Úvod / Bylo by zajímavé poměřit Komet'ácké síly s Nečiho Carolinou, má představu filipos

Bylo by zajímavé poměřit Komet'ácké síly s Nečiho Carolinou, má představu filipos

Bývalý útočník Komety Martin Nečas. Velký talent, který v zámoří v dresu Caroliny Hurricanes nasbíral v dosavadních 78 zápasech 17 gólů a 21 asistencí

Brno / Raleigh - Severní Karolína, USA -

Letošní příprava na ledě na novou sezónu je již rozběhnutá a v jejím průběhu tu máme opět rozhovor s jedním z Vás - členy místního diskuzního fóra. Povídání pro veřejnost poskytl fanoušek filipos , který se se svým působením na zdejším webu řadí mezi ty, kteří umějí podrobně věci popsat a obsáhle rozebírat. O to samozřejmě pak větší motivace byla přijít za ním s pozvánkou, kterou přijal. A jak sami budete moct vidět jak zde v předmluvě, tak hlavně i v níže v hlavní částí rozhovoru, že volba to byla velmi dobrá. Upřímně - udělejte si kafe (ti, kteří ho pijete :-) ) , jelikož čtení s filiposem nebude na rychlé ,,přejetí'' očima. Defakto každá odpověd' na otázku je pro čtení záhul a to samozřejmě jen v tom nejlepším slova smyslu. :-)

Malou novinkou, počínaje vydáním tohoto článku s naším hostem je, že na titulních obrázcích KometaFans rozhovorů již nebude pouze a výhradně oblíbený hráč Komety v Modrobílém dresu, ale z rozhovoru i hostem zmínění Komet'áci hrající v zahraničí v souvislosti s danou položenou otázkou. Jak jste si jistě všichni, co jste zabruslili na tento článek, mohli všimnout, že prvním takovým Komet'ákem je mladá hvězda brněnského hokeje Martin Nečas, který hájí červenobílé barvy Caroliny Hurricanes z NHL. Nebude to zřejmě často, nicméně i když je pro nás Modrobílý dres Komety tím nejposvátnějším, nebude jistě na škodu, když budou vyplňovat pozadí článku pro zpestření také hráči Komety ze zahraničí, at' už se jedná o soutěže za oceánem nebo z Evropy, případně i z jiných destinací. A tím se naše KometaFans rozhovory poposunou o opravdu malinký level výš.

Vrat'me se ale zpátky k našemu článku. Máme již srpen. Ač se nám to mnohdy nezdá, ten čas zkrátka a prostě utíká. Mnohým z nás to však nevadí, protože se každý rok vždy těšíme na novou sezónu Tipsport Extraligy - tentokrát na ročník 2020/21. Než ale k samotnému oblíbenému dění na ledové tříšti dojde, užíváme si do té doby různých letních radovánek, odpočinku a různých jiných aktivit. Nicméně i přesto na Kometu nezapomínáme, ale v hlavách ji hodně našich fanoušků má i přes známou ''okurkovou sezónu''. ,,Já osobně beru jako počátek letošního léta už březen, od kterého jsme, pro některé bohužel - pro mě naopak naštěstí, museli sedět doma, protože se celý svět téměř zastavil a omezil na nejzbytnější věci, což pro mě znamenalo konec školy,'' vypráví filipos ,,avšak ne úplně, protože nade mnou stále létal strašák v podobě maturity. První část svých jarně-letních prázdnin jsem strávil přípravou na ,,zkoušku dospělosti'', která dopadla dobře. Svoje hodně pozvolné studijní bloky jsem doplňoval nějakým sportem, abych stále neseděl akorát doma. Začalo to procházkami venku v rouškách, pokračovalo běháním a workoutem a nakonec, jakmile se v dubnu otevřely posilovny, tak jsem si vypěstoval novou závislost na posilování. To vše ještě doplněné o nějaké vycházky s přáteli a nějaké to čtení knih doma, takže víceméně vše v normálu.''

V souvislosti s letní přípravou, respektive s přípravnými zápasy, se pojí i párkrát zmíněná myšlenka na našem diskuzním fóru, kdy by Kometa mohla odehrát sváteční utkání s vybraným zahraničním, vysoce atraktivním týmem. Takovým, se kterým se poštěstí hrát jen jednou za život. Nutno ale přiznat, že několik TOP evropských týmů se již proti naší Kometě na ledě v Rondu prohánělo. At' už to byly týmy z Finska, Švédska, Německa nebo Ruska. Nicméně chtělo by to opravdu něco speciálního. Podobně to vidí i sám filipos.

,,Bylo by super znovu vidět přípravu s týmy z poněkud prestižnějších hokejových destinací, než je Olomouc nebo Zlín,'' má jasno ,,dle mého názoru by nějaká ostřejší příprava s lepšími soupeři připravila Kometu na ostrý provoz a navíc i nalákala lidi na tribuny. Zmiňoval jsi turnaj, který by určitě ještě naostřil hranu těm jednotlivým zápasům, protože by aspoň bylo o co hrát. V tomto ohledu byla super i Liga Mistrů, avšak tam na zajímavé soupeře ve skupině musí mít tým vyloženě štěstí. I přesto však musím říct, že to byla zajímavá zkušenost. Škoda jen, že se Kometa nepokusila tuto příležitost využít k větší propagaci jména Komety, města Brna a také českého hokeje v Evropě, ale i ve zbytku hokejového světa,'' uzavírá náš host předmluvu.

 

Zdar, filiposi! Vítám tě u úvodu KometaFans rozhovoru! Jaké byly tvoje začátky s Kometou? Který rok se psal?

Ahoj Steve, zdravím tebe a stejně tak i čtenáře tohoto rozhovoru. Své začátky si stále poměrně živě vybavuji, protože mi připadá, jak kdyby to bylo vloni, i když na podzim už to bude 9 let od mého prvního zápasu, co jsem viděl naživo v Rondu. To byly ještě doby, kdy jsem chodil na základku, kde jsme jednou dostali nabídku, že můžeme jít zadara na Kometu. Dost živě si vybavují, že i přesto, že jsem do té doby nebyl nějaký ultra velký fanoušek Komety, tak i přesto jsem vnímal, že to je v našem městě obrovský pojem.

Když se vrátím k lístkům zadara, tak nebylo o čem uvažovat, protože to je nabídka, která se neodmítá. Takže jsme šli s partou kamarádů, já si vzal dres se svým oblíbeným hráčem Petrem Hubáčkem a šli jsme fandit na tribunu F. Dodnes si pamatuju, že to byl špíl proti Třinci a dopadlo to tak, že právě Třinec dal chvilku před koncem 3. třetiny vítězný gól. Sice menší zklamání, ale i tak jsem byl tím zápasem, ale i celou fanouškovskou kulturou učarován a od té doby jsem čím dál tím častěji navštěvoval zápasy Komety. Nakonec to dopadlo tak, že ted' vyhlížím 8. sezónu, coby držitel permice do kotla.

Byla Kometa prvním týmem, který jsi navštívil osobně nebo se tak stalo u jiné příležitosti jiného týmu, popřípadě u národ'áku?

Mé hokejové začátky se váží k národnímu týmu. Každý zápas na památném Mistrovství Světa 2010 v Německu jsem sledoval v televizi. Tehdy mě hokej naprosto uchvátil a s nadšením jsem sledoval každý zápas kdykoli to jen šlo. Bohužel právě večerní finále jsem vynechal, protože už jsem měl v té době po večerce, ale aspoň jsem měl ráno příjemné překvapení. Právě na tomto turnaji jsem si oblíbil Hubasa, protože jsem se díval co za hráče hraje za náš národ'ák a když jsem viděl ,,Petr Hubáček – #11 - útočník – HC Kometa Brno'', tak jsem měl o favoritovi jasno. Abych se vrátil k původní otázce, tak můj první živý zápas je ten - popsán v první otázce, kdy na podzim 2011 přijel do Ronda Třinec si to rozdat s Kometou.

Abychom se neptali pořád jen na Kometu.. jsi fanoušek i hokejové Techniky Brno? Pokud jo, chodíš (ne)pravidelně na jejich zápasy do Hokejových hal u Lužánek?

To se asi o mně nedá říct, že bych fandil Technice. I přesto musím říct, že je škoda, že se na Technice už nehraje dospělácký hokej, avšak stále vychovávají mladé hokejisty. Je to škoda i proto, že by se eventuálně dala z Techniky udělat farma Komety, která by byla blízko a navíc by se nepokoušela osamostatnit, jako například Třebíč.

Co se však týče jiných hokejových týmů v Brně, než je Kometa, tak určitě za zmínku stojí fenomén ze zámoří, který se u nás na Moravě a v Čechách teprve chytá a troufal bych si říct, že i úspěšně a to Univerzitní Liga, kde dokonce máme dvě želízka v ohni – Kavalíry a Medvědy. Tady se spíše přikláním právě ke Kavalírům, i když nemám vyloženě oblíbený nebo neoblíbený tým. Škoda jen, že právě Kavalíři hrají až v Kuřimi a Univerzitní liga obecně se nějak extra nepropaguje.

V obou halách připomínající hangáry je pro návštěvníky vcelku chladno. Myslíš si, že by tam mohli nastavit příznivější teplotu, která by ještě pořád odpovídala tomu, aby led byl v perfektním stavu?

Jako první bych dodal, že chladno v těchto letních měsících není vůbec k zahození. I proto mě mrzí, že na letošní letní přípravu jsou podmínky, jaké jsou, takže se člověk bude radši vařit u televize, než aby v klidu zašel zafandit do vychlazené haly. Co se týče hal za Lužánkama, tak nějaká ta zima je prostě něco, co vyloženě patří k takovýmhle menším halám a bylo by to možná až nepřirozené, pokud by tam bylo teplo.

Navíc, jak jsi naznačil, dost by utrpěl led, který podle mého názoru a mých zkušeností z dob, kdy jsem se já sám honil za pukem na bruslích, není na halách úplně nejlepší. V tomto ohledu naprosto s přehledem kraluje minimálně na jižní Moravě Rondo, ale je taktéž potřeba uznat, že udělat dobrý a kvalitní led je kumšt, čemuž ještě na halách přitěžuje to, že ledy jsou neustále vytížené, takže není moc prostoru na nějakou extra péči.

Myslíš, že by bylo fajn, pokud by se pořádal přátelský přípravný zápas v Rondu Kometa - Technika?

Obávám se, že by nejspíše muselo jít o nějaký zápas juniorky nebo mladších kategorií. Pokud by Technika měla i dospěláky, tak by to byl určitě zajímavý zápas, ze kterého by se s dostatečnou propagací i programem okolo mohla udělat fajn událost. Super by bylo, kdyby to byl nějaký hokejový den, že by se postupně v průběhu dopoledne a odpoledne spolu utkávaly žákovské a mládežnické kategorie a večer to vyvrcholilo duelem dospělých.

Umíš si představit jiný svůj vysněný tým, proti kterému by Kometa mohla poměřit síly?

Po tom, co se po našem zlatém ledě v nejsvatějším svatostánku hokeje ve střední Evropě, se v létě 2017 proháněly hvězdy (nejen) NHL, tak si dokážu představit už téměř cokoli. Určitě by to měl být nějaký tým NHL. Zajímavé by bylo například poměřit síly s Carolinou a zjistit, kam se to Neči vlastně dostal. Pro mě osobně by bylo zajímavé utkání proti nejúspěšnějšímu týmu v historii NHL a taktéž jednomu z mých oblíbených týmů Montréal Canadiens. Ti by naopak mohli zkontrolovat, jak je na tom jejich téměř legenda Tomáš Plekanec (již není v Kometě - pozn. red.) . O hodně zajímavější by však bylo, pokud by se tyto duely hrály na domácím ledě některého z týmů NHL. Tady se už však pohybujeme v oblasti s vysokým zapojením fantazie.

Jak daleko to máš do Ronda? Potýkáš se během cesty často s dopravními zácpami, které odpoledne, až k večeru, začínají vrcholit?

Brno je nechvalně známé svou dopravní situací a jistě tomu nenapomáhají neustálé uzavírky, tudíž pokud ještě připočítáme parkování, tak autem je poměrně složité se pohybovat po městě. I proto dávám přednost městské hromadné dopravě před autem, i když tu možnost mám, ale nervy nikoli. I proto obdivuji ty, kteří denně využívají auto pro přepravu po Brně a stále si zachovávají svou mentální pohodu. V mém případě doprava do Ronda znamená 10 minut šalinou, která se vesměs vyhne všemu provozu, takže dojedu bez zbytečného stresu v pohodě a včas. Horší však bývá cesta domů, kdy se celé Rondo vyhrne a nasedne na pár šalin, které už čekají na zastávce.

Nakonec, když člověk přijde do interiéru zimáku, dýchne na tebe ta natěšenost, to hokejové prostředí, že jsi už dorazil a ted' myslíš jen na zápas?

Musím říct, že to tvé obrazotvorné spojení ,,dýchnutí natěšenosti'' , alespoň mně, přidává další rozměr k hokejovému zážitku v letních měsících. Úplně se vidím, jak je srpen, na slunci 35°C (to si nemusím představovat, ale to je momentální každodenní realita), projdu turniketem, otevřu dveře a najednou se ocitnu v té ledově chladné hale, kde rolbař na svém železném oři finišuje poslední brázdu na jinak do hladka vyleštěné ledové ploše, která připomíná křišt'ál. Jinak vzhledem k tomu, že na zápas chodím 2 hodiny předem, abych pochytal místa, tak sice se mi průběžně vkrádají do hlavy myšlenky, co nás dnes čeká, avšak i tak je to dlouhá doba na to, abych přemýšlel pouze o hokeji. Na to je čas později.

Co tak vlastně běžně děláš, když dorazíš na zápas? Občerstvíš se a popovídáš si s přáteli, co je nového?

Kromě rozjímání a nasávání pocitů, které jsem popsal v předchozí odpovědi, se snažím dělat cokoli, co mě nějak zabaví. Priorita číslo 1 bývá zabrat místa, která si sem tam nárokují týpci, které vidím poprvé v životě a často to tak bývá, že je po tom už nikdy nevidím. Shodou okolností to bývá zrovna, když dojede S****a - to si myslím, že je moc velká náhoda. Dám si kafe z takové té káry, kde dělají kávu, protože to, co ti vyplivne automat, se nedá nazývat kávou. K tomu udělám pár koleček okolo ochozu. Podle počasí si sednu ven nebo postojím v bufetu u stolku s lidmi z party a probereme dění okolo Komety, ale i hokeje obecně. S blížícím se rozbruslením se vracím na své místo a od té chvíle se dá říct, že mě zajímá akorát hokej.

Rozebíráte třeba sestavu na aktuální zápas toho večera nebo spíš se bavíte o předchozích utkáních, co kde by se mohlo nebo mělo herně vylepšit?

Většinou se pozastavujeme nad předchozími zápasy a konverzace se postupně přelívá do aktuálního utkání a dalšího dění. Sem tam se do rozhovorů přimísí i události z ostatních kluzišt' nebo i jiných sportovních stadiónů, či jiného dění. Nejspíše ani nemusím přibližovat, že naše rozhovory jsou daleko zajímavější a nabitější emocemi v období okolo Vánoc a před Play off, než například v září.

Kdo je podle tebe v Kometě nyní nepříkladnějším hráčem pro ostatní, které svou zapáleností do zápasu strhne k lepším výkonům?

Když se řeknou slova ''příkladný'' a ''vzor'', tak se mi jako první před očima zjeví Tomáš Plekanec. Tento borec je profesionál každým coulem, tudíž ne nadarmo mu určitě někde doma visí stříbrná hokejka, kterou mu předala organizace Canadiens za 1000 odehraných zápasů - z toho téměř všechny v jejich dresu. To si myslím, že zcela vypovídá o jeho kvalitách a o tom, jak moc si ho klub vážil. Jsem rád, že právě tyto kvality ukazoval i v modrobílém dresu Komety a předává zkušenosti dalším mladým hráčům. Naštěstí pro nás ještě není pouhým trenérem na ledě právě pro mladé, ale je velmi platným členem i díky svému plnému nasazení v každém zápase. To například bylo vidět v sezóně 2019/20 během herní krize, kdy patřil k jednomu z mála hráčů, který stále hrál do jisté míry pohledný hokej s výsledky.

Neopomeneme ani klasickou otázku, jací jsou tví oblíbení hráči, at' už současní, nebo ti z předchozích sezón?

Již několikrát v tomto rozhovoru proběhlo ve spojitosti s oblibou jméno Petra Hubáčka, který se bohužel v dresu Komety nějak dlouho neohřál, což je velká škoda i vzhledem k tomu, že je brněnské patriot. Trochu to vypadá, že je pro mě číslo 10 v Kometě vyhrazené pro oblíbené hráče, protože dalším hráčem, kterého jsem si oblíbil je Martin Erat, u kterého mě mrzí, že mu zdraví nepřálo, protože s pár sezónami navíc by bezesporu šel dres s číslem 10 ke stropu hned vedle toho nejnovějšího s číslem 12. Otázka je, jak moc zvláštní by bylo prohlásit za klubovou legendu borce, který sice zde strávil 4 sezóny (dohromady odehrál tak 3 sezóny), ale zanechal zde dvě velké stopy ve tvaru poháru a jedna stopa se táhne až do Severní Karolíny. To si myslím, že je dostatečná kvalifikace pro status legendy. Avšak to může být ovlivněno mým zaujatým pohledem.

Jezdíváš na výjezdy? Popřípadě kam jezdíš nejraději a kam by ses víckrát už nevrátil?

Vzhledem k tomu, že nejsem výjezdník, tak musím započít odpověd' na tuto otázku výmluvami, jak nemám čas a jak si to kvůli škole nemůžu dovolit. Však taková ta klasika. V minulosti jsem byl na několika výjezdech. Nejaktivnější jsem byl v době asi před pěti lety, tedy v době, kdy jsem tak nějak vycházel ze základky a měl jsem moře času, protože jsem se nemusel učit. Několikrát jsem byl ve Zlíně, kde však pokaždé, když jsem tam byl, tak Kometa prohrála, takže jsem shledal, že nosím smůlu a proto tam nejezdím, i když je to poměrně blízko.

Další destinací byl Olmík. Mám dojem, že to tenkrát byl první zápas v plechárně po tom, co se vrátili do Extraligy. Taktéž jsem navštívil Třebíč, ve které do té doby Kometa dlouhou dobu neprohrála, ale co se nestalo, když jsem tam jel. Nakonec nejdál jsem za Kometou jel až do Liberce, kde je celkem hezká a moderní hala, ale strašně malá a co tam je za atmosféru to je až ostuda.

Co tví kamarádi nebo kamarádky, jezdí také na výjezdy?

Co se týče mých kamarádů, tak hodně z nich fandí Kometě takovým tím pozvolným stylem, že mají hozený palec na Facebooku a sem tam se mě zeptají, jak se Kometě daří. Pár jsem vzal na nějaký špíl do Ronda a nebo na Zelňák, ale o tom, že by někdo aktivně jezdil, to nevím. V tomto si odvážím říct, že jsem asi nejvíc zapálený fanoušek ve svém okolí.

Jak prožíváš plnou halu, když se tleská, fandí, skanduje?

Plný statek je pro mě, jakožto milovníka dobré atmosféry, 50% úspěchu, protože ještě záleží na tom, co za lidi dojde a jak moc se jim chce fandit, na což v posledních letech máme smůlu. Na jednu stranu je však úctyhodné, že Kometa má pověst nejlepších fanoušků, ve smyslu tvorby atmosféry a přitom celou atmosféru dělá akorát jádro kotle (v nejhorších případech), což je určitá část z 1500 lidí.

Myslím si, že v dnešní době se lidi až moc zajímají, co si o nich pomyslí okolí, takže kdyby fandili na hokejovém zápase, tak by z nějakého důvodu byli divní. Já osobně zastávám postoj, že když za to vysolím takovou hromadu peněz, tak si ten zápas užiju se vším všudy. Když se vrátím k otázce, tak ve chvílích, kdy se opravdu spojí celá hala všichni fandí, tak to má opravdu to kouzlo a dodává to tomu zápasu ten správný náboj. Doufám, že se do budoucna vrátí zpátky ten přístup lidí na tribunách, že když si neužívám dění na ledě, tak si aspoň užiju co se děje na tribunách.

Když už jsme u toho fandění, jaký pokřik nebo chorál zpíváš nejraději? Co se ti z Komet'áckého repertoáru nejvíc zamlouvá?

Musím se přiznat, že jsem z těch lidí, co si rádi zazpívají, takže si obrovsky užívám Ódu. Tu však v poslední době znovu degraduje pasivita z ostatních tribun. Je škoda, že lidé, kteří jsou jedni z nás, nedokáží ocenit jeden ze zvyků, který se táhne s Kometou - zabékat si Ódu, takže se na to vykašlou. Když se člověk podívá například na fotbalový Liverpool nebo BVB, tak jejich fanoušci rádi zpívají ,,You'll Never Walk Alone''. A jak to vypadá, když to zpívá celý stadión? Je to prostě něco speciálního. Navíc my tu máme písničku s vlastním textem - to mi řekni, kde tohle mají. Další chorály, co se mi líbí jsou: ,,Vzhůru Brno!'' , ,,Sme borci ze Štatlu'' a Paokara.

Jak chodíš vystrojen na hokej? Dres, šála, modrobílé namalované barvy na tvářích?

Myslím si, že chodím dostatečně vybavený na každý zápas. Základ je nějaké Komet'ácké tričko. Podle roční doby Komet'ácká mikina a na vrch dres. Samozřejmě nesmí chybět šála. Nijak extra neholduju barvám na obličeji, ale asi je to akorát o zvyku. Kdysi dávno jsem to zkoušel, ale po nějaké době mě něco začalo svědit na obličeji, tak jsem se pochopitelně poškrábal a další co vidím, tak je moje modrá ruka, takže od té doby barvy nenosím.

Jsi s naší nejvyšší soutěží spokojený? Jsou tam nějaké věci, které by šlo podle tebe vylepšit nebo naopak něčeho ubrat?

Problematika nejvyšší hokejové soutěže v Česku patří k tématům, o kterých bych dokázal psát práce na několik desítek stran. V historii jsem se dokonce na fóru snažil zlehka naklepnout některé nedostatky. O samotné soutěži se dá říct, že je pro naše podmínky víceméně vyhovující, avšak nikoli ideální. Prostor pro změny je velký. Abych pouze nekritizoval, tak musím říct, že standardní struktura soutěže, nikoli ted' ta přechodná - bezsestupová, je asi zatím to nejvíc v pohodě řešení, kterého můžeme se současným obsazením hokejového svazu dosáhnout. Automatický sestup nabízí ambiciózním týmům z první ligy možnost dostat ze do Extraligy a naopak potrestá extraligové týmy, které na to dlouhodobě nemají.

Další, co bych vyzdvihl je formát poháru. Ten není úplně dotažený do konce. Daleko lepší by byl model poháru, který se hraje ve fotbale - tedy dlouhodobá soutěž, kterou by hrálo více týmů z nižších soutěží. Co bych doplnil je počet zápasů, které jednoduše není dostatečný, aby se hráči dostatečně vyhráli a získali zkušenosti, pokud tedy mluvíme o mladších hráčích. Ideální by byl model, jako v NHL, že by se nejvíce zápasů hrálo mezi týmy geograficky nejblíž a naopak nejméně zápasů by bylo mezi týmy, které musí k sobě cestovat přes celou republiku.

Když Kometa vstřelí gól a lidé začnou se šálami slavit, prožíváš to hodně? Každou branku, kterou náš klub dostane za brankovou čáru?

Tak určitě je potřeba každý gól náležitě oslavit. Míra oslav se pohybuje podle důležitosti a taky úhlednosti gólu, takže nebudu slavit stejně gól, na 1:9 a gól v prodloužení 7. finále. Samozřejmě jsou zápasy, kdy už prostě nemáš moc chut' slavit góly, to je jak už jsem zmínil, když Kometa dostává obrovský ranec, tak nějaký ten gól na úpravu skóre už nějak extra nezamaskuje tu pachut' z celého mače. Jinak kromě dostatečného zamávání šály určitě prožívám i skákání a nesmíme vynechat ani vyvolání střelce - to všechno k tomu prostě patří.

Jaké máš nějraději góly? Takové, když se pořádně rozvlní branková sít' po tvrdé ráně?

Je to jak to říkáš - rakety od modré. Nejlíp někam k vinglu, to je hotová fantazie a navíc to ukazuje, že nemáme úplně neschopně obránce, kteří se nebojí střílet, takže doufám, že letos jich uvidíme o hodně víc. Super jsou i takové ty fíky, kdy se borec rozjede od vlastní kasy a bud' přebruslí celou lajnu a nebo udělá 3 borce, gólmana a kličkou pošle úplně na párek. Ale at' už tvrdým střelám nebo hezkým kličkám budou vždycky vévodit důležité góly v důležitých zápasech a to už je úplně jedno, jestli je to souhra do prázdné branky nebo 8. dorážka puku odražená od obránce.

Chodíš i na takové ty ''srandamače'', kdy hraje při rozlučce se sezónou A tým Komety s Fanklubem? Je to fajn být ,,mezi svými'' lidmi a užít si den strávený s Kometou?

Ted', když o tom mluvíš, tak jsem si uvědomil, že nic takového dlouho nebylo. Jestli se nepletu, tak naposledy v roce 2015. Nejsem si jistý, jestli to bylo v roce 2016. Tak nějak jsem to chápal, že se v letech 2017 a 2018 tady tyto rozlučky zápasy proti Fanklubu vynechaly, ale proč to nebylo ted', nevím. Byla to vždycky super událost, dopoledne posbírat podpisy, nafotit fotky, odpoledne se podívat na špíl, k tomu ještě nějaký ten doprovodný program. Byla to prostě paráda.

Koho bys letos viděl jako brankářskou jedničku? Myslíš si, že by Lukáš Klimeš měl dostat v soutěžních utkáních dost prostoru, aby mohl třeba pak zdatně konkurovat svému kolegovi Karlovi Vejmelkovi?

Myslím si, že o brankářské jedničce je jasno. Letos bude mít hlavní slovo v brankovišti borec s číslem 50 na zádech. Největší otázka vyvstává na pozici dvojky. Trenérský štáb sice avizoval, že na lavičce bude sedět Klimeš, který bude s Karlem Vejmelkou průběžně protáčen, ale stále si myslím, že se v průběhu sezóny na pozici dvojky postupně vyškrábe Ondřej Kacetl, který má svoje zkušenosti a pomohl Pardubicím se udržet v Extralize.

Co se týče Lukáše Klimeše, tak je to mladý, perspektivní gólman i s určitým potenciálem a oceněním pro nejlepšího brankáře Chance ligy. Avšak je otázka, jak se uchytí mezi tyčemi v Extralize. V loňské sezóně svými výkony nijak brankářskou hierarchií Komety nezamíchal, avšak je otázka, jestli to byla opravdu nepřipravenost a neschopnost nebo akorát smůla, z čehož vše nažnačuje právě tu druhou možnost. Na závěr bych řekl, že při pohárovém utkání v Hradci měl poměrně slušný zápas, zastíněný prohrou způsobenou střeleckou impotencí Komety.

Jaká máš vždy očekávání od nové sezóny?

Nic, co není pohár není přijatelné. Samozřejmě je to trochu nadsázka, ale trochu to i odráží rozpoložení klubu a fanouškovské základny. Majitel Libor Zábranský sice každý rok mluví o omlazení týmu, ale stejně pořídí posily, které alespoň na papíře pasují Kometu mezi uchazeče o titul mistra. Začínám ho podezdřívat, že to jede přesně naopak, než to je normálně, tedy že nevyhlašuje útok na titul, jako ostatní ,,nezastavitelné'' týmy, ale naopak řekne, že klub musí šetřit a že se bude spoléhat na mladší hráče.

Bohužel poslední roky se ukazuje, že jména na soupisce nedělají výsledky. Každopádně doufám, že letos nebo v nejbližší době si vše už konečně dobře sedne a znovu něco zlatého zacinká hráčům na krku.

Pan Libor Zábranský vždy říká, že kádr týmu je uzavřen až 31. 1. . Naši fanoušci bývají často netrpěliví a posily by chtěli nejlépe hned. :-) Ne každý hráč ale do týmu zapadne nebo na to výkonnostně nemá. Myslíš, že se během sezóny může dít velká fluktuace hráčů, než se sestava ideálně ustálí?

Ideální případ by bylo nakoupit v létě velké množství hráčů, vyzkoušet si je a postupně je vyškrtávat, než by se došlo k nějakému počtu hráčů, který by v pohodě pokryl celý tým i s rezervami, které se ohromně hodí ve vyřazovacích bojích. Tady ty přestupové strategie z posledních let, kdy se tým během roku postupně zalepoval, nebyly vůbec ideální, ale to každý ví. Tím odzkušováním hráčům v létě se potenciálně předchází hrozbě, že si najednou nikdo nesedne a tím pádem i shánění narychlo hráčů, kteří by teoreticky mohli zapadnout. Takhle se aspoň utvoří stabilní lajny a hráči se během roku nemusí rozptylovat zvykáním na nové spoluhráče. Takže abych odpověděl, tak se fluktuace může objevit, avšak v ideálním případě bude bohatě stačit tým, kterým ted' Kometa disponuje.

Také zranění (zejména na pár měsíců) často ovlivní jednotlivé lajny nebo obranné dvojice. Máš třeba ty odněkud vyhlídnutého obránce, centra nebo křídlo pro Kometu? Hráče, kterého bys tu klidně rád viděl?

To se musím přiznat, že přehled v trhu s volnými hráči ani mezi hráči jiných týmů moc nemám, takže nemůžu jmenovat nějaké konkrétní jméno, které bych chtěl, aby se šlo našít na dres a týpek se šel fotit do útrob arény. Proto pokud by někdo uvažoval, že by mě zaměstnal jako skauta, tak to není úplně nejlepší nápad, to bych spíš šel trénovat. :D

Sice nemám představu o konkrétním hráči, avšak tuším, jaký typ hráče Kometě chybí a to je vyloženě silový hráč, který dokáže přitvrdit a sem tam dát nějaký ten gól, aby zas netahala tým akorát jedna lajna. Hlavně by měl být schopný chránit naše hvězdy a že jich nemáme málo. V tom si myslím, že je právě největší slabina Komety - samá hvězdička, at' už to je rychlík, technik nebo střelec, ale naprosté minimum hráčů pro fyzickou hru.

Sice je jasný trend rychlostního hokeje, ale i přesto si myslím, že je potřeba aby bylo několik hráčů, kvůli kterým by se museli právě ti soupeřovi rychlíci ohlížet za ramena a rozhlížet se po hřišti, jestli tam na ně náhodou nečeká nějaký ten strom. Ideální by byla jedna lajna tady z takových pracantů, kteří by se nebáli nějaké té černé práce za účelem rozpohybování hry, sice by se dalo něco takového vytvořit kombinací hráčů Vincour, Rákos, Kusko a možná Plekanec, ale je otázka jak by jim to sedlo.

Kdo z cizinců v barvách Komety tě kdy uchvátil nejvíc?

Když pominu Slováky Marka Čiliaka, který tu dlouhou dobu předváděl neuvěřitelné věci, Jožo Kováčika, který prostě vždycky kryl záda na modré čáře a dokázal dávat góly, nebo Tomáše Malce, který zas šel do všeho po hlavě. Zapomenout určitě nejde na Sasu Hoviho, který byl jednoduše finská zed' nebo Alexe Malleta, který se zas nebál rukama zdi prorážet, at' už svými střelami nebo pěstmi. Přeci jenom nelze mluvit o cizincích v Modrobílých barvách, aniž bychom zmínili Petera Muellera. Mohl bych poppsat papír formátu A4 superlativy, ale i tak by to zachytilo akorát ze čtvrtiny, jakým je přínosem pro Kometu. Škoda, že stále ne a ne zlatým přínosem, ale to se snad v nejbližší budoucnosti spraví.

Sleduješ všeobecně statistiky, jak se komu daří? At' už klubové nebo extraligové bodování?

Že bych seděl 24/7 u počítače a neustále analyzoval statistiky, to se říct nedá. Bohatě mi stačí, když vždycky před zápasem bývá rychle shrnutí statistik hráčů obou týmů, takže takhle mám ty nejdůležitější věci po hromadě. Jinak se podívám, když někdo vyhrává bodování, tak kolik bodů má náskok nebo tak. Zajímavé je taky rychlé prohlížení statistik, abych je mohl použít jako argument, když se s někým hádám na Facebooku. Nakonec tabulka je taková statistika, kterou sleduji asi nejvíc.

Jak vzpomínáš na medailové úspěchy Komety za posledních pár let?

Dodneška mě štve, že to v roce 2012 neklaplo. Ale i tak to byl obrovský úspěch, když vezmu v potaz, z jakých hráčů tenkrát byla Kometa složená, to holt nebyl luxus jak ted', že si můžeme být jistí účastí v Play off a víceméně akorát hádat s kým budeme hrát. Nejhorší na tom je to vědomí, jak  blízko Kometa byla, když vezmu v potaz, že 2 z proher byly až po nájezdech. Když vezmeme rok 2014, tak tenkrát měl Zlín štěstí, že poskládal tým, který se jim sejde jednou za hodně dlouhou dobu.

Totéž je vlastně případ i další medaile z roku 2015, kdy se najednou jindy nevýraznému Litvínovu najednou sejde zlatý tým, který se pak rozešel a vše se vrátilo do starých kolejí. Pak tady najednou došlo jaro 2016, kdy se poměrně ambiciózní tým Komety rozloučil brzy se sezónou po poměrně jednostranné sérii s Chomutovem. A pak to najednou začalo. Tenkrát to vypadalo, jak kdyby každý den došel jeden hráč z KHL nebo od jinud ze zahraničí. Musím říct, že asi první čtvrtinu sezóny byla Kometa téměř nezastavitelná, to byl prostě tým s obrovskou sílou a akorát záleželo na tam, jestli se hráčům dneska chce zvítězit nebo ne.

O Play off se nemá cenu nějak extra bavit, protože každý ví, o co jde, takže to shrnu dvěma slovy ,,zadostiučinění'' a ,,úleva''. V roce 2018 jsem prostě nebyl schopný přijmout, že by vyhrál někdo jiný. Prostě jsem si nedokázal představit, že by například vyhrála S****a nebo Hradec. Naštěstí jsme se na nic podobného nemuseli dívat a místo toho mohli znovu slavit. Škoda, že to bylo na venkovním stadiónu, ale v tom je ten 12. titul speciální, že nám bylo dopřáno u náš doma, co když vezmu, že někteří fanoušci nikdy neviděli a neuvidí, jak jejich tým vyhrál mistrovský titul a když se jim poštěstí, tak ne natolik, aby to bylo na domácím stadiónu a my to dostali jako na zlatém podnose se vším všudy. To je prostě požehnání.

A jaké máš vzpomínky na Jakuba Koreise? Silový hráč, který obstarával ''černou práci'' na ledě. Zanechal podle tebe stopu v Kometě?

Přesně jak říkáš - velký borec, který byl hlavně na černou práci, ale sem tam dal i góla. Součást drtičů. Nějakou ultra stopu, že by třeba pomohl vychovat hráče nebo by táhl tým zuby nehty až k titulu, to se říct nedá. Každopádně svou práci odvedl pořádně a podle toho se pozná solidní borec na černou práci. Dokud o něm nevíš, tak to dělá dobře, ale jakmile přestane dělat, co má, tak nastanou komplikace.

Ve své době na černou práci nebyl sám, na to tady bylo daleko víc borců. Dál by se dal jmenovat například Vilda Burian, Martin Dočekal, Leoš Čermák nebo Honza Káňa. Co se dále týče období Kuby Koreise v Kometě, tak nejen o tom mluví ve svém podcastu ,,Bomby k tyči'', který můžu hokejovým fanouškům jenom doporučit. Měl tam jako hosty i několik hráčů, kteří v minulosti hráli za Kometu, takže určitě uslyšíte zajímavé věci.

Kometa již minulosti uspořádala soutěž, díky které vítěz měl možnost sedět při domácích zápasech na střídačce Komety. Co bys řekl nápadu, že by výherce odstestoval s A týmem v klubovém autobuse i zpátky domů? Co říkáš na tyto soutěže pro fanoušky?

Tady ty akce pro fanoušky, které tak nějak sbližují hráče a fanoušky jsou určitě super. Jenom je škoda, že kvůli časovému vytížení hráčů a dalším věcem se posledních několik sezón nedělají. Jasně, dělaly se soutěže o lístky na Kometa Expres a takové věci, ale to není úplně ono. Jinak se musím přiznat, že takovou soutěž jsem ani nezaznamenal, ale je možné, že to bylo v době, kdy jsem to ještě nesledoval.

Na druhou stranu to asi pro hráče musí být trochu nepřirozené, že najednou v prostředí, kde jsou zvyklí na klid a pohodu je najednou cizí člověk. A fanoušek na střídačce, to už je jiný level. Nedokážu si představit, že by to vyhrála nějaká dáma a na střídačku by došel nějaký hráč, který by zrovna například nastřelil tyčku. Je otázka jestli by se hráči snažili nějak mírnit nebo by jeli slovník, na jaký jsou zvyklí. Z vlastní zkušenosti vím, že když se hokejistům něco nepovede, tak to nejsou zrovna slova jako ,,kruci, sakra, ale né'', ,,pro krista pána''.

Víme, že u nás to jinak nejde, nicméně uvítal bys méně pokreslenější hrací plochu od reklam a sponzorů?

Určitě. Kromě menšího počtu reklam na ploše bych uvítal i menší počet reklam na dresech. Myslím si, že tady ta problematika sponzorů trochu souvisí s tématem, které jsem již dříve naklepl a to prestiží jména a značky týmu. Kometa je sice do jisté míry pojmem na jihu Moravy, možná i v České Republice, každopádně určitě by pomohlo, kdyby se Kometa daleko lépe prezentovala i na evropském hokejovém poli a tím pádem lákala i daleko movitější sponzory, kteří ovšem budou chtít sponzorovat akorát velké týmy.

Právě proto si myslím, že případné vítězství Ligy mistrů či další úspěchy na kontinentálním měřítku, ale i dominance v domácí soutěži, by mohly znamenat nejen úspěch ve sportovním hledisku, ale také nepřímo z ekonomického hlediska. Na téhle úrovni by pro nějaký dobrý chod klubu stačilo pár velkých firem, což by znamenalo jen pár log na dresech a ledu, než takhle pomalovaný každý volný centimetr. To vše je však otázkou vůle ze strany klubu a také a to hlavně, trpělivosti. Další věc, co by stála k zamyšlení je vynucování klubových barev pro loga sponzorů, aby daleko lépe seděla do celkové estetiky dresu a nebyla to pouhá změt' barev.

Jak se těšíš na nové posily?

Musím říct, že letošní obměny týmu jsou víceméně optimální. Došlo k odchodu některých výrazných osobností, avšak věřím, že je nové tváře v dresu Komety budou schopny zastoupit. Nejlepší na tom je, že nedošlo k nákupu žádného staršího hráče, takže doopravdy došlo k určitému omlazení. Jsem zvědavý, jak se noví hráči dokáži zařadit do týmu a jestli budou platnými členy. Osobně se asi nejvíce těším na Petera Schneidera, který měl v EBEL dokonce lepší statistiky, než Peter Mueller, ale je otázka, zda to bude schopný potvrdit. Dalším velkým otazníkem je Libor Zábranský mladší, který se vysekal v zámoří a ted' chce doma ukázat co se naučil. Na mistrovství světa U20 se prezentoval spíše jako ofenzivní obránce, ale taktéž záleží, jestli zde bude mít stejné úkoly nebo spíše bude pilovat defenzivní hru.

Přejděme nyní k pár otázkám ze soukromí. Co rád děláš ve volném čase? Jakým způsobem si dopřáváš relax?

Já rozlišuji aktivní relaxování, kterým si čistím hlavu a pasivní odpočinek, kterým zas nechávám v klidu celé tělo. Co se týče aktivního odpočinku, tak určitě posilovna - to je neuvěřitelné místo. Ale kdo to nezná a radši sedí doma, tak to nikdy nepochopí o co tam jde. Tam se prostě člověk soustředí akorát na to co dělá a všechno ostatní nechá běžet. Mezi aktivní odpočinek patří další věci jako běhání, brusle, kolo nebo práce na zahradě. Jinak když chci naopak dát klid tělu, trochu zregenerovat, tak je právě naopak čas dát zabrat hlavě. Rád čtu, bud' po obědě nebo před spaním. Nakonec stejně králem všeho relaxu, odpočinku a regenerace byl, je a vždy bude dobrý spánek a to mi nikdo nevyvrátí.

Co ty a jiné sporty kromě hokeje?

Kromě hokeje jsem hrál Floorball a sem tam si ho i ted' zahraju. Jinak se rád projedu na kole, i když tady v Brně to není nic extra. Brusle jsou taky super, jak kolečkové, tak i na ledě. V poslední době jsem přišel na chut' fotbalu, kterým jsem vždycky tak nějak opovrhoval. Sem tam jsem zašel na Flintu a sem tam se podívám na Ligu Mistrů, ale že bych si šel zakopat, to asi ne. :D

Cestuješ rád někam vlakem nebo dáváš přednost osobnímu autu, či jinému dopravnímu prostředku?

Záleží kam to je a co je nejjednodušší, ale většinou dávám přednost autu, pokud se tedy bavíme o cestách mimo Brno. Co se týče pojíždění po Brně, tak naprostým králem dopravních prostředků je Šalina a pokud to jde, tak úplně ideální je dojít si pěšky.

Jak jsi vlastně přišel k tomu nicku?

Jak asi bystřejší čtenáři dokázali odhadnout, tak mé jméno je Filip. Když jsem se registroval na fórum, tak jsem chtěl něco jednoduchého a tak mě napadla tahle variace na moje jméno. Tak jsem si řekl, že nejjednodušší řešení bývají ta nejlepší a nechal jsem to tak. Nějaká hlubší symbolika tam není.

V diskuzním fóru působí i uživatel filipes, tudíž není těžké si vás oba na základě jednoho zaměněného písmenka splést. Když píšeš do přihlášení na fórum svůj nick, nepleteš se někdy právě s filipsem? :-)

Já naštěstí takové problémy zatím nemám. :D Navíc písmena o a e jsou od sebe na klávesnici dost daleko, takže případ, že bych se snažil přihlásit pod cizím jménem je snad vyloučena. Ke všemu jsem tuto problematiku přihlašování úplně vyloučil, protože používám možnost ''zapamatovat přihlašovací údaje'' a pokud nemám zapnuté automatické přihlašování na stránce, tak použiju správce hesel, kde kliknu na jedno tlačítko a přihlašovací údaje se automaticky doplní do daných polí.

Jaká je tvá oblíbená hudba, zpěváci? Popřípadě hraješ doma na hubení nástroje?

Když vezmu tu otázku od konce, tak že bych hrál na hudební nástroje, to se úplně říct nedá. Sice umím na flétnu, ale to umí každý druhý, takže to nepočítám. Co se týče dále hudby, tak jsem na základní škole zpíval, ale bohužel jsem se tomu kvůli nedostatku času nemohl věnovat, takže ted' si zazpívám například, když jsem na Kometě. Někteří o mně říkali, že mám určité vlohy pro hudbu, takže přemýšlím, že bych si pořídil nějaký nástroj a začal se rozvíjet i v tomto směru.

Když však nechci hudbu produkovat, ale poslouchat, tak v mém playlistu s oblíbenými písničkami je široké rozpětí žánrů. Nejvíce reprezentovaný je asi klasický rock a klasický metal, ale i nějaký ten heavy metal s popem, rapem a jazzem. Pro představu: Když projedu zmíněný playlist, tak tam jsou jména, jako: AC/DC, Coldplay, Frank Sinatra, Green Day, Guns N'Roses, Imagine Dragons, Iron Maiden, Jimi Hendrix, Louis Armstrong, Metallica, Rammstein, Red Hot Chilli Peppers, Rolling Stones, U2, The Who a mnoho dalších.

Když se ještě na skok vrátíme ke Kometě v souvislosti se skladbami, jaká Komet'ácká hudba (třeba na YouTubu) je pro tebe nejoblíbenější?

Já si myslím, že bezkonkurečně tomtuto výběru vévodí ,,Óda na Kometu'', která nabírá daleko úplně jiný rozměr tím, že téměř kdokoli kdo chodí pravidelně na Kometu ji dokáže zazpívat a je to i skladba, kterou jsme si zpívali, když jsme dostávali největší nářezy, tak i na oslavách titulů. Takže to ji přidává i tu emocionální stránku, že tahle píseň tu je vždy s námi at' už v dobrém, či né tak dobrém.

Trávíš někdy v létě svůj volný čas u vody někde v přírodě? Třeba v chatové rekreaci?

Poslední roky jsem nikam takhle úplně do přírody nejel. Nejblíž tomu asi je, když jsem jezdíval na tábory na Vysočinu, ale to už je dlouhá doba. Poslední dobou, když chci utéct do něčeho, co připomíná přírodu, tak jdu na zahradu.

Jaká je tvoje oblíbená značka piva?

Vzhledem k tomu, že pivu jsem začal holdovat až nedávno, tak nemám ještě úplně vyhraněný vkus na značky. Avšak mám tak zlehka představu, co si dám radši a co radši vynechám. Vzhledem k tomu, že su patriot, tak musím zmínit jako první Starobrno. Není to tak špatné pivo, jak všichni říkají, ale stejně většinou to říkají bud' lidi, co tomu nerozumí, abstinenti, kteří to někde zaslechli a nebo zhrzení cajzli, kteří Brnu závidí dobrý pivovar, protože u nich se vaří leda tak Staropramen, který je tak akorát na čištění kanálů [pozn. snad si nikdo nemyslel, že dám rozhovor bez toho, abych někoho neurážel]. Sice to není žádná Plzeň, ale i přesto je Starobrno taková ta klasika, neurazí, ale není to nic extra. Kromě Plzně a Starobrna bych zmínil Radegast, na který si s přáteli zajdu do Tusta, ale to akorát, když je nějaká dobrá příležitost, protože nikdo z nás nemá doma ropné pole, abychom furt chodili do Tusta. Takže abych shrnul svoji TOP 3, tak 1) Radegast 2) Plzeň a 3) Starobrno.

Poslední otázka, filiposi: Dokážeš popsat, v čem si myslíš, že je fandění Kometě jiné, než fandit jakémukoliv klubu napříč celou republikou? Co dělá Kometu tak vyjimečnou?

Specifikum atmosféry a všeho okolo Komety je poměrně složité na popsání do takové míry, že to nikdy nelze plně popsat ani nijak zachytit. Avšak i přesto se o to pokusím, alespoň z části. Začal bych asi prostředím Ronda, které je specifické. Rondo je v mnoha ohledech nedostačující, avšak jedna věc, ve které se stále drží je akustika a jak se dokáže poprat s atmosférou. To je zároveň i má největší obava, jak tohle všechno dopadne se stěhováním Komety do nové haly, jestli se z Komety nakonec nestane jen další tým v nové, moderní hale, který bere fanoušky akorát jako konzumenty a nikoli, jako součást týmu, která utváří pro své hráče optimální prostředí.

Dalším specifikem je samotná fanouškovská kultura a pověst fanoušků, že na jednu stranu je velmi pozitivní v tom, že dokážeme udělat neuvěřitelnou atmosféru, ale na stranu druhou dokážeme dělat i problémy, což je v dnešní době takové unikum a nemusí to být nutně špatná věc. Proč? Protože, to znamená, že nepřijímáme automaticky, kdo nám co řekne, ale že celá základna má na věci svůj názor. Některá témata jsou tak palčivá, že se i fanoušci Komety mezi sebou rozdělují, ale to je právě známka zdravého prostředí, kde lidé neberou věci, které jim někdo řekne hned za své, tudiž tady nejsme nějaké ovce, se kterými by mohl jen tak někdo vyběhnout.

Všichni moc dobře ví, že když někam jede Kometa, tak by si radši měli dávat pozor a to je dobře. Je velká otázka, zda je to způsobené strachem nebo respektem, avšak to těžko budeme zjišt'ovat. Nakonec bych řekl, že prostředí okolo Komety dělá specifickým prostředí jižní Moravy. Z mého pohledu jsou lidé tady daleko uvolněnější, v klidu, berou věci s nadhledem, s ničím nespěchají a jsou prostě v pohodě s lidmi okolo sebe. Ted' akorát stačí, aby si každý, kdo tohle čte, představil typického Pražáka a porovnal si ho s typickým Moravákem a na závěr se rozhodl, s kým raději bude trávit čas.

Lidi jsou tou tajnou přísadou, která dělá Kometu Kometou. Plný stadión může dojít kdekoli na světě. Aby kotel fandil celý zápas to už se vidí na méně místech. Že fanoušci dělají velké výjezdy za svým týmem do dalekých krajin, to taky dělají jinde, ale takoví lidé, kteří chodí v Brně do Ronda na zápasy Komety, ti nechodí na zápasy ani Tučňákům z Pittsburghu, ani Reálu Madrid a už vůbec ne nějakým cajzlům na S****u.

 

filiposi, díky moc za kvalitní a vcelku rozsáhlý rozhovor, rozbor Komety a ostatních věcí zároveň. :-) Hodně štěstí v osobním životě a Kometa at' splňuje tvoje představy a cíle - nejlépe  v podobě dalšího titulu v dohledné době, za společné radosti hráčů, trenérů a ostatních našich spolufanoušků kolem nejen v Brně, všude po republice, ale i po světě! Díky, že jsi rozhovoru věnoval svůj čas při tak obsáhlých odpovědí. Měj se hezky, Komet'áku!

 

Host: filipos

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
Srb Srb +1 / 0 17.08.20 10:26 [89437]

Pekne cteni. *22* Ale pravda, pobavila me vymluva na skolu, ze nelze jezdit na vyjezdy. Ja behem stredni pojezdil nejvic vyjezdu. Ve stredu do Kadane? Zadny problem. *5* Pravda, mati nikdy nevidela muj omluvnak. *5*
A nesouhlasim s tim, ze se na kole neda po Brne jezdit. Onl zalezi jak kde. Ale neni tezke dojet na cyklostezku a po te dojet bud k Priglu nebo k Olympii a dale volne. Me cyklotoulky kolem Brna chybi.
Jinak ale supr, chvalim, bylo to velmi ctive.*86*

„Vincour ven!“
IP: 213.235.160.--

Velmi čtívé , mladý člověk a má přehled a hlavně vrozenou inteligenci . Díky vám oběma.*24**22*

IP: 109.81.213.--
moravak moravak +1 / 0 15.08.20 17:45 [89315]

Samozřejmě, že jsem rozhovor přečetl celý a s velkým zájmem. Obsáhlý rozhovor, velice přehledný o Kometě. Je vidět, že mladík na svůj věk, vlastní velký přehled o dění kolem sebe a života. Hezkě počteníčko, které si jako fanda Komety, užívám. Děkuji oběma za nabídnutý rozhovor.*22* Nemohu opomenout, že "filipos" fandí mému rodákavi, Nečimu, který se vypracoval ke skvělým výkonům v NHL.

Komentář byl upraven (2x), naposledy 15.08.20 17:57
„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
filipos filipos +4 / 0 15.08.20 14:22 [89282]

Ještě jednou díky za tuto zkušenost. Jinak obdivuji ty, kteří si celé naše povídání přečetli komplet od začátku až do konce *5*

Na konec bych ještě dodal, že s vychvalováním Plekyho jsem si dobře naběhl, protože mám dojem, že hned druhý den po tom, co jsem poslal rozhovor, tak se objevila zpráva o tom, že tu končí, tak jsem přemýšlel, jestli svoje odpovědi nevezmu zpátky *5**5**5*. Ale i přesto to nic nemění na jeho kvalitách.

„"Běž dělat svou práci a neser mě" -Libor Zábranský, 2021“
IP: 78.102.117.--
Jido Jido +2 / 0 15.08.20 10:27 [89259]

Moc hezké čtení a navíc má " filipos" velice skvělý hudební vkus *5**5*

IP: 90.177.99.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 5]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace