Úvod / Letošní sezona pohledem fanouška

Letošní sezona pohledem fanouška

Tak máme za sebou další neúspěšnou sezonu. Sice jsme odvrátili ostudu v podobě vypadnutí v předkole, ale způsob, jakým jsme vyletěli z play off, ostudou byl. Budu rád, když v komentářích připojíte svůj pohled na sezonu a play off.

1. Základní část 

Dlouhodobě Kometa dává najevo, že ji základní část moc nezajímá, to důležité je až v play off. Základní část slouží jako příprava na závěrečný vrchol sezony. Zvykli jsme si podprůměrný hokej omlouvat tvrdou přípravou v průběhu sezony nebo argumentem, že nelze pořád vyhrávat. Takový alibismus. Sparta, Třinec, Liberec i Boleslav ukazují, že je možné hrát dobře (bodově i herně) základní část a poté i play off. Myslet si, že když se nám nedaří celý rok, tak se to za týden změní, a v play off to půjde samo, evidentně nefunguje. Myslím, že ani Libor by nechtěl, aby fanoušci chodili na základní část zdarma, když je to jen příprava…

2. Mueller

Je krásné, že jsme měli hráče, který vyhrál bodování extraligy. Je to úspěch pro celý klub. Je ale otázkou, jak to působí na ostatní. Peter hrál přesilovky, oslabení a ač má pravděpodobně skvělou fyzičku, v PO mu evidentně chyběl drive. V základní části měl průměrný čas 23:03. Pro srovnání nejvytíženější útočníci první čtyřky: Horák (18:43), Růžička (20:13), Lenc (20:07), Šťastný (18:41). V titulových sezonách Erat (19:32 a 19:50). Samozřejmě jsem rád, že se mu daří, je to velký sympaťák, ale nejsem si úplně jist, zda je to dobře. 

3. Čas na ledě a sebevědomí

Celkové přetěžování první lajny mělo podle mého názoru negativní vliv i na ostatní. Je hezké, že mnohokrát o vítězství rozhodla první lajna. Nyní si můžeme stěžovat, že kromě nich nikdo jiný pořádně nebodoval, protože na jednu lajnu se nedá v play off uspět. Pokud ale hráči nemají pořádný čas, těžko se mohou dostat do zápasu a těžko mohou mít formu a bodovat. Dobře to v rozhovoru zmínil i Pešout: Rachůnek a Gríger odešli do Liberce, ale neměli tam ani zdaleka takové vytížení, takže logicky těch bodů udělali mnohem méně. 

Jeden příklad za všechny: Vojta Němec proti Vítkám dohraje s minimem času, potom dva zápasy stojí, aby následně s Třincem naskočil doma do 3. zápasu. Při úniku s Klepišem netrefí branku a následně neuspěje ani v další šanci. Můžeme žehrat na smůlu či kvalitu hráče, nebo naopak konstatovat, že to spolu souvisí. Když hráč nemá dostatečné herní vytížení či neustále putuje sestavou, nemůže mít klid ani sebevědomí v zakončení. Všechno nelze natrénovat. 

4. Sestava

Jedno jméno za všechny: Schneider. Hráč, která skončil top 10 mezi střelci soutěže, putuje sestavou jako bludný Holanďan. Nevím, co se stalo v zákulisí, ale jak má hráč mít pohodu, když má neustále jiné spoluhráče? Zároveň to není poprvé, co se nám nepodařilo potenciál hráče naplno využít. Podobně jsme nedokázali najít spoluhráče k Malletovi a řadě dalších, kterým to v Brně nevyšlo, zatímco jinde se jim daří. Přesto musím Petrovi dát kredit za to, jak dřel a na ledě vždycky nechal všechno i ve čtvrté lajně. Je to určitě přístup, který bychom chtěli vidět u všech hráčů. Za celou sezonu se nepodařilo ustálit funkční sestavu.

5. Přesilovky a oslabení

Přesilovky byly jedním z pozitiv sezony. Krásné kombinace, hodně gólů. Ve ČF nás ale Třinec vyučil svou efektivitou. My bohužel neměli žádnou alternativu, téměř neexistovala druhá lajna, která by mohla ohrozit či překvapit soupeř, takže když se Holíkovcům nedaři. Oslabení nám nešla celou sezonu a po právu jsme patřili k nejhorším v extralize. 

6. Mladí

Zpočátku jsme vsadili na Zbořila a později na Hájka. Jsem rád, že jsem je mohl oba vidět v dresu Komety. Stejně jako jsem šťastný, že jsem zažil v Kometě Martina Erata. To bylo určitě také pozitivum sezony. Krále jsme nejprve ignorovali, ale v první lize hrál skvěle, tak Libor dobře zareagoval a přivedl ho. Myslím, že pro všechny fanoušky i odborníky bylo tohle jednoznačně překvapení sezony. Byl zážitek ho sledovat s jakou jistotou a přehledem Filip hrál. V dobrém světle se ukázal i Svozil, Kučeřík či Mlčák. Je samozřejmě smutné, že hráči dostanou prostor a utečou za velkou louži, ale alespoň můžeme být hrdí, když se prosadí jako Nečas. V obraně to bylo slušné, v útoku horší. 

Plášek ve dvaceti letech stále patří mezi velké talenty, přesto se od něj očekává mnohem více, ač patří k nejméně vytěžovaným hráčům. Jemu bych doporučil hostování třeba v Karlových Varech, kde by dostal mnohem více prostoru. Věřím, že nás může ještě překvapit. Případně z něj více dokáže dostat jiný trenérský tým. Velkým otazníkem je pro mě Horký. Ve 23 letech už by se mě pořádně prosazovat, buď ať dostane adekvátní prostor nebo se nevrací

7. Návraty

Vypadá to, že jednou ze zálib Libora je brát zpět hráče, kteří už tu hráli. Málokdy se to ale vydařilo. Za všechny opět Vincek. Je smutné sledovat hráče, který prošel NHL i KHL a ve 30 letech udělá 12 bodů za sezonu a na ledě se plouží od ničeho k ničemu (v RI byl lepší i Holík či Klepiš). Poměr cena/výkon bude patřit k nejhorším v klubu. Během sezony se vrátil také Trška (a pořádně nehrál), Barinka (nestíhal a fauloval, ač paradoxně v play off to bylo lepší), Svoboda, Mrázek či Němec. Bez větších stop.

8. Brankaři

Někdo se bude Karla zastávat, jiný ho bude hanit. Fakt je ten, že 2.79 góly na zápas a úspěšnost 91.13 nejsou dobrá čísla. V předkole několikrát zaváhal, ale poté naopak tým podržel. Proti Třinci opět dostal několik laciných golů. Na jeho obranu ale musím konstatovat, že jako tým jsme patřili v počtu obdržených branek opět k nejhorším týmům. Předbrankový prostor jsme absolutně nečistili, za takovou obranou se špatně chytá. Mimochodem, když se podíváme na statistiku našich střel oproti střelám soupeře, tak po Zlínu jsme nejhorší v extralize. Rozhodně je to místo, kde by posílení dávalo smysl..

9. Trenérský tým

Kdyby se známkovalo, neudělají rodičům radost. V základní části hra nevypadala dobře, deváté místo je neúspěch. Zároveň se dlouhodobě nedaří probudit potenciál mnoha hráčů (Plášek, Horký, Pyrochta, Freibergs, …). Soupeř nás již má přečtené a jednoznačně to chce přinést oživení.

10. Příprava

Libor vždycky zastával názor, že hráči jsou profesionálové a měli by se na sezonu do určité míry připravit sami. Někteří dostali i možnost individuální přípravy. Obecně si ale myslím, že to u nás nefunguje. Hráči z NHL to zvládnout, ale každý bohužel není jako Martin Nečas, který i nadále trénuje s Pecou a v létě jezdí na individuální tréninky bruslení do Telče. My jsme spíše národ flákačů a obávám se, že přílišná volnost je špatná. Určitě sezonu ovlivnil začátek soutěže, Covid a nemožnost trénovat, každopádně nám v závěrečných třetinách chyběly síly. Ač se mi líbí myšlenka pohodové atfmosféry rodinného klubu jako na Vsetíně, obávám se, že to nelze zopakovat. Tu pohodičku základní části už nikdo sledovat nechce.

11. Kádr

Pořád se domnívám, že kádr má dobrou kvalitu a je tam hodně hráčů, kteří hrají pod svými možnostmi. Skrze různé okolnosti se ale jejich potenciál nepodařilo naplnit. Přesto Libor opět ukázal čich na zajímavé hráče, když přivedl Schneidera, Klepiše, Zámorského, Hollanda či Bondru. Myslím, že nikdo z nich nezklamal a klidně mohou pokračovat. 

12. Předkolo a ČF

Po předkole jsme doufali, že se tým nastartuje. Měli jsme proti Vítkovicím i štěstí, ale ukázali jsme ještě kus srdce a ubojovali to. Proti Třinci to už ale nestačilo. Náš přístup, hloupé chyby a vysoká kvalita soupeře způsobily, že jsme s ostudou vyletěli. Výkon a výsledek nehodný jména Komety. Logické vyústění nepovedené sezony. Oceláři postoupili naprosto po zásluze, my jsme je ale vůbec ničím nepotrápili. Občas je dobré dostat facku, věřím, že příště bude v kabině mnohem více touhy. 

13. Výhledy

Sezona byla jednoznačně neúspěšná a pozitiv moc není. Udělali jsme rekord v počtu domácích proher v řadě, vypadli jsme v nejjednoznačnější série v historii play-off. Závěrem rezignoval Libor na post trenéra. Kromě toho, že je potřeba i jinde, tak příliš funkcí nelze pořádně zvládat. Navíc si nepochybně potřebuje odpočinout on i ti, kdo pracují pod ním.

V příští sezoně snad nový trenér probudí některé hráče a budeme předvádět dobrý hokej celý rok. Pokud jde o oživení kádru, potřebujeme více rychlosti a dravosti, aby dokázalo bodovat více hráčů. Chybí nám hráči ve věku 23-28 let, kteří by táhli tým. Máme mnoho velmi mladých a mnoho výrazně starších, ale málo produktivních hráčů mezi tím...

Jak vidíte sezonu Komety vy?

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 16]
malbec malbec +1 / 0 04.04.21 01:03 [145239]

Můžu položit palec na to, co píše Hwest.

Jen bych byl v některých vyjádřeních poněkud tvrdší. LZ jako majitel klubu měl místo trénování obcházet v covidových časech sponzory a později VIPky a třást hrnečkem. Bylo by to určitě lepší, jak postávat nalitý na lavičce.

Náš styl hry, který se od titulů nezměnil, má už dnes načtený i Kadaň. Navíc na tento styl hry jsme neměli poslední dvě sezóny hráče. Ti navíc nebyli fyzicky adekvátně připraveni.

Myslím si, že důležité bude mít na novou sezónu kvalitního kondičáka. Dokážu si představit, že se Mueller dokáže sám připravit na sezónu, a to opravdu profesionálně. U ostatních hráčů (včetně těch starších a zkušených) si myslím, že by měla probíhat příprava společně. Kluci by se měli navzájem hecovat a budovat spolu tým. Kapitán by měl být součástí od začátku. Btw. odbočím k fotbalu. Jürgen Klopp vzal kluky na týden na sjíždění řeky. 90% z nich to nikdy před tím nedělalo. Zakázal jim mobily, vše si museli dělat od snídaně po večeři sami. A během týdne vznikl špičkový tým. Od hvězd až po mladé kluky... A i vvvo tom ta předsezónní příprava je.

Za neskonale neprofesionální považuji přestupovou politiku Komety. Poslední tři sezóny to byl průtokový ohřívač na hokejová jména... Koupil se sice věhlasný hráč, ale nebyl k němu nikdo, kdo by si s ním hokejově rozuměl. Tak protekli Kometou hráči jako Köhler, Orsava, Kašpar, Plekanec, Krenželok, Pyrochta, Kucsera, Bondra, Klepiš, Valský, Schneider (těch jmen bychom dali dohromady asi i více). Byli odejíti nebo ani nedostali příležitost R.Zohorna, Dostál (dnes oba NHL), bratři Zbořilové (Jakub Bostton, Adam Blbohlav), Dlapa, a další... Asi nejdokonalejší ukázka skautingu v Kometě je Mallet. Když si v přípravě 2018/2019 skvěle rozuměl s Nahodilem a dali spolu nejvíc branek, tak Pokorný nejdřív vyhodil Nahodila, a pak šel v sezóně i Mallet... Člověk si musí položit otázku, co toto nesystematické chování klubu muselo stát peněz, a kolik si kdo z agentů namazal kapsu? A podívejme se i na to, kdo z klubu je agentem kterého hráče... *17**17**17*

Budoucnost... Máme nového trenéra. Dostal přidělené asistenty, což je samo o sobě poněkud svazující. Ale moc by mi na lavičce chyběl Jožo, zbytek realizačního týmu bych vážně uměl postrádat... A to doufám, že Pokec už trvale sčítá sedačky na tribunách... Otázka je, na kolik bude moci Kalous zasahovat do sestavy týmu na další sezónu. Přál bych si, aby měl co nejvolnější ruce. Aby určil, jak se bude hrát, a jaké k tomu potřebuje hráče. A klub mu tyto hráče obstaral. Určitě by mě neurazili dva až tři hráči z AHL, když teď se jejich soutěže nehrají. Ti kluci dokážou do týmu přinést rychlé bruslení a dravost, místo slovanského plakání.

A nemysleme si, že další sezónu jdeme na titul. Letos jsme byli sotva průměrný tým, takže budeme muset zase jako za Kýhose jít step by step nahoru. Doufám, že až to Kalous dotáhne do cílové rovinky, tak se na lavičku zase nepostaví Jägermeister s nějakým kámošem z Třebíče... *122**122**122*

Komentář byl upraven (1x), naposledy 04.04.21 01:07
IP: 80.83.69.--
wolfik wolfik +1 / 0 27.03.21 21:41 [144181]

Hweste, připojuji se k Moravákovi, že jsi víceméně někomu "předepsal" Závěrečnou souhrnnou zprávu vedení o sportovním stavu Komety v sezóně 2020/21. Za sebe pocitově jen toto (využívám tvých bodů): bod 2.+3. - Souhlas. PRM je borec, kterého jsme tady ještě neměli, ve všech směrech EXL unikát. Ale hokej je kolektivní sport a "všechno dobré je pro něco špatné" (když budu krkolomně parafrázovat známé přísloví). Bude nutné uvést do rovnováhy jeho čas na ledě (resp. první pětky) s potřebami , spokojeností a soudržností celého týmu. bod 6. - Nemůžu si pomoct, Plášek je "zběsilej papírák", kterej na EXL nemá, přesto neustále protěžovanej. Na rozdíl od něj Horký, kterej má pořád velkej potenciál, kterej ale bohužel ukazuje vždy jinde (nejčastěji v Pardubicích) než v Kometě. Měl by se mu dát dlouhodoběji větší prostor ve "vyšších" lajnách. bod 9. - Zkušeného ambiciózního trenéra na 100% úvazek bez mnoha dalších funkcí jako kalkulačka potřebujeme JAKO SŮL. Troufám si říct, že to je bod číslo 1 celého dalšího konání a směřování Komety "raketou na Mars". bod 13. (souvisí s bodem 2. + 3.) - všichni víme, tzn. že jako první to ví LZ & support team, čím jsme nedávno vyhráli 2 tituly v řadě. Nebyl to sám Erat, sám Leoš, sám Kvápa... Byly to 4 vyrovnaný lajny, kdy ta čtvrtá klidně mohla hrát zápas jako první atd. bod mimo tvoje body (a už jsem to tady psal) - sezónu ve všech směrech obrovsky ovlivnila absence GENERÁLNÍHO PARTNERA Komety = nás, fanoušků, modrobílých bláznů, kteří do Komety "pumpují" svůj čas, pozitivní energii a peníze.

„Mira Barus olééé!“
IP: 83.240.61.--

Ona se letošní sezona zhodnotila sama tou sérií s Třincem, 4 zápasy - skóre 4:20, dost jasně mluví za vše. Škoda, že to přišlo o rok později, mohlo to být už loni se Spartou, kdyby se nezrušilo play-off a třeba jsme letos nemuseli trpět stejně jako loni. Dokážu pochopit, že po druhým titulu byla ambice udělat hattrick, tak se spíš při příchodech upřednostnili zkušenosti. Ale když to nevyšlo a už tam bylo vidět, že nestíháme, tak měla přijít změna, ale tady se prostě jelo dál pořád to stejný, spoléhání na pár silných individualit, až jsme letos padli na úplný herní dno. S jednou lajnou se uspět nedá..

Především se u nás musí změnit pohled na hokej. Dneska je úspěšný ten, kdo je aktivní, ne ten, kdo celý zápas jen čeká, co udělá ten druhej tým. Takže aktivní, celoplošný hokej..

„Nemyslím si, že když jsem dostal jasnou nabídku vést nároďák, že to bylo vycucané z prstu.“
IP: 213.153.199.--
geremi geremi Admin +1 / 0 27.03.21 13:14 [144104]

V podstatě bych článek nenapsal líp, vidím, že se dost shodujeme.

Nejsem typ, který by na třicetiminutové poradě držel čtyřicetiminutové úvodní slovo, takže to celkově zestručním a nebudu se vyjadřovat ke všem bodům.

 1. Základní část. Tady je to hazard se značkou. Značka Kometa by měla patřit do TOP 4, nejhůř hrát do šestky. Zázraky se často nedějí a útočit každej rok z předkola - to je jen hezká romantická představa ve smyslu toho, kterak mladý rytíř ve lněné košili na poníku poráží starý prcany v těžké zbroji na statných frísácích. Jednou to možná vyjde, ale nikdy nevíš kdy a pokud ano, nevyjde to každej rok. Nejsme v pohádce, jsme v realitě, kdy slušný rozpočet zajišťují mimo jiné sponzoři a upřímně, komu by se chtělo dívat na to, jak se klub, kterýmu sypeš, plácá těsně nad desítkou a nervovat se u špílů s ševcem. Na ten 6 flek po ZČ kroupy jsou, tak by se s tím nemělo hazardovat ...

 2. Mladí. Někde se děje chyba. Někdo tu už zmínil - proč jsou junci, kteří v mládežnických kategoriích vyhrávali, co šlo, až na výjimky jaloví? Chyba v koučinku? Pak další věc - návraty mladých ze zámoří. V tom bych se nebál pokračovat, protože pořád doufám, že se nějakej navrátilec chytne a stane se z něho na pár jařin stabilní člen druhé, třetí lajny. Ovšem souvisí to s tím předcházejícím - proč se neprosadili Venca Karabach, Jenyš a horko těžko Šoustal? Je chyba v nich, nebo opět v trenérském týmu? Na tohle by bylo dobrý se podívat.

 3. Brankáři. Souhasím. Už jsem psal do diskuze - když přivedeš jedničku, to podle mě nekousne Karlos, tak mu umožnit jít. Klimeš - to je pro mě velkej otazník. Kdyby se začalo proslýchat, že by byl k mání, nejsem si jist, kdo z extraligy by po něm sáhl jako po jasné jedničce a tím myslím i manšafty z příček pod Kometou (teda hlavně je). Za mě, kdyby byli k mání - Rybár, Godla, snad i ten Langoš, tajnej tip je Jakub Kovář. K němu buď teda ten Klimeš, ale jako jasná dvojka a dávat šanci sem tam nějakýmu mladýmu. Opět tajnej tip: v Ilvesu Tampere je Ondřej Bizoň, odchovanec. Sedmnáct let, Ilves ho posunul z U18 do U20 pro play-off. Čísla dobrý a pokud Varani nasazují stejně starého Bednáře i proti silným týmům a mají stejně bodů jako Kometa s "nejlepšími gólmany" ... you know, what I mean :)

Ještě bych přidal bod 14. Posily, ale to je hodně zajímavý téma samo o sobě a může z toho být zase dobrej samostatnej článek - tak třeba příště :)

„A looser is a loser who can't spell "loser".“
IP: 88.103.239.--

Téma Schneider

U něj se mylně hodnotí dvě věci. Časově spolu souvisejí. Traduje se, že do zranění (30.12. ve Vítkovicích) mu to pálilo a pak už ne. Toto ale není pravda. V prvních 15 zápasech nasbíral 17 bodů. Potom ještě do zranění odehrál dalších 10 zápasů a v nich nasbíral 3 body. Po návratu stihl ještě 18 zápasů v základní části a v nich nasbíral 6 bodů. Trochu podobné je to s jeho motáním se v sestavě. Z těch prvních 15 zápasů hrál 11× s Klepišem (ten měl 3 absence, jinak by spolu nejspíš hráli 14×). Z dalších 10 pak 8×. Nebyl ale žádný stabilní třetí hráč k této dvojici. Prvních asi 10 zápasů to byl vesměs Vincour, pak dávkách pěti zápasů Horký, Zaťovič, znovu Horký a k tomu tedy nějaký mix. Po návratu pak z prvních 10 zápasů začal 8× s Klepišem, tzn. tam, kde přerušil. Teprve pak začalo jeho posouvání sestavou, nicméně zase měl parťáka k sobě, konkrétně Bondru. Z posledních 16 zápasů spolu odehráli 13. Pravda, těžko říct, co kdo od svojice Bondra-Schneider čekal...

Pozn.: Čísla jsou pochopitelně podle předzápasových soupisek.

IP: 78.136.140.--
alda alda +2 / 0 27.03.21 09:35 [144061]

Já musím říct že vlastně se vším souhlasím. Jen přidám ještě jeden pocit který za poslední sezóny mám. Myslím že se hráčům až příliš vychází vstříc, např. máš u nás podepsáno ok aha přišla ti lepší nabídka z venku? Jasně tak běž. Je ti třicet ok trénuj si podle svého,ty víš nejlíp co potřebuješ. Atd atd spousta volnosti a důvěry která se možná nevyplácí,co když je to jeden z důvodů že se u nás některým hráčům nedaří a po příchodu do jiného klubu se jim po čase začne dařit velmi dobře? Co když je to tím že tam si je trenér ohlídá mají řád a disciplínu a ty výkony jdou rapidně nahoru? Jasně má to tu výhodu že ti hráči mluví o atmosféře v klubu jen v dobrém,ale není to na úkor jejich trénovanosti disciplíny a výkonů? Prostě mám pocit že příliš důvěry škodí,ano před třemi roky se sešla parta hráčů jejichž morální vlastnosti byli opravdu na výši. Ale hráči odcházejí a ti nový už prostě tu poctivost v sobě možná nemají a tím pádem to už nemůže fungovat. Za mně ,větší dohled, disciplínu a hrát naplno po celou sezónu ,také proto aby hráči získali respekt soupeřů,aby měli sebedůvěru,ale ne tu falešnou do novin,ale podloženou dlouhodobou výkoností.

IP: 90.176.205.--
fajmik fajmik +1 / 0 27.03.21 08:02 [144051]

Trenovat samostatne az do 15.8. pak pozvat 60hracu a at si to v pratelacich rozdaji kdo tady zustane....a verim,ze to bude fungovat....nejsme narod flakacu,spis jsme narod kamaradickovani, s nekym za dobre,s nekym hure a to je problem...za hraci co neumi dat gol umel chytat jen Hasan,dal nema smysl se k tomu vyjadrovat. Souhlas s tim,ze by vsichni hraci meli hrat rovnoceny cas, s malym odstupem tech lepsich...kdo pujde do komety,aby hral 7min?...jen ten co dostane poradne zaplaceno a bude drzet hubu neno ten co nema jinou moznost....tezko radit trenerovi co vyhral tituly a postavil kometu, to musi vyhodnotit sam...verim,ze to pan Zabransky opet vymysli a prekopne to zase do te lepsi podoby....kluci trenujte a pristi sezonu bude zase lepe.👍💙🍻

Komentář byl upraven (1x), naposledy 27.03.21 08:03
IP: 83.240.93.--
Srb Srb +2 / 0 26.03.21 19:54 [143994]

Zakladni cast uz minimalne druhou sezonu stoji za houby. A jak pises, vymlouvat se na to, ze neni podstatna a hlavni je PO u fans nemuze obstat. Ne s nejvyssim vstupnym v lize. Kdyz muzou tym z TOP 4 hrat pekny hokej, muzou otacet zapasy a bavit hokejem fanousky, meli bychom totez chtit i po Komete. Prece se tesime vsichni na zari, ne az na brezen. Sezona proste opravdu zacina v zari a ne v breznu. At si rika, kdo chce, co chce.

Mueller a celkove prvni lajna odvedla obrovsky kus prace a bez nich bychom mozna ani do toho predkola nedokraceli. Skvely vysledek pro Petera, ale hokej je predevsim tymovy sport a pokud se podivame na vysledek v zakladni casti a vysledek v PO, je vysledek Muellera trochu vedlejsi. Jsem za nej samozrejme rad, ale chce to vyrovnane lajny, jako v titulovych sezonach. Nerikam, ctyri super nabusene lajny. Prvni super a zbytek dobre, schopne rozhodovat zapasy. Letos to byla prvni lajna, presilovka a pak obcas zablesk. Verim, ze Libor vidi, ze takto dal ne.

Sestava tymu i dle me nebyla spatna. Jmena slusna, mnohdy vhodne doplnena, ale potencial zustal zrejme v jinem okrese. Velke ocekavani jsem mel u Schneidera. A muzu rict, ze svymi vykony pred zranenim si me hodne ziskal. Po nem ovsem, za me bezduvodne, putoval treti, ctvrtou lajnou a dostaval jine role, nez na ktere sem sel. On je proste strelec, na to mel k sobe mit hrace. Jako treba Klepise. Myslim, ze kdyby se sehrali a dostali k sobe nekoho tretiho, mohlo to klapat. Bohuzel. Z meho pohledu se ze Schneidera stal nechteny hrac a jeho obrovsky potencial byl pohrben. A i presto, jak se s nim zametalo, bojoval a rval se. Oduvodneni jeho posazeni na treti ctvrtfinale bych Liborovi veril pouze v pripade, ze by tu Peter zustal. Byl bych za to rad, ale neverim tomu. Pritom hracu jako on je jako safranu.
Jinak v obrane to nebylo vubec spatne. Ja sice ze Zborila ani Hajka nebyl nijak odvaren. Neprislo mi, ze by tak dreli, jak by bylo treba. Ale skrz NHL to asi chapu.
Skvele zahral Filip Kral, pred nim klobouk dolu a urcite mu pomohlo, ze tu odehral celou sezonu. Koukneme na Neciho, jak mu jedna sezona u nas prospela. Snad se Kralovi bude darit podobne. Urcite na to ma. Nepochopil jsem prichody Trsky a Barinky. Trska jako nahrada za zranene, budiz. Ale Barinka vubec. Odchody Freibergse, Pyrochty ci Nemce byly ok.
V utoku, jak jiz bylo zmineno, chybela dalsi lajna, ktera by se pridala k te prvni. Neustale toceni hracu nemohlo nicemu pomoci a chemie mezi lajnami se proste nevytvorila, bohuzel.
Co se golmanu tyce, tak Klimes momentalne maximalne dvojka, ale musi zapracovat na psychice. Ja v nem potencial vidim, ale bylo videt, ze na play-off tu hlavu nastavenou nemel. Musi se mu dat prostor, duvera a verim, ze se chytne. Mozna je to jen zbozne prani. Samozrejme je starsi nez Vejmis, ale tech zkusenosti ma mene. Kdyz je nabere, mohl by i tou jednickou byt.
Vejmelka je na to zhruba nastejno. Pokud chceme jit na nejvyssi stupinky, potrebujeme jistotu v brance. Samozrejme Vejmelka mel dobre zapasy, skvele predkolo, ale ve ctvrtfinale extra nepodrzel.
Suma sumarum, nejen letos, ukazal, ze ma vykyvy. Pokud by mu stacila pozice dvojky, tak proc ne. Nic to nemeni na tom, ze jednicka nam proste chybi. S vykony Ciliaka nebo Trvaje se to srovnavat neda.

Trenersky stab bohuzel odvedl spatnou praci. Hra hrozna, nekoukatelna, neustale michani lajnami. Byt na lavicce jiny trener nez Libor, sezonu nedokonci. A pokud byla spatna letni priprava, pak uz to ani presun Pokeca a Belohlava nemohl zachranit. Do toho samozrejme covid, kdy nekdo trenoval, nekdo ne....
Celkove to byla zvlastni sezona. Bylo fajn, ze se hralo, ale bez divaku to nemelo tu spravnou stavu. Pozitivni je, ze permicari tento rok meli zdarma a pristi, zaplaceny, snad dostanou lepsi Kometu nez byla ta letosni.
A moc si preji, aby s novym trenerem byla uz v zakladni casti vyrazne zarivejsi nez byla letos.

„Karma je zdarma“
IP: 78.80.123.--
ZEROR ZEROR +1 / 0 26.03.21 19:37 [143992]

Několik mých poznatků :

 1. Základní část  Základní část za mne vidím tak, že je to opravdu příprava na PlayOff a to v podstatě pro všechny kluby. Zkouší se nové složení lajn, noví hráči, systémy, přesky, oslabení apod. V minulosti, pod jinými trenéry, resp. před titulama, to fungovalo stejně jako u jiných mančaftů, tedy hrálo se na body, na co nejlepší umístění, někdy se vyhrálo, někdy prohrálo, tu a tam série vítězství, také oblíbené brněnské vánoce. Potom přišly dvě titulové sezóny a trošku jiný přístup. Měli jsem našlapaný mančaft a hlavně dvě persony a vůdce kabiny. Když jsme chtěli, přejeli jsme každého, mnoho zápasů jsme dokázali otočit i třeba z 0:3 a to třeba až v poslední třetině. Bohužel po dvou titulech odešli rozdílový hráči, „duch kabiny“ se vytratil, jenže se v hlavách trenérů zůstalo ve stejných kolejích. Spoléhalo se na to, že základní část nějak dopadne a přijde play-off, ve kterém zase všechny přejedeme. Bohužel se tak nestalo a bylo to taky tak trošku naivní ze strany LZ i hráčů. Mančaft a „vlna opojení“ šli bohužel i díky tomuto přístupu za poslední dvě sezony „do kytek“. Letos pro nás smůla i s C19, tréninky stáli za prd, motivace hráčů byla snížená. 2-3. Mueller Tady asi sloučím k tomuto i bod 3. On to řekl v rozhovoru Klépa dobře, měli jsme asi nejlepší první lajnu v lize, ale za ní prostě žádná další „nevystoupila“ ze svého stínu a když to nešlo jiným lajnám, tak holt LZ stavěl tu, která alespoň nějaké body přinesla a dokázala soupeře přetlačit. Peter je „hráč“ hokej miluje, fyzicky na tom je také dobře a myslím, že kdyby sám nechtěl tolik času hrát, tak by ho LZ o tom, aby z ledu slezl, nepřesvědčil. Podle mne to Peter tak chtěl, chtěl makat pro klub a spoluhráče. To, že v PlayOff mu to moc nepadalo, … komu z našich to tam padalo ? Soupeř nás měl dobře přečtené a 88, resp. celou první lajnu si pohlídal. Za mně v každém případě Peter, pokud zůstane, tak bude i v příští sezóně nejvytěžovanější hráč, pokud si další lajny nedokážou o svůj icetime říct bodama, které udělají.
 2. Sestava Je to tak, bohužel letošní sezona ukázala, že pokud nemáš dostatečný budget a nedokážeš sehnat adekvátní hráče k těm TOP, tak se prostě plácáš a nebo hledáš optimální složení. Letos se to bohužel nepodařilo a to naší sestavou prošlo hodně zajímavých týpků, kteří by se podle mne mohli chytit, jenže … . Asi nebyl čas a nebo prostředky na to, je zde udržet.
 3. Přesilovky a oslabení Tady asi není co dodat, Prostě dobrá přeska první formace, druhá už tak moc bodů nepřidala, i když která u jiných mančaftů ano ? Co se týká oslabení, tak jsme neměli takovou tu typickou v předchozích sezónách „lajnu na oslabení“, i když oslabení i v minulosti hráli TOP hráči, takže vlastně nevím.
 4. Mladí Mlaďoši : Zbořil a Hájek, jo pomohli, jeden se snažil více, jeden méně, asi všichni víme který je který, za mne to bylo spíše něco jako „politické“ rozhodnutí. Kdyby je LZ nevzal, tak by se na něj někdy v daleké budoucnosti, až se třeba budou chtít vrátit ze zámoří do „rodné hroudy“, taky mohli vykašlat. Král ukázal, že má na víc jak na extraligu, přeju mu to a doufám, že až se vyhraje za mořem, tak se vrátí do Komety. Za mne na druhém místě z mlaďochů jednoznačně Kučeřík, takovýho řízka do obrany bys pohledal, na své roky si uhraje svoje a má parametry na to, aby tvrdil muziku. Standa po loňské sezóně … myslel jsem, že v letošní bude ještě lepší, ale bohužel střídal lepší a horší zápasy, myslím, že těch horších měl o něco více jak lepších, ale pořád je mladej a má to v hlavě srovnaný, takže makat na sobě určitě bude. Plášek za mne jedno z největších zklamání, resp. asi ani moc ne. Byl kolem něho takovej „humbuk“ kvůli tatovi, ale nevystoupil zatím z jeho stínu. Luboš, co k němu napsat, obrovský talent, ale tak nějak ho pořád u nás nedokázal pořádně ukázat. Jedna léčba Perníkama proběhla, pak se zdálo, že by se mohl posunout, ale nepodařilo se a tak šel zase na další „léčbu“, uvidíme s jakou a jestli se vrátí.
 5. Návraty Návraty v této sezóně nehodnotím. Byly způsobeny tím, kolik se mohlo dát do posil, resp. dát se mohlo, ale ty TOP nevyšly, takže se to „zapláclo“ čím to šlo. Bohužel, letos to opravdu bylo o určitém „šetření“ a „stabilizaci“ financí. Prostě nemáme bezednou kasu jako Sralta, Líbači nebo Popeláři. Podívejme se na Indiány, myslíte si, že kdyby byla regulérní sezóna, bez zásahu C19, že by vypadli ve čtvrtfinále ? Myslím, že ne. pokračování příště :o)
„Navzdor všem co se nám smáli“
IP: 89.24.47.--
Rys44 Rys44 +1 / 0 26.03.21 19:13 [143991]

Jen krátce: jak vidíš naši taktiku, popř. herní styl? Podle mě hrajeme hodně defenzivně a čekáme hlavně na chyby soupeře, popř. přesilovku. Což není v souladu s trendy a hlavně to podle mě rychlostním typům a kreativním hráčům nemůže sedět.

IP: 94.112.87.--
Badr Badr +1 / 0 26.03.21 17:23 [143982]

Perfektní hodnocení sezóny . Jen malý poznatek.Myslím,že velkou chybu udělal svaz nabídkou pro LZ na trenéra reprezentace , po našich titulech.Zvedlo se mu příliš sebevědomí a utvrdilo ho to v tom, že na to má a zvládne bez problémů mančaft jako hlavní trenér.

IP: 85.160.44.--
moravak moravak +2 / 0 26.03.21 16:57 [143980]

Rozbor, za který by se nemusel stydět, kterýkoliv člen vedení mančaftu. Za mě velmi dobře vypracovaný. Jak vzpomínáš trénování, také se přikláním k hromadnému, ne individuálně. Už se těším, jak se bude mančaft překopávat a co s tím Libor udělá, má před sebou mnoho práce a ještě do toho starost, o novou halu. Konkurence je vysoká a je potřeba Kometu dostat tam, kam patří, na přední příčky extraligy. Z hlediska a počtu obyvatel, co Brno má, si zaslouží hokej na vyšší urovni.*205*

„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
Medved Medved Admin +2 / 0 26.03.21 16:54 [143979]

Vezmu to popořadě podobně jako ty.

 1. Ona je to taková urban legend s přepnutím do play off. Jde to, ale manšaft musí mít natrénováno. Což evidentně neměl. Letní příprava se vůbec nepovedla, což později zjistil i Zábrana. Odpovědní za ní byli odejiti, ale tréninkové manko se už dohonit nepovedlo. Hrálo se obden a při tom se objem moc trénovat nedá. Budiž to poučením pro příště a s individuální přípravou šetřit jako s šafránem. Taky asi bude třeba najmout specializované kondiční trenéry jako je Peca.
 2. PRM – na něj bych to nesváděl, je to zcela věcí trenéra jak jej nasazuje.
 3. Měli jsme konkurenceschopný jeden útok. Nenašli jsme dvorního nahravače pro Schneidera, což je setsakra složitý úkol a ne vždy to sedne. Výsledkem patrně bude jeho odchod nebo příchod nějakého dvorního nahravače, moc jich tedy v extralize po ledě nevidím jezdit, ale třeba Zábrana někoho uloví. U ostatních útočníků musí k realizaci stačit icetime okolo 12 - 14 minut, tak to chodí ve všech ligách. Např. v NHL v některých týmech hraje čtvrtá lajna max. 8 minut a šlus.
 4. Věřím Zábranovi, že částečně obětoval základní část i kvůli rotaci dobíhajících juniorských prospektů. Vyzkoušel opravdu až na výjimky všechny. Je to tristní zjištění, že z juniorského manšaftu, který snad vyhrál všechno se dosud nevyloupl jeden jediný briliant.
 5. První lajna ty přesilovky hraje strašně pomalu a čeká. A dá se to bránit, ne že ne. Druhou přesilovkovou lajnu jsme prostě neměli.
 6. O mladých jsem se již částečně zmínil, nyní k obráncům. Jak Filda, tak Svozka budou muset nabrat ještě hodně svalové hmoty aby byli úspěšní. Pomůžu si Nečim – až letos mu to u Canes začalo pořádně šlapat a i on si svou váhu sám pochvaluje.
 7. Vincek – já si zkrátka myslím, že trpí syndromem vyhoření, ale zároveň s tím nic nedělá, což by sakra měl! Ta jeho údajná lenost může být jenom průvodní jev.
 8. Vratáry bych nechal v klidu a dal jim čas. Sic jsem o comebacku nic neslyšel, ale Čila bych u nás už nechtěl. Jedině, kdyby chtěl pan trenér restartovat svého syna, to bych byl pro, ale žádné protěžování, ať chytá ten nejlepší.
 9. Uvidíme, jak si trenér se Zábranou sedne, on je totiž zvyklý, že Kometa je on a má tendence rozhodovat o všem. Bude to i velká mentální Zábranova zkouška výdrže. Když se povede, bude z toho manšaft jenom těžit.

ZÁVĚR

 • Bodů je více, ale snad jsem se dotkl všech vyjma hodnocení play off. Za mě žádný průser, ten tým navíc neměl. Postoupili jsme z předkola, takže splněná povinnost a plus. Pro příští rok nás čeká stavba komplet nové druhé lajny, moc bych se přimlouval za prodloužení Klepiše. A druhé přání – poněkud vyrovnanější icetime první až třetí brázdy.
„Jejich bída, naše radost!“
IP: 37.48.0.--
Dave70 Dave70 +1 / 0 26.03.21 13:36 [143922]

V bodě 4 jsi si odpověděl sám při tom hodnocení. Hráč musí hrát, cítit, šanci a pak i když mu to někdy nejde, tak ze dne na den chytí fazónu a padá mu to a trefí všechno. Někdy musí mít štěstí i na spoluhráče viz dnes Nečas, Kubalík loni. Tvrdím, že Vrána je pomalu stejný šutér jako Pastrňák, ale dokud bude u nich Ovečkin má smůlu. Pořád bude dvoka. Myslím, že jedna z hlavních věcí kterou by měl nový trenér pořešit je najít centra pro PS3. Doufám, že jeho odchod je JPP, protože to by byla obrovská škoda.

IP: 83.240.31.--
Hwest Hwest 26.03.21 13:07 [143908]

Určitě komentujte a piště svůj pohled. Na fóru to rychle zapadne, což je škoda, leckdo přináší zajímavý pohled...

Komentář byl upraven (1x), naposledy 26.03.21 13:08
„# PokudNěcoChcete,PošleteEmail“
IP: 46.23.50.--
Dave70 Dave70 +2 / 0 26.03.21 12:34 [143900]

Velmi zajímavé čtení, je vidět , že o tom přemýšlíš. Ve spoustě věcí s tebou souhlasím, a doplním o svůj pohled :

 1. trenér - změna bude určitě ok, je potřebná, už i na LZ byla vidět únava materiálu, a není se čemu divit. nový trenér přinese nový impulz, staří budou muset zamakat, noví kluci a mladí dostanou další šanci. Ale ať je to jak je, Kometa musí mít trenéra s velkým jménem, nejde posunout někoho z minulých asistentů nahoru. Kalous ano, proč ne, on ten výběr zase není velký.

2.příprava - pořád mám před sebou rozhovor na začátku přípravy s kapitánem, kde psal, že už ho situace nebaví atd. Na něm se ukázalo nejvíce jak byl fyzicky nepřipravený. Když stojí v přesilovce, tak ještě, ale při hře 5/5 ...., takhle jsem si připadal, když jsem šel hrát po 40 fotbal bez tréninku. Řešení je příprava pod kondičním trenérem. Sám trenuju fotbal na krajské úrovni, a když dělám letní a zimní přípravu tak jedu podle zažité praxe, a to není nikdy dobře.

 1. hrubá síla - strašně se mi líbí hra F.Krále, S.Svozila atd. ale play-off vyhrává tým, který má před brankou chlapy 2m a jde z nich strach. Dříve tady byl Kovačík, Hruška, Malec, mladší Barinka a ti to řezali. Kolik gólů jsme dostali z dorážek, nikdo to nečistí, proto doufám, že zůstane Holland a spolu s Gulašim a vyhranějším Kučeříkem to splní.

 2. dnešní hokej je o rychlosti, proto pokud přijde Horký, Pavlík, Mallet+ Bondra, snad PS 3 tak to bude ok

 3. golman : já půjdu proti proudu, ale vzpomeňte si Na Čildu jak kolikrát provařil zápas v základní části, a to ho mám sakra rád. Duo K+K bych nechal, myslím, že oni to v budoucnu zvládnou.

 4. bude líp, když mě má mamka vodila na hokej jako komeťačka v Jihlavě odkud pocházím a dostávali jsme tady dardy, nenapadlo mě, že jednou bude hrát za Kometu Erat, Kaberle, Plekanec, Klepiš a další. A dívat se na souhru PRM-Holík nebo kvér Zámorského je radost. Kometa je dobrá značka a k...a zase bude. Víru ztrácí kdo se bojí.

Sorry za tapetu.

Komentář byl upraven (1x), naposledy 26.03.21 12:36
IP: 83.240.31.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 16]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace