Úvod / Jaz99 v rozhovoru o manželce: Není sportovní fanynkou, ale na Kometu nenechá dopustit

Jaz99 v rozhovoru o manželce: Není sportovní fanynkou, ale na Kometu nenechá dopustit

Bývalý útočník a kapitán Komety Leoš Čermák - jeden z oblíbenců diskutéra Jaze99, který dostal podepsaný dres Čermáka k odchodu do důchodu

B r n o -  Již jen pár dnů dělí fanoušky Modrobílé šlechty od neoficiální části nové sezóny v rámci letní přípravy. Snad každý příznivec Komety opráší svou Komet'áckou výstroj a půjde se do boje, půjde se zase fandit! Někdo si své dresy, šály a další tkaniny nebo odění na novou sezónu pro kompletní připravenost vypere, jiní s ohledem na staré a zároveň památné podpisy na dresech a šálách jako jsou neposkvrněny od pracích prostředků, držejíc svoji tradici. Podpisů od hráčů a zejména těch oblíbených, se člověk nevzdá. V tom čase, v pomalu končící okurkové sezóně, stihneme ještě jeden KometaFans rozhovor. Na otázky odpovídal velmi zajímavými odpověd'mi dlouholetý fanoušek a diskutér našeho místního fóra Jaz99 .

Již nyní můžeme zkraje prozradit, že se jedná o zajímavé povídání s ním, jelikož toho sportovního a zvláště hokejového jako hráč s různými osobnostmi a jmény prožil hodně a tak má zkušeností na rozdávání a rovněž má o čem vyprávět. A jak níže v hlavní části rozhovoru uvidíte, rozhodně bude co číst. Zajímavá jména bojovníků (hlavně spíše pro pamětníky středních, starších generací, až nejstarších generací), hokejový mentor bruslení a další zajímavosti.

Když se pomalu začneme přesouvat k tomu nejpodstatnějšímu, na co čekají vlastně všichni fanoušci napříč hokejovou republikou, je to příprava. Letos půjde o turnaj Česká Generali Cup, rozdělenou do 4 základních skupin od písmen A po D. V ,,Céčkové'' skupině figuruje brněnský celek Libora Zábranského a jak už bylo v předchozích předmluv rozhovorů zmíněno, tak všichni již jistě vědí, že se tento přípravný turnaj úvodním zápasem odehraje doma v Rondu a to pro připomínku 4.8. od 18:00.

Znamená to tedy nejen, že vzrůstající a letos netradičně dlouhý hokejový abst'ák bude uhašen, aspoň těm, kteří osobně do haly na zápas zavítají, ale také, že se opět opráší známé Komet'ácké pokřiky, chorály a zpěv linoucí se z tribun, jehož centrálou řízení bude tradičně sektor E. Jistě většina našich fanoušků má oblíbený nějaký ten pokřik, na který se vždy těší, až si ho společně s ostatními fanoušky zařve. Nejinak je tomu i u našeho hosta. ,,Můj oblíbený chorál je asi ,,Povstaň, jsi-li Komet'ák'' ,'' začíná úvodem ,,ale jinak mně je to jedno. Snažím se zapojit do všech. Co mě vždy ale vytočí, je pokřik ,,Slovan a Brno''! Vždyt' za Lužánkama byl Slovan jedním z nejméně oblíbených mančaftů. No ale co chceš od UPB! Když vzpomenu na léta, kdy hrála Flinta o titul a na špici, tak vždy si vzpomenu na skandování Chacharů, na Štefana Horného: ,,Koho by to napadlo, že postaví zrcadlo?'' . Ozvěnou pak byl pokřik Zbrojováků: ,,Naučte nás uhlí rubat, naučíme fotbal hrát!'' . Jo, to byly doby, kdy jsme fanoušci Flinty i Baníku seděli vedle sebe, pili rum z jedné flašky, pivo z jednoho kelímku. Kurňa to je let...''

Fandění a burácení v domácích zápasech je prostý standard. Ale co teprve, když přijde Play off? Na první pohled, respektive sluch, by jeden řekl, že ve fandění není žádný podstatný rozdíl. Což by byla částečně na jednu stranu pravda, nicméně ve vyřazovací části soutěže to má přece jen ten určitý ''nádech'', když sezóna vrcholí. Tím pádem jak hráči na ledě, tak i fanoušci přepínají na v Kometě pověstný vyšší mód a je to maličko více znát. Zvláště, pokud se jedná o vyhrocené situace ve hře, kdy už tak skvělá atmosféra je ještě více třaskavá. A to nás, fanoušky, koneckonců v Play off baví. A nebo aspoň tu většinu.

Není tedy divu, že někteří z nás svou pozornost k hokeji a k dění na ledě ještě více upnou a zbystří. Přichází minimálně dvojnásobná natěšenost na zápas, adrenalin, sotva se ještě ani nehodilo úvodní vhazování a mnohdy přijde i klid a soukromí. ,,Fandění v Play off určitě nabírá na intenzitě. Nervy napnuté k prasknutí, spotřeba tvrdého alkoholu stoupá, manželka odjíždí povinně na Wellness a začíná to neopakovatelné napětí a především ta radost, že jsme poslali Rudou chátru opět na dovolenou,'' rozplývá se Jaz99 nad tradičním vyřazováním Sparty na konci předmluvy.

 

Zdravím tě a vítám u rozhovoru, Jazi! Jak dlouho již sleduješ Kometu?

Ještě jednou Ti chci, Steve, poděkovat za pozvání k rozhovoru, což mě dost překvapilo, ale hlavně potěšilo. Kometě fandím a sleduji ji téměř 60 let – jó, věk nezastavíš. Chodili jsme celá sajtna z Bayerky a Hopky (to jsou ulice u Lužánek) na zápasy Komety a Flinty. Vždy nás, mlad'ochy, měli na starosti kluci 15-18 let a šlo se v počtu 10-20 fandit. Tehdy ještě aut bylo 51, takže rodiče o nás neměli takový strach.

 

Kdy jsi se na ni poprvé dostal osobně? V kterém roce to bylo?

Bylo to v listopadu 1961 a byl to špíl se Spartakem Plzeň. Rudá hvězda vyhrála 8:1. Na zápas mě vzal samosebou otec. Šli jsme přes strojovnu, kde nás pustil strýc Pepa Katolický, který na statku pracoval coby strojník, rolbař a tak dále (tehdy pro nás děti byl každý strýc či teta, když se znal s našimi rodiči).

 

Podle čeho vznikla tvoje přezdívka, pod kterou jsi na našem diskuzním fóru podepsaný?

Přezdívka Jaz99 je složena ze jména (Jaroslav), příjmení na Z a číslo 99 je datum narození – 9.9. 1954 (takže dnes sem št'astnej, zdravej a spokojenej důchodce).

 

Stalo se ti někdy, že bys dostal třeba k narozeninám lístky na domácí zápas Komety? Nebo jsi tím potěšil někoho z rodiny či příbuzných v rámci narozenin nebo při příležitosti jiného významného dne?

Ne ne, vše si vždy kupuji sám. Permicu mám myslím od roku 2007 nebo 2008. Dříve jsme měli coby žáčci DDM Brno volňásky od RNDr. M. Strnada, poté někdo vyvstál frontu u pokladen. Na Flintu to bylo jednodušší – větší stadec a méně zájemců. Později jsme jen podali ruku pořadatelům s dvackou a byli jsme na stadecu (tento fígl mě naučil legendární fanda Galáč). Na Kometě sedím na C a když někdo z okolí nemůže, beru na zápas bráchu popřípadě kámoše.

 

Kdo je podle tebe největší hokejový vzor, at' už v Kometě nebo v celém českém hokeji?

Pro mě je to jasná volba: RNDr. Martin Strnad. Ten mě přitáhl k hokeji v 8 letech, naučil mě bruslit, trénovat, otužovat, smrkat bez kapesníku, nestydět se (kurňa, naše populární koupačky na Adama na Rivecu, to byl pohled pro bohy – a ty honičky s plavčíkem!). Jinak mezi hráči jsem vždy míval rád bojovníky, takže asi nepřekvapím jménama jako Radek Fiala, Lubomír Hrstka, Jarda Jiřík (Brambor), Jožka Golonka, Jarda Holík a z dnešních Leoš Čermák, Harry Malec, Guli... Ale těch jmen by bylo určitě hodně. Pro slávu Komety udělalo nejvíce Ministerstvo vnitra, že založilo RH Brno a pak už tolikrát zmiňovaný Libor Zábranský st. – díky Libore za všechno.

 

Jak už to bývá, tak rodinní příslušníci se občas zeptají na koníčky svých blízkých. Dostáváš doma často otázky směřující na Kometu? Povídáte si o ní doma?

Jasná zpráva! Sice manželka není sportovní fanda, ale na Kometu nenechá dopustit. Ona by jinak se mnou nevydržela. Když začne Play off, tak jde do ústraní a tiše trpí – holka já Tě obdivuju a děkuju, že jsi tak statečná.

 

Jak často se dostaneš na domácí zápasy? A když už, těšíš se úplně pokaždé stejně?

Jak sem už podotkl, mám permicu od roku 2007. Za uplynulých 11 sezón v Extralize jsem vynechal, včetně Play off pouze 6 domácích špílů, kdy jsem byl na dovolené na horách. Na každý zápas se těším stejně a je jedno s kým Kometa hraje. Už v březnu 1981, když jsem byl s bráchou na 5. rozhodujícím zápase o postup do ligy mezi Kometou a Popradem v Ostravě (výhra 4:3 a postup), se mě ptal jeden fanda Vítkovic na můj nejnesympatičtější tým. Odpověděl jsem mu, že 2. nejnesympatičtějším týmem jsou právě Vítkovice. A kdo prý je tím prvním? Odpověd': VŠICHNI OSTATNÍ! No a tak to trvá dodnes. Jo, holt jsu brněnskej patriot a už to tak zůstane navěky.

 

Když se prohrává, leckdy i pár zápasů více za sebou, někteří fanoušci zklamaně odchází i pár minut před koncem zápasu. Držíš se zásady, že at' je výsledek jakkoli nelichotivý, je potřeba vydržet s týmem i v těchto momentech, kdy je krize a nedaří se? I třeba u TV obrazovky nebo u internetového přenosu?

Vždy vydržím do konce, i když se moje koně trápí. Pouze jedinkrát jsem odešel. Myslím, že v roce 2014, když kluci tekli se Spartou po dvou třetinách 1:6 a hráli kulový. Dodnes mě to mrzí, že jsem odešel. Jinak se to snažím protrpět až do konce, ale někdy je to však o nervy. Výhry a prohry patří ke každému sportu a a k životu vůbec.

 

Měl jsi tu čest se svézt na jeden z výletů KometaExpresem?

Ne a ani po tom nějak netoužím. Kam se chci zajet podívat, tak tam si zajedu autem.

 

A co takhle ve městě KometaExpres šalina? Už jsi ji párkrát potkal? (I když samozřejmě - je to šalina jako každá jiná, nicméně prezentuje Kometu na karosérii vozidla DPMB - taková jezdící reklama ve veřejném dopravním prostředku).

Jo, potkal a celkem se mně líbí. Fakt skvělý marketingový nápad. Vůbec práce Komety v této oblasti je výborná, at' už se jedná o pomoc postiženým spoluobčanům, dětem, různé dobročinné akce a tak dále.

 

Dovedeš si představit, že by takto Kometa byla masivněji propagována, kdyby takových šalin, autobusů nebo popřípadě i trolejbusů v Brně bylo více a tudíž by byly vozy více a častěji lidmi všímatelné?

Abych řekl pravdu, tak ty peníze za pomalované šmirgly, trolejáky, parníky a tak dále by se daly využít efektivněji. Ale když si to zaplatí provozovatelé - to jest DPMB, tak proč ne.

 

Kdoví, třeba se dočkáme na brněnské přehradě i zbrusu nového parníku a bude mít Komet'ácké barvy, včetně loga a nějakého Komet'áckého sloganu, co myslíš? :-) Aby to Kometamánie byla všude na každém kroku. :-)

Odpověděl jsem v předcházející otázce.

 

Bývá podle tebe jinak Kometa známá hodně všude po republice, pokud se budeme bavit ohledně tvých přátel, kteří třeba fandí svým týmům? Je Kometa na každém rohu populární?

Jestli je populární v tomto slova smyslu nevím, ale každopádně i jistá nenávist je vlastně svým způsobem popularitou. Jak už bylo mnohokrát zmiňováno - je v Brně hokej fenoménem, náboženstvím a proto je znám po celé republice. Někde je milován, někde nenáviděn, zatracován, ale ve finále vlastně nejpopulárnější tým široko daleko. Stačí se podívat na jiná fóra, jak píší o Kometě a je jedno, jestli hanlivě nebo s uznáním. A jak často píše na našem fóru o Plzni, Litvínovu, Vítkovicích, Olomouci a tak dále. A toto vypovídá o popularitě toho či onoho týmu.

 

I mnoho hráčů, kteří Kometou prošli nebo v ní stále jsou, jsou populární nebo si každý najde svého oblíbence. Jak je to u tebe - vyjmenoval bys nám pár svých hráčů, které obdivuješ a skloníš jim poklonu za oddanost Kometě a výkony na ledě?

Už jsem je zmínil výše - Fiala, Hrstka, Jiřík. Z těch pozdějších Bůh Karel Lang, Libor Havlíček, nedávní Čermák, Malec, Martin Erat, současní Gulaši, Zat'a. Za takových 5 let tam budou patřit Holík, Mueller, když se vrátí tak i Nečas, Kempný, Svozil.

 

Trenéři často nesouhlasí s výroky rozhodčích. Rozhodčí, i když jsou tam 4, se musejí ve vteřině rozhodnout a nemusí to vždy být správně. Nemají ti to tihle pánové v pruhovaném zrovna lehké, i když se na první pohled zdá, že se jen na hru a hráče koukají, že?

Jsou to jenom lidé, ale na druhou stranu komu bychom potom nadávali a na koho sváděli prohry. Přece nebudeme spílat našim miláčkům. Za vše mohou sudí. Ale vážně: je dobře, že tady jsou ony výzvy trénérů. Jenže je to oproti NHL moc pomalé, chtělo by tyto novinky zavádět rychleji. Hokej je rychlej sport a tak by to chtělo pomoci rozhodčím, aby těch omylů bylo méně.

 

Když to jde, sleduješ přípraváky aspoň přes onlajny, pokud není video přenos k dispozici nebo upínáš svou pozornost až na ostrou sezónu?

Přípraváky sleduju a pokud jsu doma, tak na domácí zápasy chodím pravidelně. V sezóně chodím často i na zápasy junků a dorostenců.

 

Jak se ti líbí naše diskuzní fórum?

Toto fórum nemá chybu. Všem, co se na něm podílí, patří velké poděkování. Rovněž Tip:Liga je super a stává se fenoménem.

 

Chodíš si na něj číst ohlasy fanoušků, když zápas skončí? Ono jich je tu vcelku hodně, tak jestli stíháš číst všechny postřehy?

Tak jasně, že na fórum chodím a čtu ho pravidelně. Po zápase tam je toho tolik, že to čtu na přeskáčku. Hlavně ale čtu ty, které mají nejvíc červených palců. To je fakt někdy k popukání. A těch trenérů a rádoby odborníků...

 

Hrál jsi jinak hokej aktivně někdy dříve pro zábavu nebo jiný sport?

Hokej jsem začal za Dům dětí a mládeže a v dorostu jsem odešel do Ingstavu Brno, kde byl jedním z mých trenérů i první kapitán Komety, pan Jirka Zamastil. V Ingstavu jsem potkal i bývalé hráče Komety: Franta Tulec, Jirka Šetek, Milan Hájek. To byla doba, kdy jsme si hokejky doma nahřívali nad párou a sami ohýbali o radiátory.

Po dorostu jsem už hrával takové ty pralesní ligy krajíček, okres a nakonec jsem v Brně s společně s Grabcem a dalšími založili Brněnskou amatérskou ligu, kterou jsem hrál do 53 let. Jinak jsem hrál co by žáček fotbal za Flintu (než nám hokejistům řekl pan Láník, že jsme líná banda, která se bez bruslí nepohne a vyhnal nás). Taky jsem hrál na Lenince basket za Zbrojovku pod manželi Růžičkovýmí (než mě všichni přerostli).

 

Co říkáš na dnešní hokej, který je stále rychlejší, než tomu bylo ještě před zhruba dvaceti lety? A co říkáš na moderní technologie, které se v hokeji dnes používají?

Všechno se dnes řítí mílovými kroky dopředu. Veškerá moderní technologie je jenom ku prospěchu. Hokej je rychlejší, tvrdší a proto jsou nutná stálá vylepšování mantinelů, výstroje, propracovanější tréninky. K rychlosti přispívá i užší kluziště, ale tady by se měly rozměry už pro jednou sjednotit.

 

Reakce: S úzkým kluzištěm, jak už mě všichni znají, souhlasím. S tím sjednocováním rozměrů na jedny stejné pro všechny, s tím souhlasím ještě víc! Máš naprostou pravdu!

 

Také výstroj hráčů a hlavně brankářů se pozměnila, zlepšila. Přispívají veškerá neustálá vylepšení a modernizace k tomu, aby hráči hráli kvalitní hokej a brankáři spolehlivě a bez problémů chytali?

Jasně, vše musí směřovat k bezpečnosti jak brankářů, tak hráčů. Ovšem hráči musí být k sobě ohleduplní a i když je hokej rychlá hra, vždy musí hráči myslet nejen na zdraví své, ale i protihráčů.

 

Sleduješ zápasy na internetu přes Tipsport? Mám pocit, že se tam dá vypnout hlas komentátora a slyšet pouze zvuky ze zápasu, jestli se nemýlím...?

Přes Tipáč sleduju hodně zápasů a hlas komentárů mně vůbec nevadí. Když mě komentátor nebaví, tak ho prostě neposlouchám. Soustředím se na špíl a hlas mně nevadí.

 

Zúčastňuješ se křtů dresů na novou sezónu, byt' třeba nepravidelně?

Ne.

 

Na které zajímavé místo se ti kdy hráči podepsali? Měl jsi speciální přání?

Podpisy nesbírám, ale k odchodu do důchodu jsem dostal podepsaný dres Leoše Čermáka s číslem 40.

 

Jaká by pro tebe byla finálová série snů v Play off, proti jakému týmu?

Hlavně aby byla VÍTĚZNÁ!!! A proti kterému týmu, jsem už odpověděl výše – Vítkovice.

 

Který odchod hráče z Komety tě za poslední dobu nejvíc zamrzel?

Kilo (Jožo Kováčik) a pak konec Leoše Čermáka a Harryho Malce. Věk nezastavíš a zdraví je přednější.

 

Potkáváš se svém okolí malé Komet'ácké vlaječky na autech?

Jo, hodně často.

 

Připomínáš si na YouTubu tituly Komety, utkání ze základní části, kuriozity, rozhovory s hráči?

Zvláště v letos nedohrané sezóně jsem často brousil do historie a pouštěl si záznamy zajímavých zápasů jak ze základní části, tak z Play off.

 

Věříš, že bude Peter Randy Mueller opět zase sázet góly a ještě lépe, že se k němu přidá i Rakušan Peter Schneider?

Tak na to jsme zvědavi snad všichni. Ale ne jen na tyto dva, ale i Ralfse Freibergse, na Karlose Vejmelky, Plašana, Tomáše Šoustala a na plejádu našich mlad'ochů. Už aby to začalo! Ale hlavně, aby u toho mohli být všichni fanoušci, neb bez diváků to radši at' sezónu odpískají. Stačil mně ten paskvil v našem fotbale.

 

Máš raději poklidnější zápasy nebo ti nevadí i vyhrocená utkání, kdy emoce se vyplaví ven a vyskytují se strkanice?

Tak jasně, že mám rád vyhrocená utkání. Mela už na soustředění v putyce, mela na hřišti, mela v hledišti, ''přátelské'' pozdravy Růžičkovi, beranům a dalším. Na klidný sport můžu jít na šachy, ale tam bych vydržel maximálně 5 tahů (i tak by to časově vydalo někdy na 1 třetinu).

 

Pokud sleduješ zápasy na O2 TV a České televizi, dovedl bys srovnat kvalitu komentátorů a expertů - bývalých hráčů?

U mě jsou podtrženou jedničkou Robert Záruba a Petr Hubas.

 

Jak vzpomínáš na první ligu, kdy se Kometa snažila probojovat do Extraligy? Staly se nějaké zážitky, at' už ze zápasů nebo i mimo ně, na které dodnes vzpomínáš rád?

Spíš mám trpké zážitky při prohrách v Bíteši a v Blansku. To bylo ve třetí nejvyšší soutěži. V Blansku nás fanoušci pěkně ožrali, prý z lítosti, co jsme s tím hokejem v Brně udělali. To už se nesmí nikdy vrátit.

 

Sleduješ i jiné sporty? Pokud bys čtenářům mohl prozradit, na které sportovní kanály se rád díváš?

Dá se říct, že se dívám na každý vrcholový sport, kromě tenisu (moc zdlouhavá utkání), F1 a motorismu. A nebaví mě sporty, kde rozhodují hlavně rozhodčí (gymnastika, krasobruslení a tak dále). Většinu sleduji na Tipáču, dále Eurosport, Sport 1 a 2, Nova Sport a ČT.

 

Jak trávíš svůj volný čas, když nemáš v den programu Kometu? Třeba po večerech?

Coby zdravý důchodce sport, procházky, trochu kolo, málo na zahrádce, v létě bazén, večer u krbu grilovačka, pokec se sousedama. Prostě od všeho něco. V létě moře a plavání, v zimě ještě stále lyže.

 

Jakou školu jsi vystudoval, pokud to není tajné?

Vyučen potrubářem v Královopolské strojírně (toto řemeslo jsem ovšem nikdy nedělal), poté Střední ekonomická škola v Brně.

 

A nějací domácí mazlíčci? :-) Psi, kočky, rybičky...?

Bydlíme sice na baráku, ale žádnou ''havěť'' u nás nenajdeš. Ale když odjede soused na dovču, tak se mu starám o stádo daňků, ovcí a taky o vlčáka.

 

Sejdeš se s kamarády na pivě a rozebíráte věci o životě, jak se máte a přijde třeba na řadu i řeč o hokeji?

Tak určitě, co bys jiného u slivovičky, vínka a piva dělal. Probereme kdejakou babu v dědině, probereme kde co a nakonec skončíme u té naší Komety.

 

Když dojde na výlet za památkami nebo do přírody, kam nejraději jezdíš?

Památky mě nějak míjejí. Nejraději jezdím na Mušku (Muchova bouda v Líšni), kde má brácha chatu.

 

Jaké je tvoje oblíbené jídlo a pití?

Já, když vidím ubrus, tak dostávám hlad. Kromě koprovky sním vše. Ale když mám vybrat nejoblíbenější jídlo, tak i když jsu masožravej, vyhrávají smažené cukety. U pití rum, slivovice a meruňka. Pivo (kromě Starobrna vše) jen na žízeň.

 

Co si rád poslechneš za hudbu? A jaká TOP hudba je pro tebe kolem Komety?

Vzhledem k tomu, že mám hudební hluch, tak je mně to jedno. Jedničkou pro mě vždy byly a jsou Beatles a Queen s Mercurym.

 

Poslední otázka: Máš speciální přání pro sezónu 2020/21, at' už by to mělo být cokoliv?

Nejen pro sezónu 2020/21, ale pro všechny další – hlavně všem zdraví, zdraví a zdraví. To ostatní si můžeme koupit (viz Starka ligu).

 

Jazi, jsem rád, že jsi pozvánkou tak potěšen, ostatně jako další tví předchůdci se svými rozhovory! Nezbývá mi na samotný závěr, než ti poděkovat, že sis na něj udělal čas a měl jsi chut' do něj. Tak užívej naplno důchodu, odpočinku, svých koníčků a Kometa at' ti do toho vždycky vloží vítězné zápasy a zážitky z nich! A jako ''třešničku na dortu'' další titul pro Brno! Přeju hodně zdraví a užívej si léto! Měj se hezky!

 

Host: Jaz99

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
moravak moravak 06.08.20 11:12 [87579]

Rád čtu tyto rozhovory, je to takové Oživení v Sále. Každý je totiž Originál.*205*

„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--

Jaz99, tak to je Komeťák jak BRNO. Fajne počtení. Přeji zdraví, zdraví, a do třetice zdraví! Zdravím *196*

„„Kometa je rodina!?““
IP: 37.188.156.--

Zase není co dodat super oba . Vzpomínka na Mušku , kam jsme také chodili , mně připomněla ty výborné tvarůžky s chlebem. Hubase mám taky ráda . No prostě se vším souhlas . Díky za pěkný rozhovor.*196**209*

IP: 109.81.213.--

Kometa - Brno!!! *225* *205* *206*

Komentář byl upraven (1x), naposledy 31.07.20 16:03
„NHL rozměry kluziště 60 x 26“
IP: 94.113.79.--
moravak moravak +3 / 0 31.07.20 15:55 [87015]

Nošení dříví do lesa, rozhovor Opět bezchybný, záživný. Krásné počteníčko.*205* Steve DÍKY.

„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace