Úvod / Covid diskuse

Covid diskuse

https://koronavirus.mzcr.cz/

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 8]
malbec malbec +1 / 0 27.11.21 21:36 [177657]

Středoevropský Absurdistán

Odborníci i politici do nás už dva roky pumpují, že jediná cesta, jak se dostat z corona krize je očkování. Avšak očkování je nepovinné... Já to posoudit neumím, nejsem ani lékař, natož epidemiolog. Jediné, čeho dobrovolností očkování politici docílili, je hluboké rozdělení společnosti. Tak je- li očkování jediná cesta, měli ho nařídit. Pokud očkování nenařídili, tak buď existují i jiné cesty z krize, nebo vláda nesplnila svou ústavní roli a minimálně premiér a ministři zdravotnictví patří do kriminálu.

Situace dnes dospěla do stavu, že začínají být přeplněné nemocnice v nejpostiženějších krajích. Logické by bylo se zamyslet nad zdroji šíření nákazy, a tam přijmout potřebná opatření. Za mě to jsou dětičky- covidové bombičky. Vesele se vyučuje, kdo je vytestován, ten valí do izolace a třída chodí dál do školy, jako by se nemetlo. Že ten pozitivní žák či student s vysokou mírou pravděpodobnosti nakazil i další spolužáky, je nad intelektuální schopnosti našich politiků (staré i nové vlády).

Vyučovat se musí, stůj, co stůj. Je nasnadě, že takové pozitivní dítě, které většinou hravě nemoc překoná, zpravidla nakazí své sourozence a rodiče. Rodiče jsou většinou třicátníci a čtyřicátníci, kteří neměli důvod se nechat očkovat, protože tyto věkové kategorie případnou pozitivitu zatím zvládaly také dobře. Dnes už tomu tak zcela není. I třicátníci a čtyřicátníci končí ve špitále.

Pokud rodinné vazby fungují, tak se touto cestou od dětiček - bombiček přes jejich rodiče nakazí i prarodiče. Ti se sice očkovali, ale imunita již u nich vyvanula, a navíc byla vytvořena proti jiné mutaci viru. A tak i duchny (očkované i neočkované) končí ve špitálech.

Jak na tuto situaci reaguje vláda? Zcela zásadně:

  1. vyhlásila nouzový stav. To jí umožní ještě přikopnout nějaké ty kšeftíky s testy, respirátory a antivirotiky kamarádům, než půjdou od válu

  2. přijala další zásadní opatření: a) mezi dospělými ve veřejném životě zrušila platnost antigenních testů. Nyní jimi testuje pouze dětičky - bombičky a od 1.12. 1x týdně lidi v zaměstnání *73*. Dává to někomu smysl? b) dovolila návštěvu restaurací pouze očkovaným. Ale jenom do 22,00 hod., protože pak obchází podniky Covid. Obsluhovat je ovšem může nejen neočkovaný, ale i netestovaný personál (povinnost 1x týdně antigen až od 1.12.). *122**122**122*. Ti, co by si rádi zašli na test, aby mohli do restaurace, jsou bez šance. c) omezila hromadné akce na 1000 osob. Pouze očkovaní. d) zakázala vánoční trhy a pití alkoholu na veřejnosti. No, to je největší junda. Kámoš má na Zelňáku stánek (nyní zavřený) se svařákem a medovinou. Okolní hospody na Zelňáku vyhodily ven lokeťáky, z okének prodávají svařák v kelímcích s víčkem. Nikdo tak nepozná, zda lidé pijí kávu, čaj (svařák, grog, medovina)... o dvacet metrů dál je stánek s totožným sortimentem zavřený... *73**73**73*. Ještě absurdnější situace je v Plzni. Zavřeli vánoční trhy a vedle nich probíhají trhy farmářské. Těch se opatření vlády nedotklo...*122**122**122*. Logika, že na vánočních trzích se mohu nakazit, zatímco na těch farmářských se to stát nemůže, můj mozek opravdu nebere.

Ono těch opatření je samozřejmě víc, ale tato jsou nejabsurdnější. Nejhorší na tom je, že pouze prohloubila příkop mezi očkovanými a neočkovanými i mezi drobnými podnikateli a zaměstnanci (zejména těmi státními, co mají své jisté). Každopádně dále rozděluje společnost. Samozřejmě neočkovaní jsou v této situaci daleko agilnější, drobní podnikatelé vesměs rezignovali, protože již po čtvrté či po páté bojují o holé přežití.

A přitom je to tak jednoduché. Dětičky - bombičky poslat do vánočních prázdnin na on line výuku, prodloužit vánoční prázdniny a postupně vyprázdnit nemocnice.

Místo toho dostaneme od politiků krásný vánoční dárek. Na Štědrý den si poslechneme jak kulminuje tato vlna pandemie, kolik desítek tisíc lidí se nakazilo, kolik zemřelo, jak nemocnice nestíhají... *18*

A kde je příčina této nečinnosti politiků? Vloni byly krajské volby a letos parlamentní. A určitě se máme na co těšit i příští podzim. To budou ty obecní. Dělat nepopulární opatření před volbami nebude žádný politik.

Ona už tato země vlastně ani není Absurdistán, ono je to ČURÁKOVO, jak říká můj soused.*5*

IP: 80.83.69.--
Mesicek Mesicek 25.11.21 15:57 [176980]

s hokejem je asi konec:

Nouzový stav začne platit o půlnoci. Vláda ho vyhlásila na třicet dnů - iDNES.cz
Od půlnoci ze čtvrtka na pátek začne v zemi platit nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na třicet dnů na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. iDNES.cz to potvrdili vicepremiér Karel Havlíček a vzápětí i premiér Andrej Babiš. Původně se ve čtvrtek vláda vůbec scházet neměla, ale zhoršující se sta...
iDNES.cz

IP: 78.80.161.--
Gyzy Gyzy Admin 25.11.21 10:18 [176964]

Tak prý Vojtěch navrhne max 1000 lidí na akce.. to su zvědavej jak to budeme vybírat pokud se to zavede

I když otázka kolik lidu dojde když je teď vstup s očkováním...

Komentář byl upraven (1x), naposledy 25.11.21 10:21
IP: 86.49.254.--
Halvar Halvar Hlavní admin 22.11.21 18:42 [176708]

Sport a covid: Jaké podmínky teď platí pro hokejisty i diváky? | Hokej.cz - web českého hokeje
Ministerstvo zdravotnictví České republiky uveřejnilo na svých stránkách <a href="https://www.ceskyhokej.cz/data/document/file/mimoradne-opatreni-omezeni-maloobchodniho-prodeje-zbozi-a-poskytovani-sluzeb-s-ucinnosti-od-22-11-2021.pdf" target="_blank">mimořádné opatření omezující maloobchodní p...
Hokej.cz

„Každý má právo a svobodu volby, ale s tím má i zodpovědnost za následky svých rozhodnutí“
IP: 88.103.238.--
Mesicek Mesicek 0 / -1 20.11.21 20:26 [176450]

Odmítače testu v práci nahlásí hygieně - Novinky.cz
Vláda upřesnila podmínky povinného testování ve firmách u živnostníků a na úřadech, které začne od pondělí. Jednou týdně se musí testovat pouze neočkovaní pracovníci. Povinnost se nakonec nebude týkat očkovaných lidí starších 60 let, jak to kabinet původně zvažoval.

IP: 78.80.161.--
Dusek Dusek Admin +1 / 0 19.11.21 15:27 [176331]

HOLOMAJZNA!

„Kometa je rodina!?“
IP: 109.183.229.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 8]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace