Úvod / Kdybych měla možnost poznat hokej blíže, pak je to určitě výzva, hlásí s ambicemi Severanka

Kdybych měla možnost poznat hokej blíže, pak je to určitě výzva, hlásí s ambicemi Severanka

Zleva doprava: Bývalý útočník Komety Martin Erat a současný obránce Ondřej Němec - oblíbenci Severanky. Oba s týmem získali novodobý Zlatý Double

B r n o  -  ,,Dcera má vystaveny podepsané kartičky hráčů, mišutku, puk a taky mini hokejku. Příležitostně si přikoupíme ještě jeden pilník na nehty. Je kvalitní a využitelný. Jinak pravda, například povlečení Kometa v ložnici nemám. Co si ale určitě koupím bude kniha pana Libora Zábranského. Až jí dokončí a vydá pochopitelně.'' Takto začíná předmluvu tohoto rozhovoru jedna z fanynek veleznámé mnohopočetné Komet'ácké základny. O tom, že je Kometa v České republice a hlavně v našem jihomoravském regionu stálým fenoménem, se asi nemá cenu bavit. Nicméně přitahuje k sobě nové a nové Komet'áky s různými druhy fandění. Zatímco většina fanoušků fandí hokeji a zároveň velmi rádi a často vášnivě rozebírají situace na ledě, herní techniku jednotlivých hráčů, stanovy pravidel a jejich novelizace a mnoho jiného, ostatní fanoušci vnímají Kometu po svém - jako čistou Srdcovku, která člověka vtáhne do Komet'áckého světa. Nevadí jim nijak neznalost oněch zmiňovaných hokejových detailů přímo v zápalu zápasu a diskuze kolem nich, zejména tady na diskuzním fóru. Důležité a hlavně to nejdůležitější je pro ně rozvlněná sít' každého soupeře, proti kterému náš oblíbený klub stojí. At' už se jedná o zápasy domácí nebo venkovní.

Přesně do této skupiny patří naše milá Komet'ačka s přezdívkou Severanka , která jako již mnoho oslovených Komet'áků a Komet'aček pozvání k popovídání přijala. Pokud si naši milí čtenáři dobře vzpomenou, zhruba to stejné, ne-li přesně jako naše fanynka, to tak mají i Jura z Praglu a jeho žena Jurova stara. Zatímco tito dva zmiňovaní jezdí po tripech s Kometou po celé republice, Severanka v rámci svých možností fandí i se svou dcerkou u obrazovky. Dokonce už měly i tu možnost se podívat na domácí zápas v Rondu. Ale o tomto více až v hlavní části rozhovoru níže. I když spoustů záležitostí kolem hokeje všeobecně a Komety samotné tito naši spolufanoušci příliš neřeší, někteří i z nich mají své oblíbence v brněnském dresu. Provází je také natěšenost na atmosféru v zápase, pokřiky - zejména vzájemné reagování tribun na sebe - to je to, o co na hokeji jde. Co nejvíce se pobavit a vychutnat si doslova každou minutu svojí přítomnosti na zimáku a samozřejmě hlavně hru a snad nejvíce již zmíněné góly. Ty jsou cílem a zároveň kořením zápasů.

A koneckonců pomalu závěrem předmluvy - kořením bude snad i tento rozhovor, který jsme pro Vás, čtenáře, připravili. Stejně jako všechny předešlé. Z odpovědí Severanky je zjevné, jak Kometu prožívá, jaký má vztah k ní a hokeji všeobecně, proč si například zvolila tento svůj nick, který má svůj důvod vzniku a podobně. Každý jednotlivý rozhovor je jedinečný originál a nejinak tomu bude i v případě naší milé fanynky, která nám poodkryje svoje zážitky a s popisem, jak Kometu vlastně prožívá společně se svou ratolestí. Pro ty, kdo mají zájem číst po několika úvodních slovech i nadále, nabízíme následující zajímavé řádky níže. Přejeme příjemné víkendové zpestření při návštěvě místního diskuzního fóra. :-)

 

Ahoj, Seveřanko! Vítám tě u hlavní části rozhovoru! Co děláš ve volném čase, když jednou je možnost sledovat Kometu aspoň přes internet nebo v televizi a nebo je v současnosti zakázáno hrát?

Zdravím do Brna, Steve! To, že je zakázáno hrát i trénovat je špatně. Poslední zápas bez diváků jsem viděla přes internet. Inu, lepší než nic. I když mezi námi: Kometa bez fanoušků je jako mlýn bez vody. Co dělám ted' ve volném čase? Když u nás zrovna nemáme takový to specifický počasí, které asi nejlíp vystihuje pan Kemr v jednom českým filmu, trávím čas na zahrádce. V těchto dnech se však více věnuji dceři, nebot' jsem na ni sama. Je v 5. třídě, mají distanční výuku, která tu klasickou určitě nenahradí.

Na základě jaké skutečnosti vznikl tenhle tvůj nick? Nejspíš každého druhého člověka by napadlo, že fandíš milované Kometě z daleka, možná ze Skandinávie?

Jsem ze Severní Moravy, malého městečka Odry – je to první město na řece Odře. Když jsem se rozhodla zaregistrovat, v rádiu hrál zrovna Pavol Habera – Severanku, tak nebylo nad čím dumat. Byla to pro mne jasná volba.

Slovo milované (jako milované Kometě) jsem v předešlé otázce nezmínil náhodou. Jak taková láska k brněnskému Modrobílému klubu do tvého srdce přišla? Co bylo hlavním faktorem? Nebo popřípadě, pokud těch stěžejních faktorů bylo více, které to všechno rozhodly?

Těch faktorů bylo víc, ovšem hlavní roli v tom celým sehrál muž. Do té doby jsem sledovala Extraligu a hráče, pro zábavu sázela na Tipsportu. Kometa mi byla určitě sympatičtější, než ostatní extraligové týmy. Mnohem víc jsem se však zajímala o dění kolem mezinárodních soutěží, v NHL a tak dále. Vlastně až po x letech jsem si tak našla HC, kterému mohu opravdu fandit a vím, že to bude napořád.

S dcerou jsme měly loni možnost vidět v brněnském kině i filmový dokument o Kometě s podtitulem ,,Z nebe do pekla a zpět'' ,díky kterému jsme tak nahlédly do historie klubu a zjistily, že to nebyla vždy procházka růžovým sadem. Byly časy, kdy si hráči třeba museli půjčovat mezi sebou hokejky! Dceři i mně se film velmi líbil. Máme doma Pohádky o Kometě a líbí se mi, že Kometa je rodina.

Jaký je tvůj vztah k hokeji všeobecně? A proč tě uchvátila zrovna nejrychlejší hra světa na ledové tříšti?

Kladný vztah k hokeji mám prakticky od dětství. Táta dokázal za 2 až 3 dny vyrobit doma docela slušný ledový povrch a to tak, že kompletně zalil vodou tenkrát docela velký dvůr. Máma nemohla jít ven ani s košem, ale to už nikoho nezajímalo. Ani nevím, odkud tenkrát otec dovezl tu hromadu starších hokejek – levých, pravých, široké brankářky měli jsme taky. Hráli jsme si s bratranci na kanadský borce, brácha byl Mario Lemieux a rodiče od nás měli klid.

Podotýkám, že jsme měli skutečný puky a žádný helmy. Zbytek výstroje připomínal spíše takové to vybavení, jaké měl Bolek v manéži, když si dělal legraci a přišel s parodií na slavný návrat hokejistů z Nagana. S bráchou jsem jako malá často hrávala i stolní hokej a kdyby dneska žil, vytáhla bych to ,,zajeté'' plastové retro a vyzvala ho na turnaj.

Zamilovala sis hokej natolik, že jsi ho pro zábavu hrála s rodinou, příbuznými nebo přáteli na zamrzlém dvoře, nebo nejčastěji je známé, že se za opravdu mrznoucích zim hrávalo na rybníku?

Je to v podstatě tak. Chodili k nám často bratranci ze sídliště nebo spolužáci hrát za bráchou. Velmi častou hláškou pak bylo ,,Zase to odchytaly rododendrony''. V dobách mého dětství ty zimy u nás skutečně byly a když pořádně přituhlo, chodilo se pravidelně i na oderský otevřený kluzák. Dnes už je bohužel areál v dezolátním stavu, ale staré mantinely by mohly vyprávět, jak se tam tenkrát na ledě hrávala slavná honěná ,,Amerika'' a po setmění, když se slavnostně rozsvítily světla, mohli nastoupit starší kluci a otcové s hokejkami.

Holky pak zašly na čaj za korunu a víc, než hru, sledovaly kluky samotné. Hoši z přilehlých vesnic chodívali i na Odru nebo hojně využívali místní rybníky. Tam pak na jedné straně spali kapři a na druhé, upravené půlce lítaly puky. Nehrálo se o žádné medaile, byla to spíše taková přátelská přespolní zábava. Byla jsem ráda, že jsem mohla vzít dceru předloni taky na rybník. Má to tam svoje kouzlo. V posledních letech jsou zimy mírné a jak všichni víme, na tenkém ledě se bruslit nedá.

Zajímáš se třeba o historii českého hokeje? Sledovala jsi tehdejší osobnosti, které se po ledě proháněly nebo brankáře hájící svou branku?

Určitě ano. Mohla bych jednoduše odkázat na síň slávy českého hokeje, kde je takřka všechno. Z dob, co já pamatuji, mne hned vedle Dominika Haška napadne dvojnásobný mistr světa Tomáš Vokoun. Byl na MS v roce 2010 v Německu hlavní oporou týmu a po právu získal zlatou hokejku. Ve stejném roce se narodila i moje dcera, pro mne to byl dobrý rok. Měla jsem tenkrát svůj vlastní pokřik ,,Kdo neskáče není Čech, HOP HOP HOP! Vokoun není žádný cedník, HOP HOP HOP'' a tak dále. Mám tu potřebu říct, že český hokej letos utrpěl velkou ztrátu. Přišel nejen o účast na MS, které se mělo konat v Curychu a Lausanne, ale následně pak i o pana Miloše Říhu, což byl pro mnohé z nás další šok. Mně osobně MS letos v květnu těžce chybělo, do historie se zapíše jednou velkou pomlkou...

Kometa je tedy pro tebe Srdcovka. Jakých pár hráčů sis kdy oblíbila, na pozicích útočníku, obránců i brankářů?

Z útočníků určitě Peter Mueller, bo trénoval v Americe u velikána hokeje -  pro mne jednoznačně největší osobnosti sportu vůbec – samotného pana Wayna Gretzkyho. Samozřejmě Martin Zat'ovič, Petr Holík, Karel Plášek, Jakub Klepiš – ten třeba před deseti lety vstřelil úvodní gól na MS světa proti Rusku hned v první minutě utkání. A to byl vážně gól. Z obránců Michal Gulaši a Ondřej Němec. Velký potenciál vidím v mladém muži - Stanislavu Svozilovi. V brance pak Karel Vejmelka a byl to určitě Marek Čiliak.

A co takhle i oblíbené osobnosti nebo i ti méně proslavenější hráči v dresu národního týmu?

Díky za tuhle otázku, Steve. Těch osobností je celá řada, ale dovol mi dnes připomenout alespoň jedno jméno: Ivan Hlinka – jeho kouzlo osobnosti nejde slovy popsat. Kromě celé dlouhé řady úspěchů dokázal dát dohromady vítězný tým z Nagana. Bylo opravdu roztomilé, jak se po návratu z Japonska divil, proč je všude tolik lidí. Rok nato mu pak tehdejší prezident Václav Havel udělil Medaili za zásluhy III. stupně. Bohužel šéf tragicky zahynul při autonehodě, už je tomu neuvěřitelných 16 let. Odešel zkrátka příliš brzy. Jeho památné ,,Hlavně se z toho nepos...'' je využitelné dodnes.

Snad nebude vadit, když zmíním ještě jména Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek – ten na MS 2010 vstřelil vyrovnávací gól v semifinále proti Švédům 7 vteřin před koncem základní hrací doby. Všichni tři zahynuli v roce 2011 při leteckém neštěstí v Jaroslavli.

Mimochodem - jaký máš názor na to, že z dresu zmizel státní znak a místo toho byl nahrazen lvíčkem, který je dodnes kritizován mnoha fanoušky? Líbí se ti, je ti to jedno nebo patříš mezi těmi, co s touto změnou nesouhlasí?

Jedno je jen kolečko u trakaře. Za mne - státní znak měl zůstat a hotovka. Ale například můj oblíbený šéfkomentátor Redakce sportu České televize Robert Záruba má jiný názor.

I když z jmenovek našich reprezentantů před mnoha lety zmizela diakritika, tak nemělo by být přesto na dresu napsáno správně ČESKÁ REPUBLIKA a né anglicky CZECH REPUBLIC? Vždyt' třeba takoví Finové tam také na svém dresu nemají napsáno Finland, ale Suomi. A Rusové taky nemají RUSSIA, ale ve svém písmu ROSSIJA. Proč my to musíme mít anglicky? Jaký máš názor na nápis na našem dresu?

Určitě ČESKÁ REPUBLIKA. Mimochodem - jeden dres Suomi z MS mám doma.

Jaká verze dresů se ti nejvíc dodnes líbí? Z Nagana, z období MS 2004, kdy se poprvé hrálo MS u nás, v Soči se na dresech objevily vlajky a podobně...

Nevím proč, ale ty z Nagana a z roku 2010 se mi dnes líbí nejvíce.

Pojd'me zpátky ke Kometě. Díváš se s pravidelností na domácí zápasy, pokud ti to volný čas dovolí?

Ano, když je mi to umožněno, sleduji utkání přes internet. To si udělám pohodu doma. Tady na severu, jak jistě chápeš, mi Kometu dobrovolně v restauraci nikdo nepustí. Sportbar jako v Brně tady nemáme, jen hospody a tam TV ovladač drží ve svých rukou štamgasti. Těžko tam mohu přijít a říct: ,,Tak pánové a ted'ka budete koukat na Kometu.''

Které hráče sis v Kometě oblíbila? Můžeš jich pár uvést?

Jasně. Je jich opět více, ale zužím to na dva, oba jsou už fuč. Martin Erat – v autě na okně mám takovou tu přísavku s pidi dresem, který nese jeho jméno. Moje desetiletá dcera měla v oblibě brankáře s číslem 1 Marka Čiliaka. Je pravda, že i mně byl sympatický, krom toho odváděl dobrou práci. Musela jsem dceři vysvětlovat, proč už nechytá za Kometu, ale stojí v brance kdesi u Budějic. Stejně mu modrobílá barva dresu slušela víc.

Dostaneš se někdy semtam do Ronda na hokej? Preferuješ třeba i sektor, odkud si hokej užiješ a třeba i v pohodlí?

Byl to Malbec, kdo mne pozval do Brna na hokej s tím, že KOMETA je nejvíc, co můžu v českém hokeji zažít. Měl pravdu. Díky němu jsem měla možnost vidět hrát naživo Kometu s parádním výhledem na ledovou plochu i hráče. Tenkrát hoši doma prohráli, ale pro mne to nebylo nijak zásadní. To štěstí vidět Kometu živě pak měla i moje dcera. Nezapomenu na její reakci a blažený výraz ve tváři, když usedla ve vychlazené hale, rozhlédla se kolem sebe a prohlásila: ,,Nemůžu uvěřit, že jsem tady!'' Byl to pro ni velký zážitek, nebot' jsme se radovaly z výhry a viděla tak úžasnou atmosféru, kterou dělají právě fanoušci Komety. Ovšem v tom Vašem slavném kotli to musí být pecka.

Lákají tě třeba jednou za čas i výjezdy? On takhle člověk spojí výlet a Kometu dohromady - čili vypadne ze stereotypu a pročistí si hlavu.

To Tě asi zklamu, nicméně obdivuji všechny, co jezdí. I když, nikdy neříkej nikdy – třeba jednoho krásného dne taky vyjedu.

Co tvoje rodina? Je také Srdcem spjata s Kometou, jako ty? A když už né v plné míře jako ty, tak aspoň trošku? :-)

Dcera fandí Kometě, tam je to jasný. Ódu hraje občas na saxofon na rozehrání. Dále pak snad jen bratranec se svým synkem z Brna. Na zápasy nechodí pravidelně, spíše svátečně. Šály mají samozřejmě oba.

Zmiňovala ses mi, že na herní aspekty nejsi - že hokejovou Kometu bereš spíše opravdu jako Srdcovku. Nicméně neláká tě poznat hokej i o trochu blíž? Fanoušci jak běžně, tak i na zdejším diskuzím fóru rozebírají ofsajdy, sporné momenty při gólech, pravidla a tak dále? Proč rozhodčí, popřípadě videorozhodčí rozhodl tak a nebo tak?

Do odborných diskusí se nepouštím. Techniku a styl hry přenechávám odborníkům – Vám mužům. Shrnu to jednoduše dvěma slovy, které podle mne v hokeji a gólech platí a sice NEDÁŠ / DOSTANEŠ. Něco vím, ale kdybych měla možnost poznat hokej blíže, pak je to určitě výzva.

Jaké to pro tebe bylo, když bylo v roce 2009 na jaře oznámeno, že se Kometa vrací mezi tuzemskou elitu české nejvyšší soutěže?

Spokojenost.

Pro tebe jako hrdou fanynku milující Kometu musela být určitě velká radost, když Kometa začala po pár sezónách zakončených play-outy sbírat medaile, že?

RADOST v každém případě. V té době mi docela vycházely i sázky na Tipsportu.

A ona přišla medaile i zlatá. A hned dvě po sobě. Jaká pak teprve byla radost, emoce, pocity...?

Tak ZLATO je fajný kov – sehraný tým, k tomu není co dodat.

Volali nebo psali ti známí, přátelé, rodina, příbuzní s gratulacemi?

To bohužel ne.

Díváš se na YouTubu na různá Komet'ácká videa a užíváš si tu atmosféru, radost po gólech?

Když je chvilka, moc ráda se podívám. V televizi už třeba děkovačky člověk nevidí. A přirozeně, krásné sestřihy a momenty si člověk rád připomene opakovaně. Díky YouTube si dnes můžeš pustit kohokoliv - kdykoliv, můžeš vidět hrát hokej i Putina.

Zúčastnila ses i masivních Komet'áckých výjezdů do pražské O2 Arény? Pokud jo, jaký to byl pro tebe osobně zážitek? Tolik Komet'áků všude kolem na pražském stadiónu, že? :-)

To bohužel ne. Obdivuji fanoušky Komety co vyjíždí, jak se dokáží spojit a vytvořit i mimo Brno pro Kometu bezkonkurenční atmosféru. To je vskutku nevídané. Přirozeně, chcete vidět výhru. O to větší pak musí být zklamání, pokud třeba hráči evidentně nepodávají výkon, nebo jen tak ,,mýrnyks týrnyx'' darují vítězství druhé straně. To pak musí být pro ty, co se trmáceli takovou dálku, žalostné a zdrcující.

Zajímají tě třeba rozhovory s hráčema a trenérama po zápasech?

Určitě ano. Nenechám si ujít rozhovory jak s hráči, tak s trenéry. Sleduji diskuze komentátorů během zápasu i po něm. Oceňuji schopnosti komentátorů v přímém přenose a co teprve v rádiu s jakým přehledem se umí při hokeji vyjadřovat a jak se dokáží celou dobu na hru soustředit. Je to přece jen, jak jsi zmínil na začátku, nejrychlejší hra. V předchozím zaměstnání jsem měla výbornou kolegyni. Měla taky ráda dobrý hokej. Občas se jsme musely zůstat v práci déle kvůli uzávěrky, na okně jsme měly malé rádio a poslouchaly zápasy alespoň takhle. Moc ráda na ni, na tu dobu a na ten hokej vzpomínám.

Ty, jako zapálená fanynka s Kometou v Srdci, určitě sleduješ zápasy doma oděná v Komet'áckém, jako mnozí další Komet'áci...? Je to tak? :-)

Přestože máme s dcerou obě velice slušné vybavení... ponožky a šála jsou na doma plně dostačující. Každopádně se doma nebojím a klidně si u toho zařvu.

Raduješ se úplně z každého gólu, který Kometa vsítí? A to třeba i v zápasech, kdy Kometa dominuje a vede už třeba 7:0, 7:1 a podobně? je každý zápas pro tebe velkým zážitkem?

Určitě ano. Gól je úžasná věc, pokud padne do branky soupeře. V podstatě platí co gól, to originál. Vůbec nejraději mám takové ty rychlovky, co padnou do sítě nečekaně, v posledních minutách či dokonce vteřinách a dokážou tak zvrátit dosavadní průběh a další vývoj zápasu. To pak velmi oceňuji i přihrávku na takovýto gól. Občas si doma zápas okořením tím, že sázím na Tipsportu i během hry, ale příliš to rozptyluje a proto je to spíše zřídka. Vždy sleduji zápasy až do úplného konce.

Máš pár oblíbených Komet'áckých pokřiků?

Líbí se mi naprosto všechny.

Když to jde, jdeš se na zápas podívat i někam do hospody nebo na plátno do společnosti?

Pokud mám příležitost, pak ano.

Co tě vlastně přivedlo k tomu, že ses zaregistrovala tady na KometaFans fórum?

Nebylo to náhodou. Za všechno vždycky může chlap - v tomto případě velký fanda Komety, který mi udělal nabídku, která se neodmítá. V podstatě šlo o velké balení mandlí v hořké čokoládě, pro které mám slabost, když uhádnu, pod jakým nickem na fans vystupuje. Ještě ten večer jsem zasedla k PC a do Google vyhledávače poprvé zadala ,,kometafans''. Začala jsem intenzivně chtě - nechtě, pročítat všechny příspěvky, diskuse a debaty, reakce, i to, kdo může na spoluškopek a kdo naopak ne a tak dále. Musím říct, že jsem se u toho nejednou od plic zasmála. Šla jsem dost zpětně, abych si byla 100% jista.

Brzy jsem tak byla více vtažena do dění HC Kometa Brno a musí Ti být jasné, že ty mandle jsem si pak opravdu vychutnala. Po nějakém čase mne pak nenapadlo nic jiného, než to dotyčnému vrátit a zaregistrovat se taky, na tajňačku. Příspěvky jsem psala víceméně zřídka a zpočátku slovensky. Chodila jsem však pravidelně na fórum a v mezičase se tak dověděla ještě víc o aktuální dění v Kometě. Nicméně, i mé odhalení muselo přijít. A jelikož dotyčný je opravdový znalec a milovník vína, jeho odměna měla tekutou podobu.

Jak se ti tento web líbí svou strukturou a vzhledem?

Vzhled je naprosto v pohodě. Tento web ovšem dělají lidé a samozřejmě správci, redaktoři.

Co děláš ráda ve volném čase mimo Kometu? U čeho si odpočineš? U hudby, čtení a podobně?

Odpočinu si perfektně 2 hodinky v sauně. V zimě s dcerou občas skočím na otočku na lyže do Beskyd. Obě máme brusle, ale jak jsem zmínila, závisí to na počasí. Nejbližší led pod střechou máme v Novém Jičíně. V létě si ráda vyjedu na kole. Zmiňuješ hudbu - bez té si nedokážu život představit. Pozitivní je, že tu nám nikdy nikdo nevezme. Mám ráda Jazz, itala Mario Biondi, poslechnu si kdykoliv Claptona, Floydy, Collinse, Sinatru, Armstronga, starý dobrý Purply... krupica, toho je mooooc, byli bychom tu do vánoc...

Jaká značka piva ti chutná nejvíc? nebo je ti jedno, jakou společenskou pijatiku si dáš?

Při vší úctě sponzorovi, Starobrno to není, Steve. Vy tam na jihu nemáte vůbec tušení, jak se o této značce baví chlapi od nás a kolik už jsem na toto rádoby pivo slyšela vtipů. Ten poslední měl dokonce spojitost s covidem. U nás se pije hlavně Radegast. A propo - socha tohoto pohanského boha slunce, hojnosti a úrody stojí na Radhošti. Může se přijet podívat, kdo tam ještě nebyl. V létě si dám ráda dobře natočenou Plzeň nebo Rohozec 12. Desítku nepiju vůbec. Co mi ovšem opravdu chutnalo v Brně byl Hauskrecht.

Co oblíbené jídlo? A které ti nikdy moc nechutnalo a ráda se mu vyhneš?

Není nad to se dobře najíst. TOP je pro mne zvěřina a taky ryby – candát, štika, lín, pstruh - jen tak na másle. Pak taky tataráček, králíčí játra na cibulce, telecí řízeček... Nikdy asi nepozřu něco tak strašnýho jako byčí koule nebo světově proslulou rybu fugu.

Co dalšího zajímavého bys našim čtenářům veřejně o sobě prozradila?

Pracuji jako nákupčí materiálu ve výrobní společnosti. Z obchodních partnerů mám asi nejvíc v lásce Brňáky, na nic si nehrají. Vždy se domluvíme a najdeme pro obě strany to nejlepší řešení. Kromě přírody a lidí mám ráda staré věci, obzvláště pak půdní nálezy, které dokážu zrestaurovat. A líbí se mi stará auta – veteráni.

Poslední otázka: Co bys popřála nebo vzkázala Kometě a konkrétně třeba panu Liboru Zábranskému a hráčům do budoucna?

Panu Liboru Zábranskému přeji zdraví a do budoucna především správná rozhodnutí. Jako majitel klubu svobodu rozhodování má a něco za sebou už taky, takže věřím, že budou jen dobrá. Bylo by třeba i fajn, kdyby se mohl v budoucnu inspirovat právě tady na fans. V každém případě se těším na jeho knihu. Kometě co nejdříve návrat na led, hráčům aby nikdy nechyběl tzv. DRIVE, chut' vyhrát všechny zápasy, které přijdou.

V neposlední řadě pak samozřejmě prvenství v Extralize. Jo a taky, aby měli možnost zahrát si proti hráčům z NHL. Při troše štěstí by mohlo být vítězství... (smích) Všem fanouškům Komety přeji, aby ten ,,abst'ák'' už brzy skončil a mohli si opět vychutnávat krásné hokejové okamžiky v hale a aby z této podivné, pro mnohé už nepřehledné doby, vybruslili s co nejmenšími následky. Bylo mi potěšením a ctí Steve,

Severanka

 

Seveřanko, díky za moc fajn rozhovor, byl velice zajímavý! Přeju Ti mnoho zdraví, osobního štěstí, hokejových zážitků - hlavně s Kometou a at' radostí naplňuje i Tvou dcerku! Přežijte v pořádku současnou nelehkou dobu, hodně trpělivosti, vůle a síly a brzo radování se z Komety v akci na ledě zdar! Mějte se obě a i Vaše celá rodina hezky!

 

Host: Severanka

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]

Moc pěkný , delší dobu jsem tu nebyla , tak až teď děkuji za pěkné počteníčko *196*

IP: 109.81.213.--
Srb Srb +1 / 0 02.11.20 04:09 [98716]

Super rozhovor a zjisteni konecne, odkud pak ta Severanka je. Uplny kousek to neni, ale ani daleko.
Jsem trochu prekvapen, ze se nevydala zatim na vyjezd ani do Vitek nebo Trince, jizneji pak Olmik. Ale je fakt, ze ja na vyjezdy taky cas nemam a nemit to do Vitek 15minut autem, tak bych se taky nikam moc nedostal.
Ale pekny a otevreny rozhovor. *22*

„Vincour ven!“
IP: 213.235.160.--
moravak moravak +1 / 0 02.11.20 00:20 [98714]

Až teprve dnes a v tuto hodinu, jsem se dostal k přečtení tohoto rozhovoru s Naší Fanynkou Seveřankou. Jako obvykle zajímavé počteníčko, z dobrými nápady. Dobře zpracované od Steva, jako obvykle. Spokojenost a Díky oběma učastníkům.*22*Dodatečně, přeji oběma fanynkám, životní pohodu.*24*

Komentář byl upraven (1x), naposledy 02.11.20 00:24
„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
gusta gusta +3 / 0 30.10.20 22:46 [98637]

Lenko, doufám že si pamatuji dobře tvoje jméno, dost dobrý!

„ #10 – Což takhle dát si špenát?“
IP: 95.173.69.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 4]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace