga je originální tipovací soutěž, úplně jiná, než jiné soutěže, které znáte. Nejde v ní totiž pouze o to, vybrat si několik zápasů a ty správně tipnout, případně "uhrát" co nejvyšší kurz. Hlavní je tipovat lépe, než váš aktuální soupeř.

Účast v soutěži
TipLigy se může zúčastnit každý, kdo se zaregistruje na sajtnaforum.cz.

Přihlášení
Přihlásit se můžete, pokud jste zaregistrován, kdykoli, ale zapojit se do hry můžete jen ve chvíli, kdy startuje nová sezóna, v průběhu sezóny se zapojit nemůžete, (sledujte aktuality).

Nabídky zápasů
Zápasy pro tipování se v nabídce objevují vždy nejméně 3 dny před dnem svého konání.

Uzávěrky kol
Pro každé kolo je stanovena uzávěrka, do kdy můžete tipovat zápasy. Uzávěrka se stanovuje individuálně a to zhruba 30 min před počátkem prvního hraného zápasu v daném kole konkretní ligy.

Tipy soupeřů
V době, kdy je ještě možno tipovat, se tipy soupeře nezobrazují. Prohlédnout si je můžete vždy až po uzávěrce.

Hodnocení tipů
Vaše tipy jsou hodnoceny podle přesnosti odhadu skutečného výsledku. Za každý zápas můžete získat 0 - 5 bodů. Přesný systém hodnocení najdete na konci těchto pravidel.

Tipování zápasů
Výsledek se tipuje po základní hrací době.

Nenatipování zápasu
Pokud některý zápas z nabídky nenatipujete, automaticky za něj získáte nulové skóre.

Nenatipovaní žádného zápasu v daném herním kole (v duelu)
Znamená odečet jednoho bodu v tabulce, místo dosaženého skóre se objeví "N" jako nenatipoval.

Tři nenatipované duely
Automatické kontumace se všemi účastníky soutěže a zákaz startu v příštím ročníku Tipligy.

Tabulka
Prvním kritériem v tabulce je samozřejmě počet bodů, druhým pak skóre (tj. počet bodů nasbíraných za všechny tipy), případným třetím pak výsledek vzájemného duelu. Pokud ani třetí kritérium nerozhodne, rozhodují o pořadí postupně počty pětibodových, tříbodových a dvoubodových tipů (bodování viz níže). Pokud by se oba hráči i v těchto kritériích shodovali, musí o pořadí rozhodnout los. V průběhu sezóny se tabulky řadí jen podle bodů a skóre, další kritéria se zohledňují až po skončení všech duelů ve skupině.

Podvody
Pokud odhalíme nějaký pokus o podvod (stejné nebo jinak nápadné tipy zápasů, zvlášť v rozhodujících kolech sezóny), vyhrazujeme si právo na kontumování duelu výsledkem N:N, případně na další potrestání v podobě odečtení bodů z tabulky nebo vyloučení ze soutěže.

Systém lig - zpravidla mající následující jednotný scenář, avšak výjimky mohou nastat.
Ligy mají jednotný systém. Každá nižší liga má vždy dvakrát více skupin, než měla liga vyšší. První liga má skupinu jednu, druhá dvě, třetí čtyři, čtvrtá osm, atd. Jednotlivé skupiny na stejné úrovni jsou si pochopitelně rovny, takže je jedno, jestli hráč hraje ve třetí lize skupinu A nebo D - v obou případech postupuje do druhé ligy a sestupuje do čtvrté. Může se stát, že se bude tipovat jiná soutěž než ligová (turnaj, playoff ...) a systém skupin / lig tomu bude přizpůsoben. Bude vždy oznámeno v článku či aktualitě.

Postupy a sestupy
Na konci každé sezóny ti, kterým se dařilo, postupují do vyšší ligy, ti na opačném konci tabulky naopak sestupují. Často zde dochází k situaci, že se do nové sezóny někteří hráči nepřihlásí a vznikne tak po nich volné místo, které je potřeba zaplnit. Na volná místa se tak posouvají další hráči v pořadí, takže někdo, kdo podle umístění v tabulce sestupuje, nakonec může zaujmout místo nepřihlášeného hráče a udrží se. Totéž u postupů, hráč, který se umístil pod čarou postupu, může dodatečně postoupit. Při tomto posouvání v tabulkách se však neposouvají hráči jen v rámci skupiny, ale vždy v rámci celé ligy. Například - pokud se ve druhé lize nepřihlásí jeden hráč třeba na čtvrtém místě ve skupině A, neposouvá se místo něj automaticky první sestupující ze skupiny A, ale lepší z prvních sestupujících v obou skupinách druhé ligy. Hráči z jednotlivých skupin se i v tomto případě porovnávají podle bodů a až pak podle skóre. Případná další kritéria jsou stejná jako v tabulce skupiny, což je popsáno výše.


Systém hodnocení

  1. Správný výsledek utkání: 5 body
  2. Správné zodpovězení alespoň výhry, remízy, prohry: 2 body
  3. Špatné zodpovězení výsledku: 0 bod
  4. Body se za jednu otázku nesčítají! (Příklad: uhodnete-li přesný výsledek, dostanete 5 bodů za správný tip, ovšem nedostanete již další 2 body za uhodnutí výhry)

Ukončené soutěže

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace