Úvod / Nejsem věrný výjezd'ák, ale Sparta je klasika a mám rád Vítkovickou halu, říká pavlik

Nejsem věrný výjezd'ák, ale Sparta je klasika a mám rád Vítkovickou halu, říká pavlik

Útočník Miroslav ''Míra'' Barus (vlevo) - oblíbenec Komet'áka pavlika. Za Kometu v 1. lize hrál v sezónách 2005-2009 s bilancí 51+82 ve 160 zápasech

B r n o  -  Již pomalu se to blíží. Už jen několik dnů dělí nejen hokejovou Kometu od nové sezóny v rámci letní přípravy, ale i celou hokejovou veřejnost, kdy je na programu turnaj Česká Generali Cup, který odstartuje v úterý 4.8. 2020 a to hned domácím zápasem proti Pardubicím od 18:00. I v tomto letním dovolenkovém mezičasí se nyní našel prostor a čas na jednoho dalších z Vás - příznivců Modrobílé šlechty. K minimálně jednomu vydání letního povídání byl pozván jeden z mnoha letitých fanoušků pavlik , který toho s Kometou už hodně zažil. A tím se myslí i hlubší zážitky a historie, které sahají až do období Lužánek těch generací, které je zažily nebo tehdejšího času ještě do roku 1996 zažít stihly.

Když se vrátíme na opačný konec léta, potažmo jara, zjistíme, že mnoho fanoušků Komety si sice od hokeje odpočine a tzv. si ,,pročistí hlavu'', ovšem každý z nás má sílu hokejové touhy jinou. Nicméně, stejně je většina fanoušků netrpělivá a po pár týdnech už se těší na novou sezónu a na otevřený trh s přestupy hráčů, prodloužené kontrakty a novinky. Jistě nikoho nepřekvapí, že se občas na našem diskuzním fóru najde uživatel, který napíše, že už se těší na září nebo aby už nová sezóna odstartovala.

Ti další, ostatní, mají v hlavě a ve svých myšlenkách Kometu stále. Holt baví, hokej je velmi populární sport a každý se těší, až se vhodí úvodní buly. Pro někoho již v průběhu letní přípravy, pro někoho až oficiálně na start Extraligy. ,,Na Kometu myslím skoro pořád,'' přiznává pavlik ,,proto taky denně navštěvuji KometaFans, i když nepřispívám do diskuze. Stačí mi zjistit, jestli náhodou není něco nového. Jakmile skončí sezóna, je na pořadu MS, něco z NHL a už se těším na přípravu. Letos zvlášt', už mám abst'ák. Poslední roky chodím na přípravné zápasy hodně, což jsem dřív nedělal. Zaujala mě taky Liga mistrů za účasti Komety.''

Když se zaměříme na letní přípravu, kde kdo by si mohl říct, že není až tak zajímavá, jako když jde o zisky domácích tří bodů v ostré sezóně. Ovšem poslední roky a stále víc sílí u fanoušků zájem vidět zajímavé a nové mladé tváře a naděje brněnských odchovanců, kteří dostávají na ledě příležitost a mnohdy je pro některé fanoušky překvapením, jací noví mladí, dosud nepoznaní, šikovní hokejisté se to na ledě mezi dospělými objevují. Mladá krev zkrátka již nějakou tu dobu táhne. A táhne čím dál více.

Rychlost, dravost, touha se předvést a zužitkovat to v praxi. Tímto získávají ,,přípraváky'' svou atraktivitu. A nejspíš se mezi námi najdou i lidé, kteří mají až takový hlad po kvalitním hokeji, že by nejraději viděli svůj tým nastoupit v plné nejsilnější sestavě už v srpnu. Ale proč taky ne, že? Ale co se právě mladých hráčů týče, jistě každý z nás na přípravném zápase sleduje zvědavě dresy na zádech, ani ne tak číslo, jako spíše jméno nového mladíka, který se svým potencionálem nebo velkým talentem má příležitost zabojovat o stálé místo v sestavě, i třeba na úkor staršího zkušenějšího hráče. Překvapení se vždy stát může za jistých okolností. Budiž tomu jako příklad a důkaz letos v uplynulé sezóně obránce Stanislav Svozil. A těchto mladých hráčů se v sestavě A-týmu často objevuje posledních pár let vcelku hodně. Nestane se, že by na rozbruslení byli dva, možná maximálně tři junioři či dorostenci.

Ale jak už bylo zmíněno, většina fanoušků je zvědavá na všechno, co je spojeno s novou začínající sezónou - tedy nové je všechno - i rok co rok nové a nové objevy z řad juniorky i dorostenců. ,,Tak tady jednoznačně je to ta první možnost,'' má jasno ,,starý mazáky znám a pokud není avizovaná nějaká extra posila, které bych se nemohl dočkat, tak raději sleduju ty mladý. Za posledních pár let se bylo na co dívat. Je vidět, že práce s mládeží v Brně je na slušné úrovni. Z hráčů zkoušených v A-týmu ve věku juniorů či dorostenců si vzpomenu třeba na jména Mrázek, Král, Šnajnar, Raška, Dujsík či Dymáček. Bylo jich samozřejmě daleko víc. Když se začalo docela dařit tehdy hodně mladému Havránkovi, jedna moje známá mi říká: To nic není, počkej si příští sezónu na Martina Nečase... Holka věděla, co říká. A že mě loni v přípravě zaujal a v sezóně uchvátil Standa Svozil, je asi zbytečné psát.''

 

Ahoj, pavliku. Nemůžu začít jak jinak, než tě uvítat u rozhovoru a poděkovat, že jsi ho přijal. Co pro tebe osobně hokejová Kometa znamená?

Ahoj, děkuji za pozvání k rozhovoru, snad si ho pár lidí přečte. Hokejovou Kometu mám rád, je celkem důležitou součástí mého života. Použil bych srovnání se ženou - je to s ní někdy fajn, mnohokrát hodně těžké, ale bez ní by to bylo mnohem horší.

Nedávno jsem dával do fóra odkaz na video, kde Kometa v sezóně 2007/08 hrála doma s Mladou Boleslaví a pak náš milý letitý diskutér Srb na to navázal dalšíma videama, která taktéž do diskuzního obsahu vložil. Předpokládám, že jsi tyhle časy zažil, kdy to s Mladou Boleslaví třaskalo. Jak na tyhle časy rád vzpomínáš?

Samozřejmě si to pamatuju, ale v těch létech jsem stavěl barák, měl malé děti, takže hokej byl z několika důvodů tak trochu na okraji zájmu. Ale bylo to vynucené uvedenými okolnostmi. Kometu jsem sledoval, byt' jen přes média.

Co ještě o těch pár let předchozích, kolem sezóny 2004? Sice si to popravdě nepamatuju moc přesně, ale viděl jsem fotky z Ronda, kdy chodívalo na zápasy oněch ''200'' lidí. Řekl by sis někdy, že Kometa brzo bude pro lidi postupně takovým lákadlem, že se návštěvnost začala zvyšovat?

Odpověděl jsem vlastně v předchozí otázce. Ale těch ''200'' lidí si pamatuju i za Lužánkami, kdy jsem na procházkách po Brně s jednou slečnou, dnes mojí manželkou, několikrát ''náhodou'' zabrousil ke stadecu. V restauraci jsme byli jako ve VIP lóži, nikde nikdo. Upřímně řečeno, ty lidi, kteří šli tehdy na hokej, jsem obdivoval, ale sám to moc nedával. Zažil jsem předtím mnohokrát Lužánky nacpané k prasknutí, takže jsem doufal, že se plný stadión zase někdy vrátí.

Byl jsi mezi těmi výjezdníky, když se stala ta obstrukce, že naši fandové nebyli vpuštěni na mladoboleslavský stadión?

Ne, nebyl.

Je jasné, že nemá cenu po již tolika letech se v tom zaobírat. Nicméně přece jen jedna otázka ohledně této kauzy: Podle tebe osobně byl nějaký jediný relevantní důvod k tomu, proč se naši skvělí fanoušci dovnitř zimáku nedostali? Hodně se mezi lidmi mluvilo o tom, že měli Boleslaváci strach o tu kulisu, kterou naše Modrobílá šlechta vytvoří a hráče to s vírou hodně povede k vítězství. Jak se na to díváš ty?

Pro mě to bylo jednoznačně svinstvo. Nesleduju úplně všechno, ale nějak si nevzpomínám, že by k takovému excesu někde došlo. Pokud nejsou fanoušci agresivní nebo nadměrně opilí, nevidím důvod je nevpustit na zimák. Ale všechno má svoje pozitiva - tady se pěkně ukázalo, jak se Komety, at' už fanoušků nebo hokejistů samotných ti chudáci báli (tady mám na mysli přetopené šatny a podobně).

Je pro tebe Mladá Boleslav v souvislosti s touto minulostí tvým největším rivalem, nebo je to klasicky Sparta nebo jiný tým?

Pro mě je Sparta spolu se Zlínem největší hokejový rival Komety. Mladá Boleslav je jen silně nesympatické mužstvo.

Jaký to byl pro tebe pocit, když začala Kometa hrát Extraligu? Sice byla koupena (jak nám mimochodem dodnes někteří škarohlidi dodnes připomínají), ale bylo tam cítit to, že vedení pro město, sponzory, ale hlavně fanoušky chtějí tu nejvyšší soutěž u nás do Brna přivést, přivést Kometu tam, kam patří?

Já jsem koupení vůbec neřešil. Když si to vezmu zpětně, já jsem si nesmírně přál postup do nejvyšší soutěže. Odkup licence jsem bral jako normální věc, jako třeba v NHL. Hlavně jsem se příšerně těšil, že zase budeme hrát Extraligu, těšil se na atmosféru, hokej na vysoké úrovni a všechno okolo co k tomu patří.

Většina fanoušků říká, že chodí na Kometu, nikoliv na jména. Nicméně, přece jen každý fanoušek si své oblíbené hráče určitě najde. Mohl bys ostatním Komet'ákům prozradit několik tvých oblíbených hráčů, at' už ze současnosti, před pár lety nebo i z 1. ligy?

Nechci nikomu sahat do svědomí, čest výjimkám, ale myslím si, že právě většině fanoušků záleží na jménech. Alespoň to tak v poslední době cítím, zejména díky častým a bouřlivým diskuzím o posilách během celé sezóny, včetně té ''okurkové''. Tím netvrdím, že by na hokej nešli i tak, ale mít v Brně kádr Kladna nebo Litvínova z letošní nedokončené sezóny, to by byl šrumec na Kometafans! No a oblíbení hráči? Začnu od mladých Martina Nečase a zmiňovaného Standy Svozila, přes ''úderku'' Zat'a, Peter a Holas. Bojovníky a vůdce jako Leontýn, Špenát, Harry, Čilo nebo Kilo. Prostě je jich moc. Z ,,pralesa'' Michal ''Benzín'' Černý nebo Míra Barus. A jako malý capart jsem chtěl být Karlem Langem.

Hodně slov chvály se pěje i na známé legendy, již postarší generace bývalých hráčů, jako jsou například Josef Černý, Vlastimil Bubník, Karel Lang a další známá jména a tváře. Jsou i tam nějací tví oblíbenci, které bys rád vyzdvihl?

Tak o božském Karlovi už jsem se zmínil. Ale od mého táty, velkého Komet'áka, jsem jména jako Bubník, Danda, Černý nebo Nadrchal znal už jako kluk.

V dnešním hokeji jsou i hráči, kteří mají za úkol soupeře rozhodit. Jak jsi prvotně reagoval na tu novinku, že přišel do týmu Daniel Rákos? Pro mnohé naše fanoušky to byl šok.

Asi ne šok, ale velké překvapení i pro mě. Nevím proč, ale Rákosníka si pamatuju od finále v roce 2012, kdy ve 4. zápasu Pardubice vyrovnaly na 1:1 a pak jsme rupli na nájezdy. I když Daniel ten gól nedal, nějak si ho s tím vyrovnáním spojuji. Nebýt toho gólu, věřím, že bychom na titul čekali o 5 let méně.

Nakonec se ukázalo, že je pro Kometu jednoznačným přínosem a své pověsti a svojí náplní práce na ledě dostál. Jak bys ohodnotil jeho prozatímní krátké působení v Kometě?

Jasný přínos pro mančaft. Takovýho hráče potřebuje každý tým. Skončil Leontýn, někoho jako Daniel jsme potřebovali. Já nejsem zastánce ''věčné nenávisti'' jako někteří fanoušci. V dnešní době profíků a ne klubových srdcařů je pro mě hlavní přístup a výkon na ledě, což Rákos jednoznačně splňuje. Pro mě byly daleko horší případy Kašík, Honejsek a Lev. Prostě pokud ti hráči nechtějí za daný tým bojovat, obliby u fanoušků se dočkat ani nemůžou.

Myslíš si, že hráč takového typu se svými provokacemi a leckdy i fyzickou hrou na hraně pravidel to má při příchodu do týmu jako je Kometa mnohdy těžší, než ostatní hráči, kteří disponují svými herními vlastnostmi a nejsou tak u fanoušků neoblíbení?

Ale Daniel je výborný bruslař a bojovník a srdce fanoušků si získá. Určitě není typem hokejového nýmanda alias Kočího, který uměl někoho přizabít, ale rolba by ho předjela i při couvání. Jasně, Rákos je provokatér, neměl jsem ho jako soupeře rád kvůli tomu, že často něco způsobil a pak utekl. Ted' v Brně mi zatím nepřipadá, že by něco takového dělal, ale připouštím, že můj pohled může mít neobjektivní brýle Komet'áka.

Když jsem napsal ''herními vlastnostmi'', napadl mě hned kanonýr Petr Ton. Co jsi říkal na to, že ho před pár lety Kometa ulovila? Tenkrát to byla (aspoň podle médií) přestupová bomba. Byl to povedený přestup i pro tebe osobně?

Mně se Petr Ton vždycky jako hokejista líbil. Že si to ted' pokazil svým arogantním spart'anským vystupováním, ho asi netrápí. :-) Tehdy jsem jeho přestup k nám bral jako výhru. Malinko zůstal za očekáváním, hlavně mi v paměti zůstane jeho neproměněná tutovka v Play off utkání s Litvínovem. Tam se série myslím zlomila. Ale celkově byl dobrý. Možná, že ten tlak v Brně nečekal až takový a malinko ho to dostalo, ale to je jen můj pohled.

Každý fanoušek nesoucí modrobílé barvy zcela pochopitelně chce Kometu vidět na co nejvyšších příčkách, nejlépe s titulem. Ale když se na to podíváme tak nějak z obou stran, měla i 1. liga své kouzlo? Stručně tedy, Extraliga a 1. liga - obě soutěže tzv. ,,do sebe něco měly'', že?

Jak už jsem se zmínil, já jsem v době novodobého vzestupu Komety řešil spíš osobní věci, ale v televizi nebo novinách nešlo nezaznamenat, co se v hokejovém Brně děje. V době bitev o postup z 1. ligy s Ústím nebo Boleslaví jsem se dostal do Ronda jen jednou a atmosféra mě zcela pohltila. Tady se opět vrátím k Lužánkám, kde vždycky byla atmosféra vynikající, ale v Rondu to bylo po těch letech najednou jinačí. Víc chorálů, jiný druh fandění, ale hlavně obrovská euforie a hlad po hokeji, kdy se stály neuvěřitelné fronty na lístky. Bitvy se střídavými úspěchy o Extraligu (tehdy asi 1. ligu) v letech cca. 1990-94, kdy jsem v Brně studoval, jsem ovšem zažil na vlastní kůži a musím s Tebou Steve souhlasit, že i druhá nejvyšší soutěž měla něco do sebe, zvlášt' pokud se hrálo o postup a cíle nejvyšší.

Tuto sezónu, předčasně ukončenou na jaře, začaly hrát písničky, kterými se před zápasem vždy stal jeden hráč jako DJ, který měl volby svých písniček na zhruba 20 minut. Co říkáš na tyhle novinky? Je podle tebe dobře, že Kometa neustále přichází s něčím novým v rámci dne, kdy se zápas odehrává, at' už je to cokoliv?

Přiznám se, že toto mi uniklo. Ale pokud jde o novinky, jsem zastáncem starého hesla, že nesmí být kvantita na úkor kvality. Někdy mám pocit, že mimohokejových věcí je víc, než by mělo být. Možná je to věkem, možná celkovým přístupem k životu, ale takhle to cítím.

Nyní tak trošku stereotypní otázka, ale tak nějak mi nedá, abych se nezeptal: Jak jsi oslavoval ty dva vybojované tituly?

Začnu tím druhým. Seděli jsme na pátý zápas s Třincem s klukama ve sportbaru a vůbec jsme si nepřipouštěli, že to dopadne jinak než titulem. Když to Kometa dotlačila do konce, bouchli jsme si o sebe pěstmi, podebatovali, dopili pivo a šli domů. Ale první titul, ten stál za to. Protože jsem tehdy neměl permici, viděl jsem naživo jenom čtvrtfinále a semifinále, na vrchol jsem se už do Ronda nedostal. Když dal v posledním zápase Špenát na 4:2, hrozně jsem u TV změknul a při Krejčíkově potvrzovací brance už jsem brečel naprosto spontánně, kroutil nevěřícně hlavou a mumlal něco o tom, že to kluci po těch neskutečných 51 letech dokázali.

Byl jsem moc rád, že se toho dožil i táta, který má Kometu i Zbrojovku v krvi, zažil tituly v 50. a 60. letech a chodil na brigády při výstavbě stadiónů. Dál už to mělo rychlý spád - odchod do baru, kam přijeli ti št'astnější ze stadiónu, moře alkoholu a velice krušný následující pracovní den. A slavilo se dál, skončili jsme až o víkendu.

Pak ta myšlenka zkompletovat Zlatý Hattrick se nabízela hodně, že? Ale nevyšlo to.

Všichni si to přáli, ale to je strašně těžký. Myslím si, že ten mančaft už na to, vybojovat třetí titul v řadě, v tu chvíli neměl.

Když to jde, jezdíš na výjezdy s Kometou? Kam jezdíš nejraději a kde jsi byl v rámci republiky nejdál?

Nejsem klasický výjezd'ák s bandou věrných, spíš se občas domluvíme s kámošama a někam zajedeme, hlavně na Play off. Sparta je klasika, rád mám Vítkovickou halu.

Byl ses podívat i na zápasy, které Kometa odehrála v zahraničí (v rámci přípravy/letního poháru), například v Německu nebo Rakousku?

Ne, v Rakousku jsem byl naposledy na hokeji na MS 1996.

Co říkáš na to, že se Extraliga na minimálně 1 rok uzavře? Je to podle tebe dobrý krok podložený odpovídajícími argumenty?

Já osobně jsem proti uzavření, ale chápu argumenty například Libora Zábranského, zejména ty ekonomické. Jsem obyčejný fanda, který nemá přehled o vnitřním dění v klubech, jejich sportovním a ekonomickém fungování, proto se mi zdá vyjádření LZ jako něco co má hlavu a patu.

Jinak seš zastáncem, aby se běžně sestupovalo a nehrály se baráže? Myslíš si, že vítěz finále 1. ligy by měl automaticky postoupit do nejvyšší soutěže a nezápolit zbytečně ještě s extraligovým týmem?

Samozřejmě, veškeré baráže, nadstavby a podobné výmysly podle mě nejsou úplně spravedlivé. Bylo to vidět v uplynulých sezónách, jak se mužstvo z Extraligy odsouzené hrát v baráži soustředilo výhradně na ni. Šetřilo síly, zatímco adept na postup z nižší soutěže měl daleko těžší cestu.

Líbí se ti chorea nejen v Rondu, ale i na výjezdech? Vzpomeneš si popřípadě i na nějaké vtipné - výstižné k nějakému tématu, které bylo v ten moment aktuální?

Chorea se mi líbí, ale mám pocit, že jich letos bylo méně, ovšem to zřejmě způsobilo neodehrané Play off. Pamatuji si třeba naše fanoušky ve Švédsku na LM, tam je ocenili i domácí. Co se týká fandění obecně v domácích zápasech, dle mého soudu trošku uvadá. Klobouk dolů před lidmi z kotle, co to drží, ale tam problém není.

Strašně se obměnila struktura fanoušků na sedadlech. Když se vrátím k předchozím otázkám týkajícím se srovnání 1.ligy a Extraligy, tak třeba Óda na Kometu nebo ,,Povstaň...'' jsou dnes slabým odvarem toho, co bylo ještě před pár lety. Rád vzpomínám na pěkný pokřik z tribuny D (Lužánky, jak jinak) na bývalého brankáře Sparty - ,,Bříza patří na pilu!'' a nelze zapomenout na plácání Lachtana.

Co ty a návštěva pražské O2 Arény, kam se již tradičně masivně po tisícovkách Komet'áků jezdí? Jaký je to pocit v největší hale v republice se pak rozhlédnout po tom rozlehlém interiéru a vidět tu zpravidla převahu brněnských barev?

Tak v Praze je to už klasika. Mě na tom nejvíc těší ta frustrace Spart'anů, že nedokážou doma to, co Komet'áci venku...

Skončili nám hráči, ještě nedávno kapitán Leoš Čermák a ted' zčerstva Martin Erat. Kdo si myslíš, že bude lídrem týmu? Nebo snad - měli by se do toho více opřit mladí hráči a jakožto mladá krev tým táhnout?

Tahouny jako Leoš nebo Špeny není jednoduché nahradit. Myslím, že to byl jeden z důvodů letošních podivných výkonů. O lídrovi nejsem přesvědčený, snad Zat'a. Mladí lídra potřebují, na ledě můžou předvádět slušné výkony, ale přijde výsledkově horší období a pak je potřeba zkušenost a vůdčí schopnosti.

Už o tom padlo pár otázek v přechozích rozhovorech, nicméně myslíš si, že čím více odchovanců Komety se chytne v Áčku, tím více jich pak bude a jako relativně mladý tým by všichni mohli dosáhnout klidně zlatého úspěchu? Nikdo by se za tohle jistě nezlobil, že?

To je složitější věc - kdo vychová svoje borce, nemusí dávat tolik peněz do posil. Ovšem pokud se mladí prosadí v Extralize, mají ambice se posunout dál a odejít za lepším. Myslím, že konkrétně LZ nebude nikomu bránit v rozletu a držet ho v Brně, pokud má na víc. A další věc, už hodně let nevyhrál titul tým, který by mocně neinvestoval do posil a hrál se svými odchovanci. Zatím je to trochu utopie, když se podíváš, kolik mladých kluků se prosadí a to včetně Brna.

Máš radši kombinační hokej (když to situace třeba v přečíslení dovolí) nebo přímočarý?

Vždycky se mi líbili techničtí kluci jako Patera, Procházka, Vůjtek a mnoho dalších, kteří uměli parádně zakombinovat a dát si tu ''smrtící'' finální přihrávku. Naštěstí máme i v Kometě takové typy, jednoznačně nejlepší je Petr Holík.

Podle tebe by byl jaký počet účastníků v Extralize nejoptimálnější? Zanechat počet 14 týmů nebo snížit?

12 !

Jaké máš oblíbené pokřiky a které bys rád, aby se zas do repertoáru vrátily, na které se už několik sezón zapomnělo?

Nějak poslední dobou neregistruju ,,Dneska nás neumlčijó...''. Z těch nových se opravdu povedl chorál ,,Šlechta jsme my...''.

Máme ted' v týmu podle všeho 2 střelce: Američana Petera Randyho Muellera a Rakušana Petera Schneidera. Jak se těšíš na druhou jmenovanou posilu?

Těším, reference má dobrý, v rozhovorech působí velice sympaticky, mohl by být důležitým článkem nejen na ledě, ale i v kabině.

Lidi si často vyhlížejí i obránce. Vnímají, kde tým ''tlačí bota''. Které obránce by sis do Komety představoval? Je Ralfs Freibergs tím, kdo by měl do sestavy zapadnout?

O Ralfsových kvalitách nepochybuji, na něho se těším. O obráncích a jejich příchodu do Komety se na KF napsalo hodně, mně by stačili kluci s nějakou minulostí v Kometě - Kuba Krejčík, Filip Král a Michal Kempný. :-)

Kometa v posledních pár letech má Kometa úderný 1. útok Mueller - Holík - Zat'ovič. Jistě je radost se na ně dívat, jak jsou sehraní a vědí o sobě, že?

O této lajně bylo napsáno a řečeno tolik, že bych jenom opakoval. Řeknu to stručně - mně se líbí opravdu moc.

Kolik minut před zápasem se dostaneš do Ronda? Máš nějaké své rituály? Co z místního občerstvení jíš a piješ?

Protože mám permicu, na sicně jsem tak pět minut před utkáním. Když jsem chodil na stání, tak jsem si tu hod'ku navíc vystál. Rituál, jestli se to tak dá nazvat, je předzápasová pivní návštěva sportbaru Aréna na Hybešce. A na stadiónu dávám klobásu.

Jsi rodilý Brňák?

Ne, narodil jsem se ve Vyškově.

Sleduješ kromě Komety i nějaké jiné sporty, popřípadě je i ty sám příležitostně provozuješ?

Když jsem byl kluk, sledoval jsem snad kromě krasobruslení všechno, z menšinových sportů jsem miloval kolovou - bráchy Pospíšilovy. Dnes hlavně hokej, fotbal, tenis a atletiku, rád mám cyklistický závod Tour de France. Aktivně a velmi rekreačně sem tam nohejbal nebo fotbal.

Co rád děláš ve volném čase? Co by stálo za to prozradit našim čtenářům?

Rád čtu, když je čas tak modelařím. Mám dům se zahradou, o volný čas je postaráno. A samozřejmě sleduju dění kolem Komety.

Oblíbené filmy, seriály...?

Hlavně ty starší, české, výčet by byl dlouhý. Ze zahraničních filmy s Jackem Nicholsonem, Harrisonem Fordem nebo třeba s Tomy Lee Jonesem.

Když je Velká cena na brněnském Masarykově okruhu, láká tě být divákem přímo u místa dění a podívat se na závod?

Ne, tohle není úplně můj sport, maximálně se někdy podívám v TV.

Jakou Komet'áckou výstroj doma máš? Dresy, šály, minidres do auta a podobně? Máš třeba dokonce i Komet'áckou peřinu s polštářem?

Já i oba moji synci máme dres, trička a šály. V kuchyni bys s logem Komety našel nějaký hrnek nebo sklenici na pivo, no a kluci mají Komet'ácké batohy, pouzdra nebo třeba pantofle.

Prozradíš nám, jakou školu jsi vystudoval?

VUT fakulta strojní v Brně.

Kde nejraději trávíš dovolené? V tuzemsku nebo preferuješ zahraničí, abys vytáhnul paty z republiky i s rodinou?

Raději mám tuzemskou dovolenou, jezdíme v létě i v zimě.

Poslední otázka, pavliku: Stává se ti někdy, že na dovolených potkáváš Komet'áky, které neznáš? Pokud ano, prohodíte několik slov a pokud náhodou máte aspoň u sebe šály, dáte se skupinové selfie na památku?

Párkrát jsem někoho potkal, ale že je to Komet'ák jsem poznal ne podle šál nebo triček, ale podle rozhovoru - jednou tuším, když jsem stál s děckama frontu na zmrzlinu a nebo třeba v restauraci, tam jsme dali řeč. Bylo to hezký, ale v Čechách a na Moravě je Kometafanoušků hodně, tak jsem to nebral jako něco mimořádného a lidi v oblečení Komety mimo Brno a okolí vidím docela často.

 

pavliku, díky za poskytnutý rozhovor takhle v červenci. Určitě se do článku několik Komet'áků začte, ačkoliv přes léto to zde spíš není tak aktivní s návštěvami tohoto skvělého diskuzního fóra. Na úplný závěr ti přeju mnoho zdraví, štěstí, veselé nálady a pokud pojedeš někam na dovolenou před přípravnými zápasy, na kterých se objevuješ, at' se dovolená vydaří a odpočineš si! Mnoho zdaru a připrav se fandit na novou sezónu od září! Měj se hezky a hodně sluníčka přes léto!

 

Host: pavlik

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
Dusek Dusek Admin 16.07.20 17:24 [86107]

*15*

„Kometa je rodina!?“
IP: 89.24.49.--

Moc pěkný rozhovor , takový od srdce . Zkrátka pěkné počtení . Děkuji Pavlíkovi i redaktorovi . Oba si to zaslouží.*24**196*

IP: 109.81.213.--
moravak moravak +3 / 0 14.07.20 16:44 [86026]

Jak jinak, než obvykle perfektní rozhovor s Pavlíkem, je vidět že jde o mladší krev. Hezké počteníčko, není co dodat, samozřejmě bez chyby. Ať se daří v osobním životě i hokejovém. No a Steve to umí doladit, což je taky potřebné. Děkuji, věrný fanda z té starší kategorie. *205**22*

„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 3]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Copyright © 2018-2022 Sajtnaforum.cz | Všechna práva vyhrazena smyslu autorského zákona č. 121/2000 Sb.
Podmínky užití | Ochrana údajů | Kontakty | RSS
verze | Roadmap
Autorem webu je RJwebdesign - tvorba profesionálních webových aplikací, specialista na sportovní systémy.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace